21:28
Kvitová si poradila s Bradyovou

Petra Kvitová (10.) úspěšně vstoupila do antukového turnaje ve Stuttgartu. Sedmá nasazená tenistka v úvodním kole porazila finalistku letošního Australian Open Jennifer Bradyovou (14.) 6:4, 6:3. Kvitová v úvodním setu čelila třem brejkbolům, všechny odvrátila. V desátém gemu si naopak vypracovala svůj první, který zužitkovala. České hráčce se ve druhé sadě podařilo urvat velmi dlouhý čtvrtý gem při podání soupeřky. Za stavu 5:2 na returnu dvě šance nevyužila, následně zápas už dopodávala. Petru Kvitovou v následujícím kole čeká Maria Sakkariová (19.).

18:55
Gengel nestačil na dalšího kvalifikanta

Marek Gengel (435.) na turnaji v ekvádorském Salinasu vypadl v úvodním kole dvouhry. Úspěšný hráč z kvalifikace v utkání o osmifinále vyzval dalšího kvalifikanta Taka Khunna Wanga (576.), s nímž však prohrál 2:6, 3:6. Gengel v úvodním setu neudržel vedení 2:1 s brejkem, ve druhé sadě dvakrát stáhl manko jednoho brejku. Za stavu 3:4 si však potřetí v dějství neudržel podání a vypadl.

18:47
Krejčíková dokonala obrat kanárem

Barbora Krejčíková (42.) také posedmé v letošním roce zvládla přejít přes první kolo dvouhry. Na turnaji v Istanbulu otočila zápas s domácí tenistkou startující na divokou kartu Caglou Buyukakcayovou (177.), kterou přehrála 6:7(8), 6:2, 6:0. Krejčíková v úvodním setu vytvořila pět dvojchyb. I když stáhla ztrátu 1:4 a za stavu 4:5 odvrátila čtyři setboly soupeřky, tak první set prohrála ve zkrácené hře. Pětadvacetileté tenistce však vyšel nástup do druhé sady, rychle vedla 4:0. Následně sice přišla o servis a také další gem, od stavu 6:7, 4:2 však získala zbývajících osm gemů zápasu. Češka se v zápase o čtvrtfinále může těšit na Anu Bogdanovou (102.).

14:08
Muchová po boji podlehla Alexandrovové

Karolína Muchová (22.) své první soutěžní vystoupení po více než dvouměsíční zápasové pauze nezvládla. Na kryté antuce v německém Stuttgartu (WTA 500) sice začala semifinalistka letošního Australian Open proti ruské dvojce Jekatěrině Alexandrovové (34.) dobře, když získala úvodní sadu, nakonec ale prohrála po dvou hodinách a 17 minutách 6:4, 2:6 a 3:6. Obě hráčky si v utkání odbyly svou sezónní premiéru na antuce. Muchová se ve druhé polovině duelu potýkala s bolestmi zad, po druhém setu si dokonce vyžádala pauzu na ošetření. Alexandrovová se v dalším kole střetne se Švýcarkou Belindou Bencicovou (12.), která plní roli nasazené osmičky.

11:50
Kopřiva se v Římě kvalifikoval

Vít Kopřiva (287.) zvládl odložené finále kvalifikace na antukovém challengeru v Římě, když porazil Rusa Alexeje Vatutina (267.) za hodinu a 38 minut 6:2 a 7:6(3). Český tenista, jenž využil čtyři z jedenácti brejkbolů, by se měl ještě dnes představit v prvním kole hlavní soutěže.