Gabriela Knutsonová (235.) na padesátce v tuniské La Marse nevybojovala postup do finále. V odloženém semifinále nestačila na turnaji ITF Lindě Klimovičové (272.), se kterou prohrála za dvě hodiny a devět minut 6:7(4), 5:7.
Tadeáš Paroulek (931.) na turnaji ITF v Monastiru na turnajovou trofej nedosáhl. Český tenista ve finále podlehl pátému nasazenému Laurentovi Lokolimu (460.) po dvou hodinách a 22 minutách 2:6, 5:7, když ve druhém setu nevyužil vedení 4:2.
Česká tenistka Eliška Ticháčková (1151.) udržela v turecké Antalyi neporazitelnost! Po titulu, který vybojovala ve dvouhře minulý týden, se jí tento povedlo zkompletovat dokonce double, když po sobotním triumfu ve čtyřhře znovu ovládla i singl! Japonku Rinko Macudaovou (680.) porazila po obratu ve třetím setu 6:0, 5:7, 7:6(4).
Poslední český singlista na Australian Open Jiří Lehečka (29.) končí v osmifinále. V souboji s hrající legendou Novakem Djokovičem (7.) prohrál za dvě hodiny a 41 minut 3:6, 4:6, 6:7(4) a své grandslamové maximum nevyrovná.
Vít Kopřiva (126.) v thajském Nonthaburi šestý challengerový titul nezískal. Nejvýše nasazený Čech nenavázal na suverénní výkony z předešlých kol a prohrál za pouhých 68 minut s Američanem Brandonem Holtem (210.) 3:6 a 2:6.
Teprve čtrnáctiletá Jana Kovačková zvládla svou premiéru v hlavní soutěži juniorského grandslamu. Česká tenistka v úvodním kole Australian Open porazila domácí divokou kartu Sarah Mildrenovou za hodinu a 58 minut po setech 3:6, 7:5 a 6:2.
Španěl Alejandro Davidovich Fokina (66.), přemožitel Jakuba Menšíka (48.) ze 3. kola Australian Open, v následném osmifinále tvrdě narazil. Američanu Tommymu Paulovi (11.) podlehl za hodinu a 27 minut po setech 1:6, 1:6 a 1:6.
Tereza Krejčová potvrdila roli nasazené sedmičky a postoupila do 2. kola juniorské dvouhry na Australian Open. Češka na úvod porazila srbskou naději Lunu Vujovičovou za hodinu a osm minut po setech 6:3, 6:2.
Aryna Sabalenková (1.) je zatím při své cestě za obhajobou loňského prvenství stoprocentní. Rodačka z Minsku v osmifinále Australian Open porazila sedmnáctiletou Mirru Andrejevovou (15.) za hodinu a dvě minuty po setech 6:1, 6:2.