Šampiony mužské čtyřhry se na Roland Garros stali čtvrtí nasazení Ivan Dodig a Austin Krajicek. Chorvatsko-americká dvojice ve finále dominovala a porazila Belgičany Sandera Gilleho a Jorana Vliegena za pouhých 81 minut po setech 6:3, 6:1, přičemž v utkání neztratila ani jednou podání. Dodig vybojoval v Paříži svůj třetí grandslamový titul v mužské čtyřhře, k nimž má na kontě čtyři trofeje z mixu, jeho parťák Krajicek se raduje z titulu na turnaji velké čtyřky poprvé.
Karolína Muchová (43.) má za sebou nejdůležitější utkání své dosavadní kariéry. Česká tenistka si v sobotu zahrála své premiérové finálové utkání, v němž ovšem nestačila na světovou jedničku Igu Šwiatekovou, se kterou prohrála po takřka třech hodinách 2:6, 7:5 a 4:6. Na žebříčku WTA se díky postupu do finále posune poprvé v kariéře na 16. místo světa.
Turnaj ITF v maďarské Nyiregyhaze nakonec českého finalistu mít nebude. Tadeáš Paroulek (760.), který odehrál vůbec první turnaj v této sezoně, v semifinále nestačil na nasazenou jedničku Dragose Nicolaea Madarase (213.) ze Švédska, se kterým prohrál 1:6, 2:6.
Singlová trofej se v sobotu rozdávala také mezi juniory. Pro trofej si dokráčel sedmnáctiletý Chorvat Dino Prižmič, který v průběhu turnaje vyřadil v osmifinále Maxima Mrvu. Ve finále si poradil s přemožitelem Jana Hrazdila Juanem Carlosem Pradou Angelem z Bolívie, kterého porazil ve dvou setech 6:1, 6:4.
Ruská juniorka Alina Kornějevová zvítězila v sobotním finále na Roland Garros nad šestou nasazenou Luccianou Perezovou Alarconovou ve dvou setech 7:6(4) a 6:3, díky čemuž vyhrála druhý juniorský grandslam v řadě. Vítězka letošního Australian Open se stala první hráčkou od roku 2013, která během jedné sezony získala dva juniorské grandslamy.
Jesika Malečková (328.) otevřela travnatou část sezony v kvalifikaci turnaje WTA v nizozemském S'Hertogenboschi, kde se ale v úvodním kole neprosadila. V sobotu prohrála za hodinu a půl s kvalifikační trojkou Sachií Vickeryovou (170.) ze Spojených států ve dvou setech 1:6, 4:6.
Čtvrtá nasazená Michaela Bayerlová (323.) nepotvrdila v semifinále turnaje ITF v srbské Kuršumlijské Banje roli favoritky a končí před branami finále. Nad síly české tenistky byla řecká kvalifikantka Dimitra Pavlouová (670.), se kterou Češka prohrála 3:6, 4:6.
Vítězem letošního ročníku prostějovského challengeru se stal Dalibor Svrčina (232.). Dvacetiletý Čech, jenž si na Hané zahrál o titul už v minulém roce, zaskočil v sobotním finále pátého nasazeného Tomáše Macháče (127.), kterého porazil za hodinu a 42 minut po setech 6:4 a 6:2. Pro ostravského rodáka jde o druhý kariérní titul z challengeru. Ten premiérový získal předloni v Praze. V pondělním vydání žebříčku ATP se Svrčina vrátí do druhé stovky. Polepšit by si měl o 40 pozic na 192. místo.
Turnaj ITF v jihokorejském Daegu českého finalistu mít nakonec nebude. Dominik Palán (318.), který až do semifinále prošel bez ztráty setu, nestačil na třetího nasazeného Jae-moona Leeho (561.), s nímž prohrál ve dvou setech 6:7(3), 4:6.