22:01
Svrčina ztratil slibně rozehraný duel

Dalibor Svrčina (184.) dohrál na challengeru v americkém Chicagu hned v úvodním kole. Stejně jako před týdnem v Lexingtonu nesplnil devatenáctiletý Čech roli papírového favorita, a to navzdory tomu, že měl proti Genaru Albertu Olivierimu (227.) set a brejk k dobru. S argentinským náhradníkem prohrál ostravský rodák za dvě a půl hodiny 6:4, 4:6 a 3:6 a na turnaji bude pokračovat po boku Řeka Petrose Tsitsipase už jen ve čtyřhře. Pro Svrčinu, který v utkání ztratil hned sedm svých servisů, jde o třetí singlovou porážku v řadě.

16:33
Kopřiva po téměř třech hodinách padl

Vít Kopřiva (152.) si na turnaji v Meerbuschi osmifinále nezahraje. Český tenista na německém challengeru prohrál dramatickou a takřka tříhodinovou bitvu s Rakušanem Dennisem Novakem (155.), jemuž podlehl 7:6(4), 2:6, 5:7. Ve třetím setu přitom Kopřiva vedl už 5:3, nepovedlo se mu ale zápas dopodávat, o vedení přišel a po ztrátě čtyř gemů v řadě, během nichž nevyužil také dva brejkboly v jedenácté hře, prohrál.

14:39
Forejtek v Meerbuschi postupuje

Jonáš Forejtek (217.) zvládl utkání prvního kola challengeru v Meerbuschi a postoupil do osmifinále. V souboji s domácím osmým nasazeným Maximilianem Martererem (158.) šel na kurt v roli outsidera, ale odvedl kvalitní výkon na servisu, nepřišel ani o jedno podání a nakonec zvítězil 6:3, 7:6(4).

06:45
Kvitová v Torontu podlehla Riskeové-Amritrajové

Petra Kvitová (23.) dohrála na prestižním turnaji National Bank Open v Torontu už v prvním kole, kde byla nad její síly po setech 2:6, 6:4 a 3:6 Američanka Alison Riskeová-Amritrajová (35.). Zkušená Češka ztratila v prvním setu dvakrát podání, aniž by si sama vypracovala brejkbol. V divokém druhém setu nejprve dvakrát dohnala manko brejku, poté za stavu 5:3 sadu nedopodávala, následně ji ale zakončila čistou hrou na returnu. Herní pohodu si však Kvitová do rozhodujícího dějství nepřenesla. Naopak to byla Riskeová-Amritrajová, která mohla díky brejkům z páté a závěrečné deváté hry slavit postup do druhého kola kanadské tisícovky.