21:35
Kvitová v osmifinále musela do tří setů

Petra Kvitová (12.) si na travnatém turnaji v Bad Homburgu zajistila účast ve čtvrtfinále dvouhry. Zkušená Češka v osmifinálovém střetnutí přehrála Ann Liovou (70.) 6:2, 6:7(4), 6:1. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu po úspěšné první sadě hned mohla odskočit, na začátku druhého setu ale nezužitkovala dva brejkboly v řadě. Jelikož žádný brejk nakonec nepřišel, šlo se do tiebreaku, ve kterém uspěla soupeřka. Češka však ve třetím dějství rychle vedla 3:0, v závěru sady si připsala druhý úspěšný gem na returnu v setu. Kvitová se o semifinále utká s pátou nasazenou Nadiou Podoroskou (39.).

16:51
Kolář končí ve druhém kole kvalifikace Wimbledonu

Zdeněk Kolář (221.) ani na třetí pokus neuspěl v kvalifikaci Wimbledonu. Čtyřiadvacetiletý český tenista ve druhém kole prohrál s Nikolou Milojevičem (146.) 4:6, 3:6. Kolář ihned v úvodním gemu neudržel podání, ve čtvrté hře si ho vzal zpátky. Za stavu 3:3 však soupeř podruhé na returnu zabodoval, což nakonec rozhodlo o vítězi první sady. Český hráč ve druhém dějství nezískal jedinou šanci při servisu protihráče, naopak mu nabídl tři příležitosti, ze kterých Milojevič udeřil dvakrát.

16:31
Macháče dělí zápas od hlavní soutěže Wimbledonu

Tomáš Macháč (143.) je jediný zápas od účasti v hlavní soutěži Wimbledonu. Dvacetiletý nadějný tenista ve druhém zápase kvalifikace přehrál Braydena Schnura (232.) 7:6(4), 6:0. Macháč prohrával 2:4, následně nezužitkoval tři brejkboly v řadě, celkově čtyři šance na rebrejk. Za stavu 3:5 však na poslední možnou chvíli vzal soupeři podání, ve zkrácené hře mu stačil jediný úspěšný minibrejk. Druhá sada byla pro českého hráče úspěšná, využil všechny tři brejkboly, při vlastním podání přišel o dva fiftýny. V duelu o elitní smetánku ho čeká lepší z dvojice Christopher O'Connell (131.) – Ruben Bemelmans (217.).

15:29
Peschkeová prolétla do semifinále čtyřhry

Květa Peschkeová společně s deblovou parťačkou Vivian Heisenovou postoupily do semifinále čtyřhry v německém Bad Homburg. Česko-německá dvojice si ve čtvrtfinále poradila s deblem Dzalamidzeová, Kaniaová-Chodunová dvakrát 6:2, během zápasu odvrátila jediný brejkbol soupeřek.

15:24
Veselý na favorizovaného Španěla nestačil

Jiří Veselý (71.) se s turnajem ATP na Mallorce rozloučil v osmifinále dvouhry. Český tenista v zápase o čtvrtfinále nestačil na favorizovaného Španěla Pabla Carrena Bustu (13.) dvakrát 4:6. Veselý o své první podání přišel hned ve třetí hře zápasu, za stavu 1:3 odvrátil tři brejkboly. V osmém gemu se naopak probojoval k šanci na brejk, svoji příležitost však nevyužil. Ve druhé sadě byl k vidění jediný brejkbol, který Veselý za stavu 4:4 nedokázal odvrátit.

14:33
Kopřiva s Lehečkou vyřadili druhý nasazený pár

Vít Kopřiva s Jiřím Lehečkou zaznamenali úspěšný vstup do turnaje čtyřhry challengeru v Miláně. Česká dvojice si na úvod vyšlápla na druhý nejvýše nasazený debl Galloway, Lawson, který vyřadila 6:4, 6:3. Kopřiva s Lehečkou přitom jako první v zápase přišli o servis, po pátém neúspěšném gemu ale získali rebrejk. Ve zbytku zápasu ještě dvakrát uspěli na returnu.

14:26
Smitková vybojovala druhé kolo kvalifikace Wimbledonu

Tereza Smitková (487.) si zahraje o finále kvalifikace Wimbledonu. Šestadvacetiletá Češka v úvodním kole otočila duel proti Rumunce Jaqueline Cristianové (153.), kterou přehrála 5:7, 7:6(1), 6:2. Osmifinalistka turnaje z roku 2014 po úvodním ztraceném setu ve druhé sadě prohrávala 2:4, 30:40. Sedmý gem ale udržela, posléze získala brejk. Sada nakonec dospěla do tiebreaku, ve kterém Češka dominovala. Smitková v závěrečném dějství urvala dva brejky, zásluhou kterých se ve druhém kole kvalifikace utká s Rakušankou Barbarou Haasovou (157.).

13:29
Hradecká ve čtyřhře v Eastbourne dohrála

Lucie Hradecká a Číňanka Šuaj Čang nestačily v prvním kole travnatého turnaje v Eastbourne na japonskou dvojici Aojamaová, Šibaharaová po hodině a 11 minutách 2:6 a 5:7. Hradecká s Čang ve druhém setu dohnaly manko brejku, posléze ale ztratily podání ještě v jedenácté hře. Japonky, které jsou na turnaji nasazenými dvojkami, následně uzavřely utkání čistou hrou při vlastním podání. Hradecká tak nenavázala na úspěch z minulého týdne, kdy se po boku Marie Bouzkové radovala z titulu na turnaji v Birminghamu.

08:34
Jastremská se dočkala osvobozujícího verdiktu!

Dajana Jastremská (37.) se po měsících vyšetřování přece jenom může vrátit na profesionální okruh. Jednadvacetiletá Ukrajinka měla od 7. ledna letošního roku zakázanou činnost kvůli pozitivnímu testu na látku zvanou mesterolon, patřící mezi anabolické prostředky. Jastremská se nyní po několika neúspěšných odvoláních dočkala osvobozujícího rozsudku od Nezávislého tribunálu ITF. „Rozhodnutí jsem obdržela včera. Tribunál akceptoval, že můj pozitivní test byl způsoben kontaminací a že jsem se úmyslně nijak neprovinila, a proto mi nebyla uložena žádná sankce. Už se nemůžu dočkat, až budu zpět na tour,“ sdělila v úterý Jastremská, která dosud naposledy startovala loni v listopadu na halovém turnaji v Linci.