20:28
Vondroušová podstoupila chirurgický zákrok zápěstí

Markéta Vondroušová podstoupila v úterý odpoledne ve Vysoké nad Jizerou chirurgický zákrok zápěstí pod vedením Radka Kebrleho, který operoval zraněnou ruku Petře Kvitové. Devatenáctiletou Vondroušovou nyní čeká rehabilitace a tenisová sezona pro ni skončila. „Už teď se nemůžu dočkat, až budu zprávy na kurtech,“ vzkázala Vondroušová z nemocničního lůžka.

17:59
Bouzková postupuje i ve čtyřhře

Marie Bouzková zvládla na turnaji v čínském Kantonu vstup do singlové i deblové části turnaje. Jednadvacetiletá tenistka se Slovinkou Zidansekovou porazily v úterním duelu domácí čínskou dvojici Lu, Xun jednoznačně za 52 minut po setech 6:0, 6:3. Jediná česká účastnice deblového turnaje v Kantonu si tak zahraje ve čtvrtfinále.

16:20
Macháč končí v Glasgow v prvním kole

Tomáš Macháč (362.) nezvládl úvodní zápas na challengeru v Glasgow. Osmnáctiletý talentovaný tenista nestačil v úterním odpoledním duelu na Nizozemce Botice Van De Zandschulpa (287.), kterému podlehl za 79 minut po setech 4:6 a 3:6. Van De Zandschulp si připsal během krátké chvíle již druhý skalp českého tenisty, v minulém týdnu porazil v Istanbulu ve čtvrtfinále Davida Poljaka.

15:51
Rosol podruhé v sezoně nestačil na Gerasimova

Lukáš Rosol (145.) končí na turnaji v ruském Petrohradu v prvním kole. Čtyřiatřicetiletý tenista neuspěl v souboji dvou úspěšných kvalifikantů s Bělorusem Jegorem Gerasimovem (119.), kterému podlehl za 78 minut po setech 5:7, 2:6. Rosol nestačil na tohoto běloruského soupeře již podruhé v této sezoně, s Gerasimovem prohrál i v třísetové bitvě v únoru v Marseille.

13:36
Šafránek si vyšlápl na Mollekera

Václav Šafránek (372.) napodobil Víta Kopřiva a postupuje na challengeru v rumunském Sibiu do osmifinále! Pětadvacetiletý tenista si v úterním duelu překvapivě poradil s osmnáctiletým Němcem Rudolfem Mollekerem (173.), kterého porazil za pouhých 66 minut po setech 6:3, 6:4. Dalším soupeřem Šafránka bude lepší z dvojice Griekspoor/Serdarusič.

13:09
Kopřiva je v osmifinále

Vít Kopřiva (369.) zvládl na challengeru v rumunském Sibiu vítězně i druhý zápas. Český tenista si v úterním zápase vyšlápl na desátého nasazeného Argentince Facunda Arguella (217.), kterého porazil za hodinu a půl hry po setech 7:5 a 6:1. Kopřivu čeká v osmifinále další argentinský tenista, a to turnajová šestka Federico Coria.

13:03
Kolář v Sibiu postupuje

Zdeněk Kolář (271.) zvládl vstup do challengeru v rumunském Sibiu. Dvaadvacetiletý tenista potvrdil v úterním zápase prvního kola roli favorita, když porazil Francouze Sadia Doumbiu (330.) za 70 minut po setech 6:4, 6:2. V dalším kole čeká Koláře souboj s Kazachem Popkem.

12:47
Siniaková je po skreči soupeřky v osmifinále

Kateřina Siniaková (38.) má za sebou vítězný vstup do turnaje v čínském Kantonu. Třiadvacetiletá tenistka čelila na úvod nepříjemné Kazašce Jeleně Rybakinové (49.), kterou ale během úterního zápasu prvního kola trápily zdravotní komplikace. Rybakinová musela zápas skrečovat za stavu 1:6, 1:3, což znamenalo postup Siniakové do osmifinále. Další soupeřkou páté nasazené hráčky turnaje bude Švýcarka Viktorija Golubicová (73.).

12:18
Kvitová bude hrát v Linci

Skvělá zpráva pro české tenisové fanoušky! Petra Kvitová (7.) bude startovat na halovém turnaji v Linci. Světová sedmička se na tradičním podniku v Rakousku představí již popáté v kariéře. Při dosud poslední účasti v roce 2011 vybojovala titul.

11:03
Pospíšil první kolo nezvládl

Jaroslav Pospíšil (635.) při své čtvrté letošní účasti na challengeru neuspěl. Zkušený Čech v prvním kole v rumunském Sibiu prohrál s favorizovaným Jelle Selsem (318.) 5:7, 3:6. Pospíšil vstoupil do zápasu mírně nervózně, ve druhé hře si prohrál servis. Následně se mu ale vydařil rebrejk, a soupeři se stal více než vyrovnaným protivníkem. Za stavu 4:4 ke všemu měl pět brejkbolů, ani jeden však nevyužil. Naopak v závěrečné hře první sady neodvrátil první setbol Selse. Ve druhém dějství Nizozemec potvrzoval větší kvality, což dokonal v osmé hře, ve které si vypracoval první brejkboly v setu, ten pátý proměnil. Vzápětí neměl problémy ukončit zápas.

10:36
Sestry Plíškovy jsou ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková s Kristýnou Plíškovou postupují v Soulu do čtvrtfinále turnaje čtyřhry! Česká sesterská dvojice strávila v rámci úterního prvního kola na kurtu pouhých 44 minut a zvítězila nad rusko-britským párem Savinychová, Silvová po setech 6:1, 6:2. Sestry Plíškovy postupují do čtvrtfinále, ve kterém narazí na lepší z dvojice Jang, Kim/Beguová, Gasparjanová.

10:03
Allertová nestačila na Flipkensovou

Denisa Allertová (255.) končí na turnaji v jihokorejském Soulu v prvním kole. Šestadvacetiletá tenistka využila pro tento podnik chráněný žebříček, ale v souboji se zkušenou Belgičankou Kirsten Flipkensovou (106.) neuspěla. Allertová strávila na kurtu 72 minut a prohrála po setech 2:6 a 5:7. Aktuálně 255. hráčce světového žebříčku nevyšel vstup do zápasu, když hned dvakrát v řadě přišla o podání a první sadu ztratila. Druhý set měl vyrovnanější průběh, avšak Allertovou položilo ztracené podání za stavu 5:5. Flipkensová poté dovedla zápas do vítězného konce.

09:17
Muchová zvládla třísetovou bitvu

Karolína Muchová (45.) zvládla úspěšně vstup do turnaje v jihokorejském Soulu. Třiadvacetiletá tenistka si v prvním kole poradila s nepříjemnou soupeřkou v podobě Belgičanky Alison Van Uytvanckové (62.), se kterou svedla bezmála dvouhodinovou bitvu. Muchová zvítězila 6:4, 3:6 a 6:2. Třetí nasazenou hráčku turnaje čeká v osmifinále souboj s Maďarkou Timeou Babosovou (92.).