17:06
Kvitová v semifinále udolala Siniakovou

Poslední úspěšnou tenistkou turnaje O pohár prezidenta ČTS je Petra Kvitová (12.). Nejvýše nasazená hráčka v semifinálovém utkání zdolala Kateřinu Siniakovou (54.) 7:5, 6:4. Oba sety měly stejný začátek, když Kvitová pokaždé zahájila dvěma brejky, okamžitě ale o jeden přišla. V prvním setu se Siniaková o druhý brejk postarala v desátém gemu, Kvitová však předvedla rychlý rebrejk. Ve druhé sadě Siniaková dvakrát srovnala s protihráčkou krok, na ztracené podání z deváté hry ale již nezareagovala. Petra Kvitová se o trofej střetne s Karolínou Muchovou (26.).

15:19
Vrbenský se stal druhým finalistou

Ve finále mužské dvouhry O pohár prezidenta ČTS si zahraje Michael Vrbenský (402.). Dvacetiletý Čech v semifinále nedal šanci Jiřímu Lehečkovi (612.), kterého porazil 6:2, 6:3. Vrbenský během celého zápasu úřadoval na servisu, soupeři nepovolil jediný brejkbol, jen dvakrát mu dovolil získat dva a více míčků na returnu. Zkušenější z tenistů zároveň vybojoval šest brejkbolů, hned třikrát byl úspěšný. O titul se utká se Zdeňkem Kolářem (228.).

13:57
Muchová si poradila se Strýcovou

Turnaj O pohár prezidenta ČTS poznal také první finalistku ženské dvouhry. V úvodním semifinále uspěla Karolína Muchová (26.), která přehrála Barboru Strýcovou 6:1, 4:6, 10:6. Muchová do zápasu vlétla ve velkém stylu, rychle šla do vedení 4:0, a ačkoliv vzápětí ztratila servis, po rebrejku posléze na podání ukončila celý set. Za stavu 3:3 při vlastním servisu ve druhé sadě odvrátila stav 0:40 a celkově čtyři brejkboly protihráčky, vzápětí sama uspěla na returnu. Zbytek sady ale patřil Strýcové, která si dokráčela pro druhý a třetí brejk. Závěrečný super tiebreak se lámal uprostřed dějství, kdy Muchová od stavu 3:4 vyhrála šest míčků v řadě, výhře nezabránily ani dva ztracené servisy za sebou.

12:07
Kolář v semifinále přehrál Kopřivu

Prvním finalistou turnaje O pohár prezidenta ČTS se stal Zdeněk Kolář (228.). Třetí nasazený v semifinále porazil Víta Kopřivu 6:3, 7:6(3). Kolář v úvodním setu uspěl ve čtvrté hře na returnu, sám naopak odvrátil dva brejkoly. Ve druhé sadě postupně zažehnal jedenáct šancí protihráče, za stavu 5:5 podruhé získal brejk. Zápas ale nedopodával, Kopřiva svůj první brejk načasoval do dvanácté hry. V tiebreaku lépe začal Kolář, který vedl 6:1, o výhru se připravit nenechal.