Stream tenisových událostí

19:54
Sabalenková v Dauhá neuspěla

Světová jednička Aryna Sabalenková nezvládla vstup do tisícovky v Dauhá. Běloruská favoritka, která měla na úvod volný los, podlehla ve druhém kole Rusce Jekatěrině Alexandrovové (26.) po setech 6:3, 3:6 a 6:7(5). S turnajem se v úterý předčasně rozloučila také hvězdná Američanka Coco Gauffová (3.), jež prohrála s Ukrajinkou Martou Kosťukovou (21.) poměrem 2:6 a 5:7.

13:18
Nosková nedala šanci Putincevové

Linda Nosková (33.) drží český prapor na tisícovce v Dauhá. Poslední Češka v pavouku si poradila ve druhém kole s nepříjemnou Kazachstánkou Julií Putincevovou (20.), kterou porazila za pouhých 63 minut 6:2 a 6:3. Nosková v prvním setu nečelila ani jednomu brejkbolu, sama uspěla na returnu ve třetím a sedmém gemu. V úvodu druhého dějství si tenistky vyměnily podání. Nosková prohrávala 2:3 bez brejku, duel ukončila sérií čtyř vyhraných gemů. V osmifinále ji čeká trojnásobná obhájkyně trofeje Iga Šwiateková (2.) z Polska.

12:44
Kvalifikant Bartoň zvládl první kolo

Hynek Bartoň (423.) oslavil už své třetí vítězství na challengeru v Novém Dillí. Český kvalifikant přehrál v úvodním kole hlavní soutěže Japonce Ria Nogučiho (242.) po bezmála dvou hodinách boje 3:6, 6:3 a 6:4. Dvacetiletý Bartoň rozhodl o své výhře brejkem v prvním gemu závěrečného dějství, v němž poté odvrátil všech šest brejkbolů soupeře. K postupu do osmifinále si pomohl devíti esy. Jeho dalším soupeřem bude šestý nasazený Šintaro Močizuki (171.) z Japonska.

12:27
Kopřiva začal v Indii vítězně

Nejvýše nasazený účastník challengeru v Novém Dillí vstoupil do turnaje povedeným způsobem. Vít Kopřiva (127.) porazil dle očekávání v prvním kole Corentina Denollyho (319.) z Francie, konkrétně za hodinu a 26 minut poměrem 6:3 a 6:4. Český favorit prohrál úvodní dva gemy, pak se ale nadechl ke šňůře pěti získaných her. Ve druhém dějství utekl Kopřiva do trháku 4:0. Poté si situaci zkomplikoval, když dvakrát ztratil servis (jednou ho zvládl získat hned zpátky) a promarnil dva mečboly. Za stavu 5:4 si nicméně vypracoval na podání vedení 40:0 a celkově pátý mečbol už vítězným forhendem k pravé čáře využil. V osmifinále narazí na krajana Dalibora Svrčinu (224.), kterého před třemi týdny v Nonthaburi deklasoval nečekaně hladce 6:0, 6:1.

10:43
Svrčina potvrdil roli favorita

Prvním českým osmifinalistou na challengeru v Novém Dillí se stal Dalibor Svrčina (224.). Dvaadvacetiletý tenista vyzrál v prvním kole na domácího Inda Ramkumara Ramanathana (403.) poměrem 6:2, 2:6 a 6:0. Stominutové utkání nabídlo hned devět brejků, šest z nich si připsal Svrčina.

08:16
Veselý na kvalifikaci nenavázal

Jiří Veselý (362.) se rozloučil s challengerem v Novém Dillí v prvním kole hlavní soutěže. Český kvalifikant prohrál s Monačanem Valentinem Vacherotem (205.) za 64 minut 1:6 a 4:6.

08:12
Gengel se v Indii neprosadil

Marek Gengel (231.) skončil na challengeru v indickém Novém Dillí už v prvním kole. Český tenista nestačil na amerického kvalifikanta Andreho Ilagana (406.) po setech 2:6 a 2:6.