Prohraný první set ji nakopl. Favoritka odpověděla totální destrukcí

Prohrát první set je vždy nepříjemné. Některé hráče to může psychicky poslat hodně dolů. Přinejmenším vědomí, že musíte zápas otáčet, je nepříjemné. Jak se s tím vypořádat předvedla Chorvatka Donna Vekičová, jež Němce Tatjaně Mariaové udělila hned dva kanáry.

Vekičová se do finále v Nottinghamu probojovala po výhře 5:7, 6:0, 6:0. Zatímco v prvním setu Mariaové nedokázala prorazit podání a prohrála po vlastní ztrátě servisu z jedenácté hry, od druhého setu se prezentovala v úplně jiném světle.

Ne, že by se Mariaová nesnažila. Naopak, měla brejkbol hned v první hře druhé sady, pak další tři v pátém gemu, ale prosadit se nedokázala.

Vekičová veškeré šance soupeřky smazala, na podání už nezaváhala a na returnu? Němce nedovolila ani jeden udržený servis.

Sice to byla trochu tahanice, zejména ve druhém setu, hrálo se často přes shody. Ale v konečném důsledku Mariaová schytala tvrdý výprask. Nedá se říct, že by selhala. Jen Vekičová byla nezastavitelná.