Denní menu: Bouzková v Abú Zabí končí, zradil ji servis

Marie Bouzková na turnaji WTA 500 v Abú Zabí prohrála v úvodním kole s britskou tenistkou Emmou Raducanuovou, když hned sedmkrát ztratila své podání. Anna Sisková dohrála ve čtyřhře v rumunské Kluži hned v prvním kole. Dominik Palán vybojoval na challengeru v indickém Čennaí postup do osmifinále.

Bouzková na Raducanuovou nevyzrála
Marii Bouzkové (36.) se nepovedlo v úvodním kole turnaje WTA 500 v Abú Zabí najít recept na Emmu Raducanuovou (296.) a s akcí ve Spojených arabských emirátech se loučí. S bývalou šampionkou US Open prohrála ve dvou setech 4:6, 1:6.

V prvním setu se česká hráčka hned třikrát dostala do vedení o brejk, ale ve všech případech se Raducanuové povedlo Bouzkovou rebrejknout. Celkově Britka prorazila servis Češky hned sedmkrát a ve druhé sadě už dvorci dominovala.

Sisková nezvládla vstup do turnaje v Kluži
Anna Sisková a Andrea Gamizová skončily na rumunském turnaji WTA v Kluži hned v prvním kole čtyřhry. Česko-venezuelská dvojice podlehla 4:6, 3:6 Elixane Lechemiaové a Olivii Nichollsové. Sisková v Kluži absolvovala rovněž kvalifikaci dvouhry, ovšem vypadla hned v prvním kole.

Palán v Čennaí slaví postup do osmifinále
Dominikovi Palánovi (331.) se povedlo poprvé od loňského října postoupit do osmifinále na turnaji ATP Challenger Tour. Třiadvacetiletý český tenista využil toho, že hrál proti náhradníkovi Arthurovi Weberovi (364.), kterého přejel za 64 minut po setech 6:1, 6:4.

Forejtek se kvalifikoval v Čennaí
Jonáš Forejtek (441.) zvládl nástrahy dvoukolové kvalifikace na challengeru v indickém Čennaí a zahraje si v hlavní soutěži. V pondělním finálovém kole porazil Švýcara Lucu Castelnuova (636.) za pouhých 66 minut po setech 6:4, 6:3.

Nouza se v Nottinghamu do hlavní soutěže nekvalifikoval
Petr Nouza (684.) přijel do anglickému Nottinghamu primárně odehrát hlavní soutěž čtyřhry na tamním challengeru, avšak díky žebříčku mohl zkusit absolvovat i kvalifikaci dvouhry. Poté, co zvládl v neděli úvodní kolo, však v pondělním finálovém kole nestačil na Švýcara Remyho Bertolu (405.), jemuž podlehl za 53 minut 2:6, 1:6.

Mubadala Abu Dhabi Open, Abú Zabí (ženy, UAE, 922 573 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (36.) – Emma Raducanuová (GBR, 296.) 4:6, 1:6

Transylvania Open, Kluž (ženy, ROU, 267 082 USD, tvrdý povrch – hala)
Lechemiaová (FRA), Nichollsová (GBR) – Gamizová (VEN), SISKOVÁ 6:4, 6:3