20:42
Kolář ve čtvrtfinále čtyřhry neuspěl

Zdeněk Kolář druhý čtvrteční zápas na challengeru v Quimperu již nevyhrál. Po úspěšné dvouhře v osmifinále nezvládl čtvrtfinále čtyřhry, ve kterém společně se Szymonem Walkowem padli s dvojicí Puray Raja, Adil Shamasdin 4:6, 5:7. Česko-polský pár nezachytil úvod zápasu, rychle prohrával 0:4, do konce setu mu nepomohl ani brejk v osmé hře. Ve druhém setu Kolář s Walkowem sice stáhli manko brejku a za stavu 5:4 nevyužili tři setboly na returnu, vzápětí ale přišli o důležité podání.

20:29
Nouza si zahraje o finále čtyřhry

Petr Nouza na turnaji nižší kategorie ve francouzském Veigy-Foncenex postoupil do semifinále čtyřhry. Společně s deblovým parťákem Julianem Ocleppem porazili dvojici Stefan Fiacan, Aziz Kijametovič 7:6(3), 6:2.

16:38
Kolář si vyšlápl na nasazenou jedničku

Čtvrtfinále v Quimperu bude hrát také Zdeněk Kolář (227.). Český tenista v osmifinále porazil prvního nasazeného Guillermo Garciu-Lopeze (160.) 6:4, 6:3. Kolář se prvního brejku dočkal v šesté hře. Soupeř ho sice rebrejkl, druhý úspěch v zápase na returnu si Čech zapsal v závěru setu. Rovněž ve druhé sadě se opakoval úspěšný brejk v šestém gemu, následovaly další dvě výměny servisů, po kterých Kolář při vlastním podání využil třetí mečbol.

15:03
Kolodziejová s Malečkovou postoupily do semifinále

Miriam Kolodziejová s Jesikou Malečkovou bude hrát o finále čtyřhry turnaje nižší kategorie v tuniském Monastiru. Třetí nasazené v utkání o semifinále porazily nasazenou dvojici Orangeová, Vlčková 6:1, 6:3. Na postup jim stačilo jen padesát minut.

14:31
Kopřiva vyřadil nasazenou šestku

Vít Kopřiva (354.) podruhé v kariéře postoupil do čtvrtfinále dvouhry challengeru. Dvaadvacetiletý hráč neztratil set ani ve třetím zápase v Quimperu, kde si poradil s šestým nasazeným Alexej Vatuninem (207.) 7:6(2), 7:6(4). Kopřiva, který v osmifinále rychle smazal ztrátu podání ve druhém setu, se o první semifinále utká s lepším z dvojice Constant Lestienne (225.) – Cem Ilkel (266.).

12:04
Djokovič porazil Federera a je ve finále!

Prvním finalistou mužského singlu na letošním Australian Open je Novak Djokovič (2.)! Druhý hráč světa si v úvodním semifinále poradil v Rod Laver Areně se Švýcarem Rogerem Federerem (3.), kterého porazil ve třech setech – 7:6(1), 6:4, 6:3 a udělal další krok za obhajobou loňského titulu.

09:53
Fruhvirtová končí před branami finále

Linda Fruhvirtová se do deblového finále v rámci juniorské soutěže na Australian Open nepodívá. Čtrnáctiletá tenistka společně s Lotyškou Bartoneovou byly blízko vítězství, když měly dva mečboly a v rozhodujícím supertiebreaku vedly 7:1 a 8:4. Soupeřky Ealaová s Nugrohovou ale dokázaly vývoj zápasu otočit a po výhře 1:6, 7:5 a 10:8 postupují do deblového finále.

08:48
Muguruzaová druhou finalistkou

Garbiňe Muguruzaová (32.) se stala druhou finalistkou ženské dvouhry na letošním Australian Open! Nenasazená Španělka si ve čtvrtečním semifinálovém boji připsala skalp Rumunky Simony Halepové (3.), kterou porazila za dvě hodiny hry po setech 7:6(8) a 7:5. Zápas se lámal v závěru prvního setu, Halepová nevyužila celkem čtyři setboly a pustila soupeřku do vedení. Muguruzaová zvládla lépe i druhý set a zahraje si o třetí grandslamový titul. Její soupeřkou ve finálovém boji bude Američanka Sofia Keninová.

06:03
Keninová porazila Bartyovou!

Sofia Keninová (15.) si zahraje o grandslamovou trofej! Jednadvacetiletá Američanka porazila v semifinále Australian Open domácí Ashleigh Bartyovou (1.) za hodinu a 48 minut 7:6(6), 7:5. Keninová odvrátila v obou setech po dvou setbolech, v žebříčku se poprvé v kariéře posune do elitní desítky.

04:16
Krejčíková je v semifinále mixu

Barbora Krejčíková a Chorvat Nikola Mektič hladce přehráli ukrajinsko-indickou dvojici N. Kičenoková, Bopanna 6:0, 6:2 a na Australian Open si zahrají semifinále smíšené čtyřhry. Čtyřiadvacetiletá Krejčíková nastoupila v Melbourne už ke svému třináctému zápasu, připsala si jedenáctou výhru (dvouhra 4:1, čtyřhra 4:1, mix 3:0).

03:47
Deblista Polášek finále nevybojoval

Filip Polášek a Ivan Dodig podlehli v semifinále Australian Open domácímu páru Max Purcell, Luke Saville 7:6(7), 3:6 a 4:6. Australské divoké karty jsou senzací turnaje, jelikož hrají téměř výhradně na challengerech, kde od loňského ledna ukořistily už osm titulů. O nejcennější možnost trofej si zahrají proti britsko-americké dvojici Salisbury, Ram. Slovenský specialista na čtyřhru Polášek hrál po Wimbledonu 2019 své druhé semifinále na grandslamu, stejně jako v Londýně ale neuspěl. Pozitivem pro něj může být, že se pevně uchytil v elitní desítce žebříčku.