19:15
Siniakovou v Římě nezastavil ani déšť

Kateřina Siniaková (36.) potvrdila roli favoritky na turnaji WTA 1000 v Římě a postoupila do druhého kola přes domácí divokou kartu Nurii Brancacciovou (292.). Duel, jenž byl na dvě hodiny přerušen deštěm, česká tenistka vyhrála 6:4, 6:2, a to navzdory čtyřem ztraceným podáním. Na returnu totiž Siniaková řádila a připsala na své konto hned sedm brejků. O vylepšení zdejšího maxima se utká se 27. nasazenou hráčkou turnaje Elise Mertensovou (30.).

18:06
Forejtek otočku s Bonzim nedotáhl

Jonáš Forejtek (363.) na štvanickém challengeru dohrál v prvním kole dvouhry. Třiadvacetiletý tenista startující v hlavní soutěži na divokou kartu nestačil na pátého nasazeného Benjamina Bonziho (175.) po setech 3:6, 7:5, 3:6. Forejtek po ztrátě úvodní sady ve druhém dějství sice přišel o výhodu brejku, za stavu 5:5 však podruhé uspěl na returnu, díky čemuž srovnal na 1:1 na sety. V závěrečné sadě si ovšem nepohlídal podání v šesté hře, na turnaji tak dohrál.

17:23
Malečková v derby nezaváhala s Kovačkovou

Jesika Malečková (502.) v prvním kole šedesátky Advantage Cars Prague Open potvrdila roli papírové favoritky. Devětadvacetiletá tenistka si poradila s krajankou Alenou Kovačkovou po sadách 7:5, 6:2. Malečková v úvodním setu dvakrát nepotvrdila brejk, za stavu 4:5 navíc na returnu čelila hrozbě ztráty sady. Poslední tři hry však získala ve svůj prospěch. Ve druhém dějství získala dva brejky, díky čemuž se radovala z postupu do druhého kola. V něm se utká se sedmičkou turnaje Priscillou Honovou (199.).

15:56
B. Fruhvirtová zakončila obrat kanárem

Brenda Fruhvirtová (102.) si na rozdíl od své starší sestry Lindy zahraje na antukové tisícovce v Římě ve druhém kole dvouhry. Čerstvě sedmnáctiletá česká tenistka po úspěšné kvalifikaci v první rundě hlavní soutěže otočila zápas proti Taylor Townsendové (59.), kterou přehrála po sadách 3:6, 6:2, 6:0.

13:55
L. Fruhvirtová na kvalifikaci nenavázala

Linda Fruhvirtová (150.) na antukové tisícovce v Římě nenavázala na povedenou kvalifikací a vypadla v prvním kole hlavní soutěže. V tom podlehla za dvě a půl hodiny 6:7(5), 6:3 a 2:6 Tatjaně Mariaové (65.).

13:14
Krumich na úspěšnou kvalifikaci nenavázal

Martin Krumich (385.), jenž úspěšně prošel na štvanickém challengeru kvalifikací, nedokázal na své výkony v hlavní soutěži navázat. Přestože svedl dramatickou bitvu s Portugalcem Henriquem Rochou (206.), tak ani srdnatý výkon mu na pokoření favorita nakonec nestačil. Český tenista nakonec padl po takřka třech hodinách 3:6, 6:4, 5:7.

13:09
Šebestová zaskočila favorizovanou Lamensovou

Jednoho z nejcennějších vítězství kariéry dosáhla v prvním kole Advantage Cars Prague Open Ivana Šebestová (606.). Třiadvacetiletá česká tenistka si vyšlápla na 131. hráčku světa Suzan Lamensovou z Nizozemska, kterou za hodinu a 21 minut porazila 6:1, 6:4. V utkání, v němž se jí povedlo hned šestkrát prorazit Lamensové servis, se dostala do obtíží jen ve druhém dějství. Šebestová vedla už 5:1, ale pak ztratila dvakrát podání a Nizozemka se dotáhla ve skóre na 4:5. V desátém gemu ovšem Šebestová opět prorazila soupeřce podání a na returnu zápas zakončila.

13:03
Menšík dohrál v Římě hned v 1. kole

Jakub Menšík (65.) nedokázal uspět v repríze madridského souboje s Yannickem Hanfmannem (59.) a loučí se s Masters v Římě v úvodním kole. Zatímco před dvěma týdny v Madridu Němce porazil, tentokrát mu podlehl za hodinu a půl po setech 3:6, 2:6.