Denní menu: Vondroušová ve Stuttgartu postupuje! Nosková dohrála

Turnaj WTA ve Stuttgartu měl ve čtvrtek na programu osmifinálové zápasy dvouhry. Markéta Vondroušová splnila roli favoritky proti Anastasii Potapovové, kterou porazila ve dvou setech. Linda Nosková naopak prohrála s Britkou Emmou Raducanuovou. Ve čtvrtfinále čtyřhry zapsaly suverénní vítězství Barbora Krejčíková s Laurou Siegemundovou. Miriam Kolodziejová a Anna Sisková vybojovaly postup do deblového semifinále v Oeiras. Petr Nouza s Patrikem Riklem naopak skončili ve čtvrtfinále.

Nosková neuspěla proti Raducanuové
Halový antukový turnaj WTA 500 v německém Stuttgartu skončil pro Lindu Noskovou (31.) v osmifinále. Nestačila v něm na někdejší vítězku US Open Emmu Raducanuovou (303.) z Velké Británie, s níž prohrála za hodinu a 19 minut 0:6 a 5:7. Češka vstoupila do zápasu sedmi ztracenými gemy v řadě. Poté vyrovnala hru a držela podání až do stavu 5:6, kdy Raducanuová zakončila zápas na returnu.

Vondroušová prošla do čtvrtfinále
Markéta Vondroušová (8.) neztratila na halové antukové pětistovce ve Stuttgartu set ani při svém druhém letošním vystoupení. Anastasii Potapovovou (36.) z Ruska porazila za hodinu a 17 minut 7:6(5) a 6:1. Ve čtvrtfinále se Vondroušová utká se světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou z Běloruska.

Více se utkání věnujeme zde.

Krejčíková se Siegemundovou prolétly do semifinále
Barbora Krejčíková a Němka Laura Siegemundová předvedly ve čtvrtfinále turnaje WTA ve Stuttgartu suverénní jízdu za postup mezi čtyři nejlepší páry. Česko-německá dvojice porazila Ljudmilu Samsonovovou a Dianu Šnajderovou za pouhých 66 minut po setech 6:1, 6:3.

Kolodziejová se Siskovou postoupily do semifinále
Miriam Kolodziejová a Anna Sisková vybojovaly postup do semifinále na turnaji WTA 125 v portugalském Oeirasu. Ve čtvrtek dokázaly nasazené jedničky porazit Natelu Dzalamidzeovou a Renatu Zarazuaovou 6:4, 6:1.

Nouza s Riklem se do semifinále neprobili
Petr Nouza s Patrikem Riklem dohráli na challengeru v Oeiras ve čtvrtfinále. Čeští tenisté nedokázali najít recept na Sergia Martose Gornese a Petrose Tsitsipase, s nimiž prohráli 3:6, 6:7(3).

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 922 573 USD, antuka – hala)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (8.) – Anastasia Potapovová (36.) 7:6(5), 6:1
Emma Raducanuová (GBR, 303.) – LINDA NOSKOVÁ (31.) 6:0, 7:5

Samsonovová, Šnajderová (-) – KREJČÍKOVÁ, Siegemundová (GER) 1:6, 3:6

Challengery/WTA 125

Oeiras Ladies Open (ženy, POR, 164 000 USD, antuka)
KOLODZIEJOVÁ, SISKOVÁ – Dzalamidzeová (GEO), Zarazuaová (MEX) 6:4, 6:1

Oeiras Open 3 (muži, POR, 148 625 EUR, antuka)
NOUZA, RIKL – Martos Gornes (ESP), P. Tsitsipas (GRE) 3:6, 6:7(3)

IFS Luka Koper Open (ženy, SLO, 60 000 USD, antuka)
ŠEBESTOVÁ, Sobolevová (UKR) – Gjorčeská (MKD), Mituová (ROU) 4:6, 1:6
Erjavecová (SLO), ŠALKOVÁ – Kovačičová, Najzerová (obě SLO) 6:1, 6:1

Ladies Open de Calvi - Eaux de Zilia 40000$+H (ženy, FRA, 40 000 USD, tvrdý povrch)
Alice Battestiová (FRA, -) – LINDA KLIMOVIČOVÁ (283.) 0:6, 2:6

Fortevillage ITF Trophy, Santa Margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
LUCIE HAVLÍČKOVÁ (354.) – Cagla Buyukakcayová (TUR, 435.) 6:3, 7:6(5)

Hammamet Open (ženy, TUN, 25 000 USD, antuka)
Emma Leneová (FRA, 478.) – JULIE ŠTRUPLOVÁ (298.) 6:3, 7:5

Adkarová (IND), Rassilová (TUN) – ŠTRUPLOVÁ, Zajcevová (-) 2:6, 7:6(6), 6:10

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Aleksandre Metreveli (GEO, 949.) – JIŘÍ BARNAT (768.) 6:7(3), 6:3, 6:3
Juan Pablo Paz (ARG, 569.) – PETR BRUNCLÍK (998.) 6:4, 6:4

BRUNCLÍK, Brunold (SUI) – Reymond, Viloslada (oba FRA) 7:6(3), 6:7(7), 10:6
BARNAT, Lánik (SVK) – La Vela, Ortenzi (oba ITA) 6:4, 6:0

Dubrovník Cup (muži, CRO, 15 000 USD, antuka)
Pichler (AUT), VRBENSKÝ – Ch. Bertimon, M. Bertimon (oba FRA) 7:6(8), 6:4

W15 Kuršumlijska Banja (ženy, SLO, 15 000 USD, antuka)
Jana Stojanovová (BUL, 1292.) – ANETA LABOUTKOVÁ (751.) odloženo
EMMA SLAVÍKOVÁ (1250.) – Nikol Palečeková (SRB, -) odloženo

LABOUTKOVÁ, Meyerová auf der Heide (GER) – Bulatovová, Tanaskovičová (SRB) odloženo

Antalya Series (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
DENISA HINDOVÁ (612.) – Vittoria Modestiová (ITA, 976.) 6:3, 7:6(7)
LINDA ŠEVČÍKOVÁ (961.) – Jekatěrina Agurejevová (-) 3:6, 6:2, 6:3

Cirpanliová (TUR), VLČKOVÁ – Sauvantová, Siedlisková (obě GER) 3:6, 6:7(6)
Mazzolaová (ITA), ŠEVČÍKOVÁ – Eraydinová (TUR), Žijenbajevová (KAZ) 4:6, 7:5, 8:10