19:30
Vondroušová je první českou osmifinalistkou

Markéta Vondroušová (21.) zvládla na Roland Garros další překážku a postoupila do osmifinále! V utkání třetího kola proti Slovince Poloně Hercogové (73.) zvítězila dvakrát 6:3 a po Australian Open si mezi šestnáctkou nejlepších zahraje i nyní v Paříži. Vondroušová v souboji s Hercogovou čelila sice hned šesti brejkbolům, ale všechny úspěšně odvrátila a při postupu do osmifinále si tak nepřipsala žádné zaváhání.

17:49
Krejčíková se Siniakovou zakončily zápas kanárem

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková pokračují na Roland Garros bez ztráty setu. V utkání druhého kola hladce přehrály Vivian Heisenovou a Květu Peschkeovou 6:4, 6:0, přičemž v prvním setu úspěšně otočily vývoj skóre, když prohrávaly 0:2. Od stavu 3:4 navíc vyhrály 9 her v řadě.

16:32
Ruud překvapivě padl už ve 3. kole

Jeden z tenistů, který mohl na Roland Garros využít své výtečné antukové formy, nečekaně končí. Norský tenista Casper Ruud (16.) prohrál už ve 3. kole, když nad jeho síly byl Španěl Alejandro Davidovich Fokina (46.), jemuž podlehl 6:7(3), 6:2, 6:7(6), 6:0, 5:7.

15:17
Sestry Plíškovy pronikly do osmifinále

Karolína a Kristýna Plíškovy, jejichž působení ve dvouhře již skončilo, pokračují na Roland Garros ještě ve čtyřhře a prozatím úspěšně. Česká dvojčata ve druhém kole zdolala čínské duo Su, Čang po třísetové bitvě 6:7(6), 6:3, 6:3 a zahrají si osmifinále. V něm se utkají s rumunsko-lotyšskou dvojicí Monicou Niculescuovou a Jelenou Ostapenkovou.

13:57
Sabalenková vypadla na Roland Garros už ve 3. kole

Jedna z hlavních favoritek na zisk titulu z Roland Garros skončila už před branami osmifinále. Aryna Sabalenková (4.), vítězka nedávné tisícovky v Madridu, podlehla v pátečním střetnutí 3. kola 4:6, 6:2 a 0:6 Anastasii Pavljučenkovové (32.) z Ruska. Grandslamovým maximem světové čtyřky a vítězky jedenácti podniku WTA tak stále zůstává "pouze" osmifinále.

13:38
Hradecká završila obrat kanárem

Deblistka Lucie Hradecká postoupila na Roland Garros do osmifinále čtyřhry. Spolu s Němkou Laurou Siegemundovou zdolala po obratu americkou dvojici Asia Muhammadová, Jessica Pegulaová 4:6, 6:4 a 6:0. Nasazené desítky vedly v prvním setu po brejku čistou hrou 4:3, pak ale ztratily Hradecká i Siegemundová shodně servis a tím i celé dějství. O osudu druhého setu rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu. Radovaly se z něj Češka s Němkou, čímž zápas definitivně zlomily. Muhammadová s Pegulaovou, jež za stavu 2:1 nevyužily na příjmu vedení 40:0, následně uhrály už jen jediný gem a v rozhodujícím setu schytaly kanára.

13:15
Siniaková začala kanárem, dvouhra pro ni v Paříži přesto končí

Kateřina Siniaková (68.) své grandslamové maximum ve dvouhře v Paříži nevyrovnala. Pětadvacetiletá Češka měla duel třetího kola proti Tamaře Zidanšekové (85.) výborně rozehrán, když soupeřce uštědřila za pouhých 21 minut kanára, o dva roky mladší Slovinka ale zápas otočila a zvítězila 0:6, 7:6(5) a 6:2. Siniaková dokázala zkraje druhé sady dvakrát okamžitě reagovat na soupeřčiny brejky. Za stavu 3:3 pak vedla královéhradecká rodačka na příjmu 40:0, podání Zidanšekové ale nezískala. Další brejkbol promarnila Siniaková o dva gemy později, a tak došlo na tiebreak. Jeho koncovku zvládla lépe Zidanšeková, která vstoupila do rozhodujícího dějství okamžitým brejkem a povolila Siniakové už jen dva gemy. Semifinalistka nedávného podniku v Parmě prohrála se slovinskou soupeřkou potřetí v řadě a bude na Roland Garros působit už jen ve čtyřhře. Zidanšekovou naopak čeká premiérové grandslamové osmifinále v kariéře.

13:09
Svrčina je letos počtvrté v semifinále

Dalibor Svrčina (746.) postoupil na patnáctitisícovém turnaji ve Skopje do čtvrtého semifinále v sezoně. Osmnáctiletý talent přehrál 7:6(5) a 7:5 sedmého nasazeného Alexandara Lazarova (556.) z Bulharska a zahraje si na antuce v Severní Makedonii o druhé letošní finále.

11:35
Bejlek končí při premiéře na ITF ve čtvrtfinále

Talentovaná Sára Bejlek (-) má za sebou své první zápasy na okruhu ITF. Teprve patnáctiletá tenistka si na antuce v turecké Antalyi (15 000 USD) zahrála čtvrtfinále. Po triumfech nad domácími protivnicemi Turkmenovou a Eraydinovou v pátek podlehla favorizované Federice Bilardové (882.) z Itálie. S o šest let starší protivnicí prohrála vítězka posledního ročníku Pardubické juniorky 3:6 a 4:6.

11:26
Bayerlová si v Řecku zahraje o finále

Michaela Bayerlová (653.) na turnaji ITF v Irakliu (15 000 USD) opět vylepšila své letošní maximum. Dvaadvacetiletá Češka zaskočila v pátečním čtvrtfinále nasazenou dvojku Martinu Colmegnaovou (495.) z Itálie, kterou porazila 6:1 a 7:6(4). Ve druhém setu prohrávala Bayerlová 2:4, za stavu 4:5 pak na příjmu odvrátila brejkem konec sady. Česká turnajová šestka, jež letos poprvé zvítězila v hlavní soutěži až právě tento týden v Řecku, si tak zahraje na akci o finále.

11:21
Detiuc roli nasazené jedničky nesplnila

Nejvýše nasazená účastnice podniku ITF v řeckém Irakliu (15 000 USD) Anastasia Detiuc (398.) končí ve čtvrtfinále. V souboji dvaadvacetiletých tenistek prohrála favorizovaná Češka 2:6 a 6:7(2) s Mexičankou Mariou José Portillovou Ramírezovou (756.). Odpoledne čeká Detiuc, která ve druhém setu promarnila vedení 5:3, ještě semifinále čtyřhry.