14:59
Djokovič otočil čtvrtfinále se Zverevem

Srb Novak Djokovič (1.) učinil v úterním čtvrtfinále další krok k zisku třetího titulu z Australian Open v řadě. Souboj s Alexanderem Zverevem (7.) sice nezačala světová jednička dobře, když prohrála skrze tiebreak úvodní set, další tři sady ale zvládl Djokovič urvat pro sebe a po třech a půl hodinách mohl slavit po výsledku 6:7(6), 6:2, 6:4 a 7:6(6) postup do svého již 39. grandslamového semifinále. V tom se osminásobný turnajový vítěz utká s ruským kvalifikantem Aslanem Karacevem (114.), který platí za největší překvapení letošního tenisového svátku v Melbourne.

14:01
Kopřiva s Šafránkem v deblu rychle postupují

Vít Kopřiva a Václav Šafránek v úvodním kole challengeru v Potchefstroomu přehráli srbsko-ruský pár Radojkovič, Sabanin za pouhých 40 minut 6:1 a 6:2. Češi v rychlém utkání nečelili ani jednomu brejkbolu. Ve čtvrtfinále si zahrají proti domácí dvojici Raven Klaasen, Ruan Rölofse, která je na turnaji nejvýše nasazená.

12:21
Kopřiva uhrál pouze dva gemy

Vít Kopřiva (296.) končí na challengeru v Potchefstroomu v úvodním kole. Nad síly třiadvacetiletého českého tenisty byl Francouz Geoffrey Blancaneaux (286.), který zvítězil za pouhých 59 minut dvakrát 6:1.

12:13
Hradecká s Poláškem po maratonu končí

Lucie Hradecká a Filip Polášek dohráli na Australian Open ve druhém kole, v němž nestačili na slovinsko-britskou dvojici Andreja Klepačová, Neal Skupski po setech 7:6(3), 6:7(5) a 8:10. Bitva se natáhla na bezmála dvě hodiny, česko-slovenská dvojice v ní nevyužila vedení o set a brejk.

11:14
Federer se přihlásil také do Dubaje

Roger Federer (5.) se nejspíš po dvou letech opět objeví na turnaji ATP 500 v Dubaji, který začne 14. března. Fenomenální Švýcar posbíral na zmíněné akci už osm titulů. Federer zahájí sezónu na podniku ATP 250 v Dauhá (8.–13. března). Ohledně startu v Dubaji se najisto rozhodne až na základě svých dojmů z Dauhá. Dvacetinásobný grandslamový vítěz se naposledy představil na kurtech v semifinále Australian Open 2020.

10:46
Serena W. si poradila s Halepovou

Serena Williamsová (11.) přehrála v atraktivním čtvrtfinále Australian Open Simonu Halepovou (2.) za hodinu a 21 minut dvakrát 6:3. Legendární Američanka, jež ve druhém setu otočila nepříznivé skóre 1:3 na gemy, tak rumunské hráčce oplatila bolestivou porážku z finále Wimbledonu 2019. Vítězka utkání nastřílela 24 winnerů, poražená Halepová pouze devět. Williamsová se ve čtvrtečním semifinále střetne s Naomi Ósakaovou (3.).

10:37
Kolář v Potchefstroomu dohrál

Zdeněk Kolář (231.) skončil stejně jako minulý týden na challengeru v jihoafrickém Potchefstroomu v prvním kole. Čtyřiadvacetiletý Čech v něm nestačil na španělského tenistu Adriana Menendeze-Maceirase (275.) za 77 minut po setech 4:6 a 0:6. Kolář ztratil v utkání čtyřikrát servis, sám nevyužil ani jeden ze dvou brejkbolů. Dnešním neúspěchem si svou letošní bilanci v singlu pohoršil na jedno vítězství a šest proher.

08:12
Krejčíková se Siniakovou si zahrají deblové semifinále

Turnajové trojky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily ve čtvrtfinále Australian Open kanadsko-mexické duo Sharon Fichmanová, Giuliana Olmosová za dvě hodiny a 24 minut 7:5, 5:7 a 6:2. České tenistky ve druhém setu nevyužily vedení 5:3 a s ním tři mečboly. Ve třetím dějství si opět vypracovaly vedení a utkání nakonec na šestý pokus ukončily. Jejich dalšími soupeřkami budou Chorvatka Darija Juraková a Srbka Nina Stojanovičová.

08:04
Kvalifikant Karacev je v semifinále!

Velká jízda Aslana Karaceva (114.) na Australian Open pokračuje! Sedmadvacetiletý ruský kvalifikant ve čtvrtfinále přehrál Grigora Dimitrova (21.) za dvě hodiny a 32 minut 2:6, 6:4, 6:1 a 6:2. Karacev, jenž hraje v hlavní soutěži grandslamu poprvé v kariéře, si k postupu pomohl 34 vítěznými údery. Díky další výhře se v živém žebříčku posunul už na 42. místo. V semifinále narazí na vítěze duelu mezi Novakem Djokovičem (1.) a Alexanderem Zverevem (7.).

04:13
Ósakaová první semifinalistkou

Naomi Ósakaová (3.) zvládla asijské čtvrtfinále Australian Open a zdolala bez ztráty servisu světovou deblovou jedničku Su-wej Sie (71.) hladce ve dvou setech 6:2, 6:2. V příštím duelu bude Japonka útočit na jubilejní dvacáté vítězství v řadě a postup do čtvrtého grandslamového finále. Soupeřkou jí bude buď Simona Halepová (2.), nebo Serena Williamsová (11.).

04:07
Bouzková ztratila jen dvě hry a je ve čtvrtfinále

Marie Bouzková (50.) prolétla na turnaji Phillip Island Trophy v Melbourne za pouhých 58 minut do čtvrtfinále. Nasazená třináctka nedala v úterý nejmenší šanci domácí šťastné poražené z kvalifikace Gabrielle Da Silvaové Fickové (566.), kterou vyprovodila z kurtu výsledkem dvakrát 6:1. Rozdíl v kvalitě hry obou aktérek byl patrný už od úvodních výměn. Bouzková si po hladkém triumfu zahraje na akci kategorie WTA 250 o semifinále. Její další, celkově už čtvrtou soupeřkou, bude Jil Belen Teichmannová (58.) ze Švýcarska, předloňská vítězka turnaje J&T Banka Prague Open.