21:27
B. Fruhvirtová nestačila na Cirsteaovou

Kvalifikantka Brenda Fruhvirtová (102.) končí na římské antukové tisícovce ve 2. kole. Mladičká Češka v něm podlehla Rumunce Soraně Cirsteaové (32.), a to za hodinu a 32 minut po setech 5:7, 0:6. Fruhvirtové se nedařilo obzvlášť na servisu, přes který uhrála pouze 25 z 62 výměn. Také se nechala ošetřovat, a to patrně kvůli zranění stehenního svalu.

19:00
Do semifinále prošli také Barnat s Hrazdilem

I letos si Jiří Barnat s Janem Hrazdilem zahrají semifinále challengeru na pražské Štvanici. Ve čtvrtfinále Češi porazili indický pár Anirudh Čandrasekar, Niki Kaliyanda Poonača za hodinu a dvanáct minut po setech 6:3, 1:6 a 10:3.

18:46
České derby pro Nouzu s Riklem

Petr Nouza a Patrik Rikl postoupili do deblového semifinále na pražské Štvanici. Ve čtvrtečním zápase si poradili s česko-americkým párem Matěj Vocel, Toby Kodat, a to za hodinu a čtyři minuty po setech 6:3, 6:3. V utkání excelovali na returnu, vypracovali si hned 13 brejkbolů a 4 z nich proměnili.

16:39
Šalková slaví hladkou výhru

Dominika Šalková (174.) napodobila Jesiku Malečkovou a na pražské Štvanici prolétla do singlového čtvrtfinále. Australanku Jaimee Fourlisovou (305.) zdolala hladce za hodinu a devět minut po setech 6:3, 6:2. V další fázi turnaje mladá Češka vyzve Ukrajinku Katerynu Baindlovou (171.).

16:17
Veselý je po roce ve čtvrtfinále

Jiří Veselý (295.) poprvé od loňského dubna postoupil do čtvrtfinále challengeru. Na pražské Štvanici v zápase s Marcem Trungellitim (170.) ovládl první sadu výsledkem 6:1, načež Argentinec kvůli zdravotním problémům souboj skrečoval. O semifinále si český tenista zahraje s vítězem duelu mezi Giovannim Foniem (304.) a Benjaminem Bonzim (175.).

15:40
Gengel pokračuje také ve čtyřhře

Marek Gengel na patnáctitisícovém turnaji ITF v gruzínském Tbilisi navázal na dopolední singlové vítězství a postoupil do finále čtyřhry. Český tenista po boku Kazacha Grigorije Lomakina udolal finsko-nigerijský pár Vesa Ahti, Chrostipher Bulus, a to za hodinu a 14 minut po setech 6:3, 3:6, 10:7.

15:21
Jebavý si štvanické semifinále nezahraje

Roman Jebavý končí na štvanickém challengeru ve čtvrtfinále čtyřhry. Český tenista po boku Američana Martina Damma podlehl německé dvojici Jakob Schnaitter, Mark Wallner, a to za 56 minut po setech 3:6, 2:6. Česko-americký pár tahal od začátku utkání za kratší konec, dokonce si nevypracoval ani jeden brejkbol.

15:05
Macháč se v Římě nepředstaví

Tomáš Macháč (45.) se kvůli nemoci odhlásil z antukové tisícovky v Římě. Ve čtvrtek měl nastoupit v úvodním kole proti domácímu Matteovi Arnaldimu (37.). Českého tenistu ve zmíněném souboji nahradí Francouz Mayot Herold (130.).

13:10
Nosková začala v Římě vítězně

Linda Nosková (29.) vstoupila do tisícovky v italském Římě výhrou 6:3 a 7:6(1) nad domácí držitelkou divoké karty Lucrezií Stefaniniovou (179.). Tu ve druhém kole přehrála až bezmála po dvou hodinách. V prvním dějství měla Nosková za stavu 5:1 setbol, sadu nicméně uzavřela na příjmu až o dvě hry později. Ve druhém setu byla devatenáctiletá Češka hned třikrát o brejk pozadu, pokaždé ale zvládla odpovědět rebrejkem. Za stavu 5:6 odvracela na příjmu setbol a vynutila si zkrácenou hru. V té prohrála jen úvodní výměnu, a nakonec tak přeci jen vydřela postup ve dvou sadách. Ve třetím kole narazí Nosková na lepší z dvojice Čchin-wen Čeng (CHN, 7.) – Shelby Rogersová (USA, 398.).

11:51
Gengel si v Tbilisi zahraje o finále

Marek Gengel (519.) vydřel na patnáctitisícovém turnaji ITF v gruzínském Tbilisi postup do šestého letošního semifinále. Osmadvacetiletý vítěz tří letošních akcí porazil za 2 hodiny a 34 minut o pět let mladšího Bekhana Atlangerjeva (1104.) z Ruska, a sice po setech 6:4, 5:7 a 7:6(5). Oba tenisté ztratili v dlouhém utkání jen dvakrát servis. Gengel si k postupu pomohl i deseti esy.