Bratislava Open: Šafránek zaskočil nasazenou trojku! Postupuje i Pavlásek

Slovenská Bratislava hostí tento týden turnaj ATP Challenger Tour a ve středu se rozhoří naplno boje o osmifinále. Postup oslavil senzačně Václav Šafránek, který si poradil s favorizovaným Francouzem Moutetem ve třech setech. Do dalšího kola prošel také Adam Pavlásek, naopak Jonáš Forejtek končí. Roman Jebavý ukončil sérii deseti porážek v řadě a v Bratislavě postupuje se Slovákem Zelenayem do čtvrtfinále.

Šafránek zdolal nasazenou trojku!
Václav Šafránek (350.) dokázal na challengeru v Bratislavě vybojovat skalp sezony! V utkání proti Francouzi Corentinu Moutetovi (86.) zvítězil 4:6, 7:6(4), 6:4 a podařilo se mu postoupit do osmifinále. Český tenista přitom byl na pokraji vyřazení a ve druhé sadě prohrával 5:6 se ztrátou podání. Dokázal ovšem soupeře rebrejknout, vynutit si třetí set a v něm v páté hře vybojovat klíčový brejk, po němž zápas doservíroval.

Pavlásek v Bratislavě postupuje, Forejtek naopak končí
Adam Pavlásek (317.) se ve druhém kole bratislavského challengeru postavil papírovým předpokladům a postoupil do osmifinále. Český tenista porazil 10. nasazeného Elliota Benchetrita (218.) ve dvou setech 7:6(3), 6:2. V prvním setu musel dvakrát dohánět ztrátu brejku, ale po výhře ve zkrácené hře převzal definitivně otěže zápasu.

Na turnaji naopak skončil osmnáctiletý Jonáš Forejtek, nad jehož síly byl Bělorus Uladzimir Ignatik. S ním český hráč prohrál 4:6, 5:7.

Jebavý ukončil sérii porážek
Roman Jebavý se po dlouhých deseti zápasech dočkal konečně vítězství! Devětadvacetiletý český deblistka společně se Slovákem Igorem Zelenayem zvládli vstup do challengeru Bratislava Open, když v zápase prvního kola porazili za 78 minut rakousko-slovinský pár Miedler, Rola po setech 7:6(4), 6:4. Jebavý tak ukončil bezmála čtyřměsíční čekání na výhru, když dosud poslední vítězný duel zaznamenal na konci února v brazilském Sao Paulu.

Klein, Molčan (SVK) – Rondoni (ITA), Vanneste (BEL) 3:6, 7:6(5), 11:9
Junaid (AUS), Shamasdin (CAN) – Arevalo (ESA), Reyes-Varela (MEX) 1:6, 6:4, 4:10
JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Miedler (AUT), Rola (SLO) 7:6(4), 6:4
Altuna (TUN), Balazs (HUN) – Brkič (BIH), Pavič (CRO) 6:7(5), 4:6

Bratislava Open den po dni:

18.6.
Bratislava Open: Forejtek slaví první výhru na challengeru! Kolář zvládl vstup do turnaje

17.6.
Bratislava Open: Dva Češi zvládli vstup do hlavní soutěže. Vrbenský se kvalifikoval