Denní menu, 10.5. 2017: Berdych po výhře nad Haasem postupuje, Hlaváčková je v Madridu ve čtvrtfinále

Tomáš Berdych zvládl v Madridu důležité utkání proti Robinu Haasemu a po dvousetové výhře je v osmifinále! Ve španělské metropoli se představila také Andrea Hlaváčková, která s Tímeou Babosovou uspěla i v šestém společném zápase a slaví postup do čtvrtfinále. Postupují také Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou! Naopak Lucie Šafářová s Bethanie Mattekovou-Sandsovou svůj úvodní zápas bohužel nezvládly a na turnaji v Madridu končí.

18:15

TEAM BUCIE ÚVODNÍ ZÁPAS V MADRIDU NEZVLÁDL: Po měsíční pauze se do akce vrátil jeden z nejlepších deblových párů současnosti Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová, které po vítězství na turnaji v Charlestonu měly v následujících týdnech odlišný program a znovu se spojily ve španělském Madridu. Úvodní duel ve španělské metropoli však česko-americkému páru nevyšel. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou nestačily na dvojici Bertensová, Larssonová a prohrály ve dvou setech. Nasazený pár číslo jedna dokázal za stavu 4:5 soupeřky brejknout a následně dotáhl druhou sadu do tiebreaku. V něm se však radovaly soupeřky v poměru 7:2. – Bethanie Matteková-Sandsová (USA), Lucie Šafářová - Kiki Bertensová (NED), Johanna Larssonová (SWE) 4:6, 6:7 (2)

14:35

BERDYCH VYŘADIL HAASEHO A JE V OSMIFINÁLE: Tomáš Berdych pokračuje v Madridu na vítězné vlně! Česká tenisová jednička si po úvodní výhře nad Istominem poradila také s Nizozemcem Robinem Haasem a postupuje do osmifinále prestižního turnaje. Úvodní sada měla velmi vyrovnaný průběh, oba tenisté si drželi svůj servis, a tak musel rozhodnout tiebreak. V něm vedl Haase už 4:2, avšak Berdych si dokázal čtyřmi body v řadě vypracoval dva setboly. První ještě zůstal nevyužit, avšak ten druhý již světová čtrnáctka proměnila! Ve druhém setu začal mít Haase problémy při vlastním servisu, čehož Berdych dokázal využít, svého soupeře dvakrát brejkl a po hodině a půl hry si zajistil postup do osmifinále. Nasazená jedenáctka tak tomuto soupeři vrátila dva měsíce starou porážku z turnaje v Dubaji. – Tomáš Berdych (14.) - Robin Haase (NED, 45.) 7:6 (5), 6:3

13:10

VESELÝ NESTAČIL NA TSITSIPASE A V ŘÍMĚ KONČÍ: Již v osmifinále skončila cesta challengerem v italském Římě pro Jiřího Veselého. Nasazený hráč číslo jedna nestačil v osmifinálovém souboji na řeckého mladíčka Stefanose Tsitsipase. V úvodní sadě uspěl 201. hráč světového žebříčku, který za stavu 5:4 Veselého brejkl a ujal se vedení v zápase. Druhá sada nabídla pouze jediný brejk, ten získal favorizovaný Veselý, který tak poslal duel do rozhodujícího setu. Tsitsipas si vypracoval nadějné vedení 2:0, avšak Veselý si dokázal vzít ztracené podání zpět. Drama vyvrcholilo v tiebreaku třetí sady, ve kterém měl navrch osmnáctiletý talent řeckého tenisu, který měl od úvodu navrch, avšak 63. hráč světového žebříčku srovnal stav na 3:3. Od té chvíle však Tsitsipas získal čtyři body v řadě a mohl se začít radovat z cenného skalpu hráče první světové stovky.  – Jiří Veselý (63.) - Stefanos Tsitsipas (GRE, 201.) 4:6, 6:4, 6:7 (3).

Martincová nevyužila své šance

Tereza Martincová se loučí s turnajem ve francouzském Cagnes-Sur-Mer ve druhém kole po prohře 2:6, 5:7 s chorvatskou kvalifikantkou Janou Fettovou . Česká hráčka nevstoupila do zápasu nijak dobře, prohrála úvodní set a v tom druhém se dostala do problémů po ztrátě servisu v sedmém gemu. Ze stavu 3:4 se sice rebrejkem ještě dostala a měla dokonce šanci na prodloužení zápasu do tří setů, ale neuspěla. V dlouhém desátém gemu druhé sady měla Martincová čtyři setboly, neproměnila však žádný a Fettová přes šest shod nakonec uhájila servis. Pověstné nedáš - dostaneš platilo i v tomto případě, Chorvatka v následující hře prorazila Martincové podání a duel doservírovala.

Mutua Madrid Open (muži, 5 439 350 EUR, antuka)
TOMÁŠ BERDYCH (14.) - Robin Haase (NED, 45.) 7:6 (5), 6:3

Mutua Madrid Open (ženy, 5 439 350 EUR, antuka)
2. kolo čtyřhry
HRADECKÁ, SINIAKOVÁ - Stosurová (AUS), Čang (CHN) 6:2, 7:5
PESCHKEOVÁ, Grönefeldová (GER) - Dabrowská (CAN), Xu (CHN) 6:4, 6:4
Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ - Arruabarrenová, Sorribesová Tormová (ESP) 6:0, 3:6, 10:3
Matteková-Sandsová, ŠAFÁŘOVÁ - Bertensová (NED), Larssonová (SWE) 4:6, 6:7 (2)

Karši Challenger (muži, 75 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK JALOVIEC (288.) - Alexander Kudrjavcev (RUS, 236.) 2:6, 1:6

Roma Garden Open (muži, 64 000 eur, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (63.) - Stefanos Tsitsipas (GRE, 201.) 4:6, 6:4, 6:7 (3)
ADAM PAVLÁSEK (95.) - Kimmer Coppejans (BEL, 176.) 2:6, 6:7 (3)
JEBAVÝ, VESELÝ - Brkiš (BIH), Cipolla (ITA) 4:6, 3:6

Open de Cagnes-sur-Mer Alpes-Maritime (ženy, 100 000 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (144.) - Jana Fettová (CRO, 206.) 2:6, 5:7
Olaruová (ROU), VORÁČOVÁ - Chromačevová (RUS), Zanevská (BEL) 7:5, 6:4

Santa Marina Cup, Sozopol (muži, BUL F1, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAL KONEČNÝ (364.) - Vlad Victor Cornea (ROU, 1150.) 6:2, 6:3
Botezan, Manda (ROU) - KONEČNÝ, Ortega (ESP) 2:6, 3:6

XIXO Open Zalaegerszeg (muži, HUN F1, 15 000 USD, antuka)
Godry, Nagy (HUN) - KRSTEV, Majchrowicz (POL) 6:1, 6:2

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR F18, 15 000 USD, antuka)
ROBIN STANĚK (563.) - Anton Čechov (RUS, -) 6:7 (6), 6:0, 6:4

Čerkasy, UKR F1 (muži, 15 000 USD, antuka)
JAROSLAV POSPÍŠIL (498.) - Samuel Hodor (SVK, 1996.) 6:3, 6:2

XV Torneo Conchita Martinez (ženy, ESP, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (212.) - Marina Bassolsová Riberová (ESP, 1130.) 7:6 (4), 6:3

XIXO Open Dunakeszi (ženy, HUN, 25 000 USD, antuka)
JESIKA MALEČKOVÁ (233.) - ANASTASIA ZARYCKÁ (437.) 1:6, 6:4, 0:4 skreč Malečková
TEREZA SMITKOVÁ (168.) - Zoe Hivesová (AUS, 777.) 6:3, 1:6, 3:6

Hammamet Open (ženy, TUN, 15 000 USD, antuka)
Mirjam Bjorklundová (SWE, -) - NATALIE KALLMÜNZEROVÁ (1013.) 6:0, 6:1