Denní menu, 27.4. 2017: Plíšková přehrála Vandewegheovou, Veselý v Budapešti nevyužil dva mečboly

- Petr Šístek

Karolína Plíšková dnes vstoupila do prestižního turnaje ve Stuttgartu utkáním s Coco Vandewegheovou. Americkou reprezentantku udolala 7:6(2), 6:4 a postoupila do čtvrtfinále. Na stejném turnaji se dařilo i Andree Hlaváčkové, která se Samanthou Stosurovou postoupila do semifinále čtyřhry, když dnes přehrály pár Halepová, Rosolská. Na podniku ATP 250 v Budapešti svedl Jiří Veselý obrovskou bitvu s Lucasem Pouillem. Český tenista se v koncovce třetího setu dostal ke dvěma mečbolům. Ani jeden však nevyužil a z postupu se tak raduje nasazená jednička turnaje.

14:00

VESELÝ NEVYUŽIL DVA MEČBOLY: Jiří Veselý v prvním kole turnaje v Budapešti po skvělém výkonu poprvé v kariéře porazil Bornu Čoriče. V dnešním osmifinále měl neméně těžký úkol. Český tenista totiž narazil na turnajovou jedničku Lucase Pouilleho, který měl na úvod volný los. Do utkání vstoupil lépe francouzský tenista, když za 28 minut získal první set poměrem 6:3. Ve druhé sadě se však Veselý zlepšil a po výsledku 6:4 si vynutil třetí set. V něm se třiadvacetiletý Čech dostal na returnu za stavu 5:4 ke dvěma mečbolům. Francouz si však vždy pomohl dobrým servisem. Celé utkání tak nakonec musel rozhodnout až závěrečný tiebreak. V něm však už Pouille dominoval a zvítězil 7:4. Nasazená jednička tak utekla hrobníkovi z lopaty a po výsledku 6:3, 4:6, 6:7(4) postupuje do čtvrtfinále. - Jiří Veselý x Lucas Pouille (FRA), 3:6, 6:4, 6:7(4)

20:00

PLÍŠKOVÁ UDOLALA VANDEWEGHEOVOU: Karolína Plíšková měla v úvodním kole turnaje ve Stuttgartu volný los. V dnešním osmifinále pak narazila na Coco Vandewegheovou, jež o víkendu ziskem tří bodů zařídila vyřazení českého fedcupového týmu a v prvním kole podniku ve Stuttgartu udolala Jelenu Ostapenkovou ve dvou tiebreacích. První sada nabídla velkou tenisovou bitvu. Obě tenistky si po celý set držely svá podání. Vítězku první sady tak musel určit až tiebreak. V něm si Plíšková počínala velice suverénně a zaslouženě jej vyhrála 7:2. Česká tenistka pokračovala v povedeném výkonu i na začátku druhé sady, kdy se ujala vedení 3:1. Vandewegheová se však ještě dokázala vrátit do hry a vyrovnala na 3:3. V následujícím gemu ji však česká tenistka znovu prolomila podání a druhý set nakonec získala výsledkem 6:4. Plíšková se tak raduje z postupu do čtvrtfinále, ve kterém ji čeká domácí Laura Siegemundová. – Karolína Plíšková x Coco Vandewegheová (USA), 7:6(2), 6:4

14:30

HLAVÁČKOVÁ SE STOSUROVOU PROŠLY DO SEMIFINÁLE: Andrea Hlaváčková se Samanthou Stosurovou zvládly úvodní kolo turnaje čtyřhry ve Stuttgartu bez ztráty setu, když chorvatský pár Juraková, Lučičová-Baroniová přehrály bez ztráty setu. V dnešním čtvrtfinále pak česko-australská dvojice vyzvala pár Halepová, Rosolská. Po nepovedeném začátku, kdy si prohrály hned svůj první servis, se okamžitým rebreakem dostaly na koně a nakonec první set vyhrály 6:4. Druhý set pak, díky dobré koncovce, získaly stejným výsledkem. Česko-australská dvojice tak postoupila do semifinále, ve kterém vyzve vítězky utkání Broadyová, Smithová – Atawová, Ostapenková. - Hlaváčková, Stosurová (AUS) x Halepová (ROU), Rosolská (POL), 6:4, 6:4

ATP / WTA

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, antuka, 776 000 USD)

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.)[2] - Coco Vandewegheová (USA, 23.) 7:6(2), 6:4

HLAVÁČKOVÁ, Stosurová (AUS) - Halepová (ROU), Rosolská (POL) 6:4, 6:4

Gazprom Hungarian Open (muži, 482 060 USD, antuka, osmifinále dvouhry)

JIŘÍ VESELÝ (58.) - Lucas Pouille (FRA, 14.)[1] 3:6, 6:4, 6:7(4)

ITF / FUTURES

Santa Margherita di Pula (muži, ITA F10, 25 000 USD, antuka, čtvrtfinále čtyřhry)

KELLOVSKÝ, Dischinger (BRA) - Martos-Gornes (ESP), Muller (FRA)[2] 7:5, 6:0

Šymkent Open (muži, KAZ F4, 15 000 USD, antuka, semifinále čtyřhry)

KOLÁŘ, Serdarušič (CRO) [1] – Pavljučenkov (RUS), Petrovič (SRB)[3] 7:5, 6:7(10), 6:10

Al-Solaimaneyah F15 Women's Future, Káhira (ženy, 15 000 USD, antuka, čtvrtfinále čtyřhry)

SLOVÁKOVÁ, Fetecauová (ROU) – Kakujaová (JPN), Prosperiová (ITA) 6:4, 7:5