22:38
Turnaj mistrů: Djokovič ztratil s Norriem jen tři gemy

Novak Djokovič suverénně zakončil své působení v Zelené skupině na Turnaji mistrů v italském Turíně, kde zatím ve třech zápasech neztratil ani set! Světová jednička deklasovala ve večerním utkání britského náhradníka Camerona Norrieho (12.) po pouhých 66 minutách 6:2 a 6:1. Djokovič si připsal 21 vítězných úderů a 16 nevynucených chyb, Norrie měl ve stejné statistice výrazně zápornou bilanci 9:24. Na pětinásobného šampiona turnaje čeká v sobotním semifinále německý rival Alexander Zverev (3.).

19:06
Davis Cup v Innsbrucku se uskuteční bez fanoušků

Rakouská vláda zavedla od pondělí 22. listopadu celostátní lockdown, který ovlivní také konání finálového turnaje Davisova poháru (od 25. listopadu). Čeští tenisté sice svá skupinová utkání proti Francii a Velké Británii v innsbrucké Olympiahalle absolvují, hrát se ale bude bez přítomnosti fanoušků. O dalších podrobnostech budou pořadatelé brzy informovat.

17:27
Lehečka porazil Mayota a je v semifinále

Jiří Lehečka (159.) ve francouzském Pau nadále vítězí nad domácími tenisty. Dvacetiletý Čech na tamním halovém challengeru navázal na triumfy nad Gillesem Simonem a Calvinem Hemerym, když porazil v dnešním čtvrtfinále dalšího Francouze Harolda Mayota (436.) po 71 minutách 6:4 a 6:2. Lehečka v utkání odvrátil všech pět brejkbolů soupeře, sám využil na returnu tři ze čtyř příležitostí. Jeho semifinálový protivník vzejde ze souboje mezi nasazenou šestkou Maximem Cressym (124.) ze Spojených států a dánskou turnajovou dvojkou Holgerem Runem (108.).

16:42
Turnaj mistrů: Ruud vydřel postup do semifinále!

Casper Ruud (8.) si při své premiéře zahraje semifinále Turnaje mistrů! Dvaadvacetiletý Nor porazil na závěr Zelené skupiny v přímém souboji o postup Rusa Andreje Rubljova (5.) po dvou hodinách a 23 minutách 2:6, 7:5 a 7:6(5). Ruud prohrával v rozhodující sadě 2:3 s mankem brejku, podání si ale vzal obratem zpátky. V klíčovém tiebreaku si vypracoval vedení 6:4, přičemž proměnil druhý mečbol díky svému čtrnáctému esu v utkání. Norský tenista dnes nastřílel 39 vítězných úderů, z toho hned 24 z forhendu. Nyní se může těšit na sobotní semifinále proti ruskému favoritovi Daniilu Medveděvovi (2.).

15:49
Nouza si zahraje o deblový titul

Petr Nouza a jeho polský spoluhráč Michal Dembek zabojují na halové akci ITF v Opavě o trofej ve čtyřhře. Zmíněný pár porazil v dnešním semifinále ryze české duo Andrew Paulson, David Poljak po hodině a 18 minutách 7:6(11) a 6:3. Nouza a Dembek narazí ve finále na česko-britské duo Dominik Kellovský, Scott Duncan.

15:42
Zraněný Berrettini se nezúčastní Davis Cupu

Matteo Berrettini, který odehrál kvůli zranění břišního svalu pouze část prvního utkání na Turnaji mistrů a poté odstoupil, vynechá finálový turnaj Davis Cupu (od 25. listopadu). Sedmý hráč žebříčku měl být tahounem italské reprezentace v turínské skupině E, kde domácí tenisté narazí na Spojené státy americké a Kolumbii. Nehrající kapitán Filippo Volandri nově povolal zkušeného Simoneho Bolelliho, jenž se nyní nachází na 26. místě deblového žebříčku ATP. V nominaci jsou spolu s ním Jannik Sinner (11.), Lorenzo Sonego (27.), Fabio Fognini (37.) a Lorenzo Musetti (59.).

13:31
Ram se Salisburym ve skupině nezaváhali

Rajeev Ram a Joe Salisbury na Turnaji mistrů ovládli Červenou skupinu čtyřhry. V závěrečném duelu udolali pár Juan-Sebastian Cabal, Robert Farah 7:5, 2:6, 11:9. V závěrečném supertiebreaku přitom prohrávali 4:6, nakonec využili třetí mečbol. V semifinále vyzvou Chorvaty Nikolu Mektiče a Mateho Paviče. Druhou dvojici tvoří debly Herbert, Mahut a Granollers, Zeballos.

13:30
Kellovský v deblu předčil Dudu s Pavláskem

Dominik Kellovský se na turnaji v Opavě podívá do finále čtyřhry. Český tenista a jeho deblový parťák z Velké Británie Scott Duncan v semifinále hladce přehráli domácí duo Filip Duda, Adam Pavlásek 6:1, 6:3.

12:50
Opava Open: Poljak po bitvě udolal Paulsona

Nasazená jednička na domácím turnaji ITF v Opavě nekončí. David Poljak (486.) v pátek dopoledne ustál napínavou bitvu proti Andrewovi Paulsonovi (788.), kterého po dvou hodinách přehrál 6:2, 4:6, 7:6(4). Poljak se o finále utká s Francouzem Seanem Cueninem (1237.).

08:15
Sisková končí ve čtvrtfinále čtyřhry

Anna Sisková se s turnajem WTA v uruguayském Montevideu rozloučila ve čtvrtfinále čtyřhry. Česká tenistka a její deblová parťačka Strachovová padly se čtvrtým nasazeným deblem Carleová, Pigossiová 6:7(3), 4:6.

08:04
TM: Medveděv odvrátil dva mečboly se Sinnerem

Daniil Medveděv (2.) základní skupinu Turnaje mistrů zakončil bez porážky. Vítěz letošního US Open v závěrečném zápase porazil náhradníka za Mattea Berrettiniho (7.) Jannika Sinnera (11.) 6:0, 6:7(5), 7:6(8). Medveděv po prvním jednoznačném setu ve druhé sadě stáhl manko 1:3, v tiebreaku však za stavu 5:5 nezvládl míček při vlastním podání. Závěrečný set nabídl obdobnou situaci. Ruský favorit nejprve prohrával 2:4, následně otočil na 5:4. Sada znovu dospěla do zkrácené hry, ve které Medveděv dvakrát promarnil minibrejk. Jeho soupeř se dokonce ve dvou případech na returnu dostal k mečbolu, ani jednu příležitost nevyužil. Naopak Rus za stavu 9:8 úspěšně proměnil druhou šanci na ukončení zápasu.