23:00
Kolář si připsal vítěznou premiéru na grandslamu

Zdeněk Kolář (134.) uspěl při grandslamové premiéře v hlavní soutěži dvouhry. Pětadvacetiletý Čech v pozdním večerním duelu prvního kola Roland Garros udolal Lucase Pouilleho (162.) po sadách 6:3, 4:6, 7:5, 6:4. Úspěšnému kvalifikantovi v úvodním setu stačil jediný brejkbol, ve druhém vedl 3:1. Ve druhé polovině dějství všem dvakrát ztratil podání, soupeř tak srovnal na 1:1 na sety. Kolář ve třetím setu brzy získal servis protihráče, ten ale kontroval rebrejkem. Za stavu 4:5 musel odvracet tři setboly v řadě, podání si nakonec ale pohlídal, vzápětí navíc uspěl na returnu, chvíli poté si vypracoval vedení 2:1 na sety. Český tenista ve čtvrtém setu vedl 2:0, a ačkoliv v šestém gemu přišel o výhodu brejku, za stavu 4:4 vzal Francouzovi podání, což nakonec rozhodlo.

22:48
Veselý vyhrál první sadu, v dalších na Johnsona nestačil

Jiří Veselý (73.) na druhém grandslamovém turnaji dohrál už v prvním kole dvouhry. Český tenista na úvod Roland Garros padl s Američanem Stevem Johnsonem (92.) 7:6(4), 6:7(4), 3:6, 2:6. Veselý po vítězné první sadě ve druhém gemu druhé sady získal dva brejkboly v řadě, ani jeden nevyužil. Set opět dospěl do tiebreaku, ve kterém tentokrát neuspěl. V dalších dvou sadách dohromady čelil devíti brejkbolům soupeře, tři neodvrátil, na returnu naopak uhrál pouhých pět fiftýnů.

21:12
RG: Bouzková do druhého kola nenastoupí

Marie Bouzková (69.) do středečního druhého kola dvouhry French Open nenastoupí. Třiadvacetiletá Češka měla zasáhnout do zápasu proti Elise Mertensové (32.), během úterního večera se však z turnaje odhlásila z dosud nespecifikovaných důvodů.

19:26
Jebavý ve čtyřhře ztratil vedení a vypadl

Roman Jebavý ve čtyřhře Roland Garros končí hned v úvodním kole. Zkušený český deblista společně s Matejem Sabanovem nestačili na debl Cressy, Lopez 6:4, 3:6, 4:6. Během úvodní sady byl k vidění jediný brejkbol, který Jebavý se Sabanovem v pátém gemu zužitkovali. Ve druhém setu prohrávali 1:3, v osmé hře odvrátili čtyři setboly. Za stavu 3:5 si neúspěšně počínali při brejkbolu. O osudu zápasu rozhodla třetí sada, ve které česko-srbská dvojice v devátém gemu neodvrátila druhý brejkbol.

17:40
Tsonga odehrál poslední zápas kariéry

Bývalý pátý hráč žebříčku dvouhry Jo-Wilfried Tsonga (297.) v úterý odpoledne odehrál poslední zápas kariéry. Sedmatřicetiletý Francouz v prvním kole domácího Roland Garros prohrál s Casperem Ruudem (8.) 7:6(6), 6:7(4), 2:6, 6:7(0). Tsonga mladého Nora trápil přes tři a tři čtvrtě hodiny, závěr duelu dohrával se zraněním.

17:34
Martincová v Paříži končí už v prvním kole

Tereza Martincová (54.) loňské druhé kolo na French Open neobhájí. Sedmadvacetiletá Češka v prvním zápase na turnaji padla s Američankou Shelby Rogersovou (50.) po setech 4:6, 3:6. Martincová do zápasu vstoupila ztraceným servisem, který si mohla vzít zpátky ve čtvrtém gemu, v dlouhé hře ovšem nezužitkovala dva brejkboly. Vzápětí navíc podruhé přišla o podání. Martincová ve druhém setu znovu prohrávala o dva gemy, v osmém dlouhém gemu znovu zahodila dvě šance na returnu. Následně počtvrté přišla o servis, po hodině a půl se tak se dvouhrou Roland Garros musela rozloučit.

16:28
Lehečka neúspěšně trápil Goffina

Jiří Lehečka (77.) svůj úvodní zápas v hlavní soutěži Roland Garros nezvládl. Český talent ve druhém utkání na grandslamu nestačil na někdejšího čtvrtfinalistu turnaje Davida Goffina (48.) po sadách 4:6, 6:4, 4:6, 4:6. Lehečka vůbec nezachytil vstup do zápasu, v prvním setu prohrával 0:4. Ve druhém setu znovu rychle přišel o servis, ve čtvrtém gemu ale získal rebrejk. Brejkem v závěru sady srovnal na 1:1 na sety. Rovněž ve třetím dějství ale musel stahovat manko 0:4, což se mu znovu nevydařilo. Za stavu 1:2 na sety ještě podruhé v zápase kontroval rebrejkem, ztrátu podání ze sedmé hry už ale nedohnal. Goffinovi vzdoroval přes dvě a tři čtvrtě hodiny.

13:13
Plíšková otočila zápas prvního kola

Úspěšný vstup do Roland Garros má za sebou Karolína Plíšková (8.). V trochu nečekaně náročném dvouhodinovém souboji porazila domácí Tessah Andrianjafitrimovou (141.) 2:6, 6:3, 6:1. Duel se v první sadě vůbec nevyvíjel podle představ české tenistky, a je dost dobře možné, že soupeřku podcenila. Po prohrané první sadě, ve které si udržela jen jednou podání, se totiž výrazně zlepšila. Přestala chybovat, lépe se po kurtu hýbala a postupem času převzala kompletně iniciativu v utkání. Sice přišla o vedení 4:1, ale za stavu 4:3 dosáhla na další brejk, po kterém čistou hrou set doservírovala. I ve třetím setu byla jasně lepší hráčkou na kurtu. Třemi brejky v rozhodujícím dějství domácí tenistku deklasovala 6:1 a postoupila do druhého kola.