17:40
Krumich na úspěšnou kvalifikaci nenavázal

Cesta kvalifikanta Martina Krumicha (426.) prestižním antukovým challengerem v polském Štětíně skončila v prvním kole hlavní soutěže, kde nestačil na italského kvalifikanta Mattiu Bellucciho (290.) po hodině a půl hry 3:6 a 2:6. Devatenáctiletý Krumich sice vedl v prvním setu 2:1 s brejkem, od té doby ale sbíral úspěchy na returnu pouze jeho soupeř.

16:41
Martincová otočila souboj s Dartovou

Po mizerném vstupu do utkání se Tereza Martincová (66.) herně zvedla a v prvním kole podniku WTA ve slovinské Portoroži nakonec přehrála britskou šťastnou poraženou z kvalifikace Harriet Dartovou (85.) 0:6, 6:4 a 6:1. Sedmadvacetiletá Češka prohrávala ve druhé sadě nejprve 1:3 a poté ještě 3:4 s mankem brejku, přesto si dokázala vynutit rozhodující dějství, ve kterém už dominovala. Může se tak těšit na osmifinále, kde vyzve buď zkušenou Němku Lauru Siegemundovou (173.), nebo wimbledonskou šampionku Jelenu Rybakinovou (25.) z Kazachstánu.

16:22
Laver Cup: Tiafoe nahradí zraněného Isnera

Ve výběru zbytku světa se na letošním Laver Cupu (23.–25. září) představí Američan Frances Tiafoe (19.), jenž nahradí svého zraněného krajana Johna Isnera (42.). Čtyřiadvacetiletý Tiafoe se na nedávném US Open probojoval až do semifinále, když na cestě turnajem skolil mimo jiné Rafaela Nadala a Andreje Rubljova. Letos dokráčel také do finále v Estorilu či do osmifinále Wimbledonu a Masters v Miami. Jeho týmovými parťáky v Londýně budou další Američané Taylor Fritz a Jack Sock, Kanaďan Félix Auger-Aliassime, Australan Alex de Minaur a Argentinec Diego Schwartzman.

15:57
Rosol skolil nasazenou jedničku

Parádní vstup do challengeru v Istanbulu zaznamenal Lukáš Rosol (305.). Český tenista vyzrál v prvním kole na nejvýše nasazeného Jamese Duckwortha (70.) z Austrálie, když ho porazil po hodině a 22 minutách 6:2 a 7:6(1). Sedmatřicetiletý Rosol sice ve druhé sadě neudržel vedení 4:2 a 40:15, v následném tiebreaku ale dominoval. Jeho soupeřem v osmifinále bude zkušený Nizozemec Robin Haase (288.).

14:27
V Istanbulu dohrál také Palán

Na challengeru v tureckém Istanbulu se v úterý nedařilo ani druhému českému kvalifikantovi Dominiku Palánovi (477.). Jednadvacetiletý Čech při své třetí účasti v hlavní soutěži této kategorie nenašel recept na favorizovaného Lorenza Giustina (253.), se kterým prohrál dvakrát 2:6. Palán v prvním setu prohrával 1:5, po brejku ale potřetí v zápase přišel o podání. Ve druhé sadě se na returnu už nedostal k jedinému brejkbolu, servis naopak znovu dvakrát ztratil.

11:55
Martincová se nakonec utká s Dartovou

Tereza Martincová (66.) se na WTA ve slovinské Portoroži nakonec utká s lucky loser Harriet Dartovou (85.). Původní soupeřka Martincové Stefanie Vögeleová (237.) se z turnaje odhlásila.

11:35
Gengel přišel o vedení 5:0, na kvalifikaci nenavázal

Marek Gengel (388.) na challengeru v tureckém Istanbulu vypadl v prvním kole dvouhry. Šestadvacetiletého Čecha po sadách 5:7, 4:6 vyřadil Ukrajinec Illja Marčenko (318.). Gengel po úspěšné dvoukolové kvalifikaci v prvním setu vedl 5:0, přičemž předváděl výborný tenis. Od té doby však jeho hra ubrala na přesnosti, výsledkem bylo sedm prohraných gemů v řadě. Český tenista ve druhém setu už neměl jedinou příležitost brejkbolu, za stavu 4:4 naopak neodvrátil druhou šanci soupeře.