Most Open 2019: Drama trvající tři a půl hodiny radost nepřineslo. Šátral ve finále neproměnil 6 mečbolů

Jan Šátral se k titulu na pětadvacítce v Mostě prokousat nedokázal. Český tenista ve finálovém utkání s Francouzem Maximem Chazalem prohrál po tříapůlhodinové bitvě 7:5, 6:7(6), 5:7, když neproměnil hned šest mečbolů.

Šátral měl byl v utkání s Chazalem papírovým favoritem a dlouho to i vypadalo, že si vytouženou turnajovou trofej domů odveze. Ve druhém i třetím setu si vypracoval potřebný náskok a měl šance zápas doservírovat, jenže uspět se mu nepodařilo.

Po vyhrané první sadě vedl Šátral ve druhém dějství už 5:1 s výhodou dvou brejků, ale Chazalovi se povedlo vývoj setu otočit a v tiebreaku si vynutit rozhodující sadu. I v ní byl šátral velmi blízko prvnímu titulu od roku 2016.

Tentokrát vedl 5:2 s výhodou jednoho brejku, ale Francouz znovu dokázal na pokraji porážky zabrat, odvrátil několik mečbolů a šňůrou pěti her v řadě získal druhý letošní titul.

Osmadvacetiletý Čech se nyní přesune do Prostějova, kde si zahraje na domácím challengeru.

Maxime Chazal (FRA, 567.) – JAN ŠÁTRAL (356.) 5:7, 7:6(6), 7:5

Turnaj v Mostě den po dni

1.6.
Most Open 2019: Šátral vybojoval postup do finále, deblový titul slaví mladá česká dvojice

27.5.
Most Open 2019: Startuje další domácí pětadvacítka. Do finále kvalifikace postoupilo sedm Čechů