21:30
Nadal nadělil kanára a vynutil si čtyřhru

Rafael Nadal (1.) srovnal stav druhého zápasu o finále Davis Cupu. Španělský hráč si poradil s Britem Danielem Evansem (42.) 6:4, 6:0, během celého zápasu nečelil jedinému brejkbolu. Nadal si úvodní šance vypracoval ve čtvrté hře, dva brejkboly ale nevyužil. To se vydařilo až za stavu 5:4 na returnu, na němž využil třetí setbol. Druhá sada byla již jednoznačnou záležitostí domácího favorita, který zužitkoval tři ze čtyř brejkbolů, na podání ztratil tři balónky.

19:37
Edmund poslal Británii do vedení

Kyle Edmund (69.) přiblížil Velkou Británii k finále Davis Cupu. Edmund v úvodním zápase dvouhry porazil Španěla Feliciana Lópeze (62.) 6:3, 7:6(3). Již ve druhé hře zápasu byl k vidění brejk, Brit dokázal využít druhý brejkbol. Ve zbytku sady nedovolil soupeři žádnou příležitost na srovnání. Druhý set byl rovněž o servisech, Edmund ovšem za stavu 4:5 musel při vlastním podání odvracet dva setboly protihráče. Nakonec se ubránil. V tiebreaku López ještě stáhl rychlý minibrejk, od stavu 5:1 ale britský hráč získal pět míčků za sebou, což bylo klíčové.

17:54
DC: Divoké karty byly uděleny Francii a Srbsku

Finálový ročník Davis Cupu si v nadcházející sezóně zahraje Francie a Srbsko. Dané země se ročníku 2020 zúčastní po přidělení divokých karet, které byly zveřejněny během sobotního odpoledne na oficiálním twitterovém účtu soutěže. Rovněž další sezóna se bude konat v Madridu.

17:26
Kanada bude hrát finále Davis Cupu

Prvním finalistou letošního Davis Cupu se stal tým Kanady. V závěrečné čtyřhře se Vasek Pospisil s Denisem Shapovalem postarali o vítězství nad deblem Karen Chačanov, Andrej Rubljov, které přehráli 6:3, 3:6, 7:6(5).

14:36
DC: Shapovalov zařídil Kanadě čtyřhru

O prvním finalistovi Davis Cupu rozhodne čtyřhra. Denis Shapovalov (15.) porazil ve druhém semifinále dvouhry Karena Chačanova (17.) 6:4, 4:6, 6:4. Shapovalov v úvodním setu prohrával již 1:4, pěti úspěšnými hrami za sebou však otočil průběh první sady ve svůj prospěch. Ve druhé sadě nezvládl koncovku, když za stavu 4:5 prohrál servis. V závěrečném dějství využil brejkbol v sedmé hře, následně zažehnal šanci protihráče. Za stavu 5:4 na podání musel odvracet stav 0:40, od dané chvíli ale neztratil fiftýn.

12:20
Rubljov dostal Rusy do vedení

Rusové se na finálovém turnaji Davisova poháru přiblížili účasti ve finále! Andrej Rubljov (22.) totiž zvládl úvodní singlový duel semifinálového souboje, když porazil Vaska Pospisila (150.) za hodinu a půl hry po setech dvakrát 6:4. Dvaadvacetiletý ruský tenista byl úspěšný na returnu, když hned třikrát prolomil servis kanadského soupeře. Sám naopak ztratil podání jen jednou.

10:55
Gengel se do finále neprobojoval

Marek Gengel (552.) byl jediným českým tenistou, který odehrál v sobotu soutěžní utkání. Čtyřiadvacetiletý tenista chtěl udělat další krok v cestě za čtvrtým singlovým titulem v této sezoně, ale v egyptském Šarm aš-Šajchu neuspěl. Gengel nestačil v sobotním semifinálovém souboji na Rusa Alexeje Zacharova (556.), kterému podlehl za rovných 100 minut po setech 3:6 a 6:7(2).

00:09
DC: Britové prošli do semifinále

Po vítězství Kyla Edmunda se na kurt vydal Daniel Evans, který potvrdil britský postup do semifinále. V duelu s Janem-Lennardem Struffem, který se hrál 144 minut, zvítězil 7:6(6), 3:6, 7:6(2). Za stavu 2:0 se už neuskutečnila závěrečná čtyřhra.