16:28
Kopřiva si vyšlápl na člena elitní stovky

Premiérové vítězství proti hráči z první stovky světa zapsal na své konto český tenista Vít Kopřiva (323.). Třiadvacetiletý hráč si ve španělské Marbelle vyšlápl na domácí nasazenou čtyřku Roberta Carballese Baenu (100.), kterého porazil ve dvou setech 7:6(3), 6:2. Kopřiva, jenž do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace, v prvním setu neudržel vedení 3:1, ale poté, co odvrátil dva brejkboly v 11. gemu, dokázal urvat vítězství v tiebreaku. Druhý set už byl plně v režii českého tenisty, který se prokousal do vedení 4:0 a duel doservíroval. Kopřiva si v Marbelle připsal největší vítězství v kariéře a navázal na své loňské solidní výsledky, kdy porazil mimo jiné bývalého 38. hráče světa Stevea Darcise, či současného člena elitní stovky Federica Coria, který byl v době vzájemného střetnutí na 152. místě žebříčku.

09:00
Veselý vyřadil v Nur-Sultanu nasazeného Sandgrena

Jiří Veselý (66.) vstoupil do halového podniku v kazašském Nur-Sultanu parádně, když si v úvodním kole připsal skalp nasazené pětky Tennyse Sandgrena (48.). O dva roky staršího Američana porazil sedmadvacetiletý Čech za hodinu a 40 minut 6:4 a 7:6(7). O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk, kterého příbramský rodák docílil v sedmém gemu. Následně sice Veselý prohrával na servisu 0:40, pěti míči v řadě ale důležitou hru otočil ve svůj prospěch. Ve druhém dějství si oba aktéři podání střežili, rozhodnout tak musel až tiebreak. V tom vedl před první změnou stran favorizovaný Sandgren 4:2, Veselý ale třetí sadu nepřipustil. Za stavu 8:7 naopak parádně doběhl soupeřův kraťas a vrátil ho lobem k základní čáře tak šikovně, že Američanovi nezbývalo nic jiného, než hrát těžký úder mezi nohami. Ten skončil v síti, a tak se může Veselý těšit na osmifinále. V tom narazí buď na Jihoafričana Lloyda Harrise (80.), nebo Jegora Gerasimova (83.) z Běloruska.