16:37
Vrbenský s Barnatem vypadli v semifinále

Michael Vrbenský s Jiřím Barnatem na pětadvacítce ve slovenské Trnavě skončili před branami finále. Čtvrtý nejvýše nasazený debl v semifinálovém utkání neudržel vedení s párem Rincón, Vallejo, se kterým prohrál 7:6(4), 4:6, 4:10.

16:33
V deblu dohrála také Šafářová

Zdena Šafářová na turnaji nižší kategorie v tuniském Monastiru padla v semifinále čtyřhry. Česká tenistka společně s ruskou parťačkou Milanou Žabrajlovovou nevyzrály na nejvýše nasazený pár Ch. Tsao, F. Wu po setech dvakrát 3:6.

16:30
Hrdinková se Šebestovou nepřekvapily

Denise Hrdinková s Ivanou Šebestovou na patnáctce v rakouském Oberpullendorfu prohrály ve čtvrtfinále čtyřhry. Česká dvojice v pátečním odpoledním duelu padla s nejvýše nasazeným deblem Lejkinová, Nagornaiaová 1:6, 6:7(1). Hrdinková se Šebestovou musely dohánět manko 1:6, 1:5. I když ve druhém setu zabraly, tak to nakonec dotáhly pouze do neúspěšného tiebreaku.

14:53
Poljak skončil ve čtvrtfinále dvouhry

David Poljak (461.) na pětadvacítce ve slovenské Trnavě dohrál ve čtvrtfinále dvouhry. Český tenista v pátečním odpoledním zápase nestačil na Belgičana Tiba Colsona (711.) po sadách 4:6, 6:3, 4:6. Poljak vletěl do zápasu skvěle, vedl 3:1, v první sadě ovšem uhrál už jedinou hru. Ve druhém setu se o náskok brejku už nenechal připravit, rozhodlo se tak ve třetím dějství. Za stavu 2:2 ale přišel o podání, což se mu v utkání stalo osudným.

14:04
Hindová je bez ztráty setu v semifinále

Povedený turnaj hraje v Oberpullendorfu Denisa Hindová (634.). Dvacetiletá Češka v pátek vyřadila po výsledku 6:4 a 6:3 druhou nejvýše nasazenou Živu Falknerovou (526.) ze Slovinska a postoupila v Rakousku bez ztráty setu do svého druhého sezonního semifinále.

13:23
Kopřiva odstoupil z turnaje v Maspalomas

Vít Kopřiva (152.) si čtvrtfinále antukového challengeru ve španělském Maspalomas nezahraje. Českého tenistu, jenž měl v souboji s domácím Oriolem Rocou Batallou (299.) útočit na čtvrté sezonní semifinále, vyřadilo ze hry zranění. Ošetřovat se třetí nejvýše nasazený účastník turnaje nechával už v závěru včerejšího osmifinále s Němcem Stodderem. Duel poté dohrával viditelně limitován, a to zejména při podání.

12:42
Vrbenský roli favorita nepotvrdil

Michael Vrbenský (369.) vypadl na halovém podniku ITF v Trnavě (25 000 USD) ve čtvrtfinále. V tom nepotvrdil český tenista roli mírného papírového favorita a podlehl ve dvou setech 3:6 a 2:6 Danielu Rincónovi (472.) ze Španělska. Odpoledne se Vrbenský představí po boku krajana Jiřího Barnata ještě v semifinále čtyřhry.

12:39
Gengel prolétl v Trnavě do semifinále

Nejvýše nasazený hráč pětadvacetitisícového halového podniku ITF v Trnavě postoupil hladce do semifinále. Marek Gengel (323.) ztratil v pátečním utkání s Rakušanem Sandrem Koppem (468.) pouhé dva gemy a zvítězil za pouhých 62 minut dvakrát 6:1. Po prvním servisu prohrál sedmadvacetiletý Čech jediný míč a nenabídl soupeři za celé střetnutí ani jeden brejkbol.

12:05
Petr zaskočil dalšího favorita a je poprvé v semifinále

Český tenista Vojtěch Petr (-) zaznamenal tento týden na podniku v Šarm aš-Šajchu (15 000 USD) první kariérní vítězství v hlavní soutěži turnaje ITF. Poté, co v osmifinále zaskočil favorizovaného Poláka Mikulu, šokoval v pátek výhrou 4:6, 6:4 a 6:4 nad šestým nasazeným Jihoafričanem Krisem Van Wykem (633.). Po obratu ze 4:6 a 0:2 je sedmnáctiletý Čech, jenž není umístěn na žebříčku ATP, už v semifinále.

11:57
Menšík natáhl vítěznou šňůru na 13 zápasů

Sedmnáctiletý Jakub Menšík (478.) po zisku dvou turnajových titulů nadále vítězí. V egyptském Šarm aš-Šajchu zaznamenal v pátečním čtvrtfinále už třináctý triumf v řadě. Domácího Amra Elsayeda (641.) porazil druhý nejvýše nasazený účastník akce s dotací 15 tisíc amerických dolarů za necelou hodinu a půl 6:3 a 6:4.

11:53
Jeníček premiérové čtvrtfinále nezvládl

Jiří Jeníček (1989.) držel v premiérovém kariérním čtvrtfinále na okruhu ITF krok pouze jeden set. Dvaadvacetiletý český kvalifikant v něm s druhým nasazeným Kaiem Wehneltem (612.) dotáhl skóre z 2:5 na 5:5, pak už ale s německým favoritem neuhrál ani gem, a prohrál tak v tuniském Monastiru (15 000 USD) 5:7 a 0:6.