Prosperita Open: V bitvě mladíků pokořil Lehečka Svrčinu, postupuje i Šátral

- Filip Lefenda

Ostravská Prosperita Open má za sebou úvodní hrací den turnaje Challenger Tour. Během pondělního programu se proti sobě postavily také dvě divoké karty Jiří Lehečka s Daliborem Svrčinou v souboji talentovaných mladíků. Kromě Lehečky se do druhého kola podívá i Jan Šátral, který v derby zdolal Víta Kopřivu.

V souboji mladíků porazil Lehečka Svrčinu
V prvním kole na turnaji v Ostravě se v pondělí potkaly dvě divoké karty a naděje mužského tenisu. Sedmnáctiletý Jiří Lehečka v souboji s šestnáctiletým Daliborem Svrčinou nakonec oslavil cenné vítězství 7:5, 4:6, 6:1 a poprvé v kariéře vyhrál zápas na challengeru.

V prvním setu sice prohrával už 3:5, ale čtyřmi gemy v řadě skóre otočil, a i když druhý set následně prohrál (a neudržel vedení 3:1), zajistil si tím třetí sadu. Do té sice vstoupil prohraným podáním, ale svého mladšího soupeře posléze deklasoval šesti vyhranými gemy v řadě.

Šátral otočil souboj s Kopřivou
Prvním postupujícím do druhého kola se stal na challengeru v Ostravě Jan Šátral (378.). Osmadvacetiletý Čech otočil zápas s o sedm let mladším krajanem Vítem Kopřivou (-), když v sychravém počasí zvítězil za hodinu a 57 minut 3:6, 6:1 a 6:4.

Šafránek v Ostravě neuspěl, prohrál v prvním kole
Václav Šafránek (329.) se loučí s ostravským challengerem už v prvním kole. Nad jeho síly byl devatenáctiletý Maďar Zsombor Piros (377.), s nímž prohrál dvakrát 2:6. Šafránek od stavu 2:1 prohrál devět gemů v řadě a rázem prohrával se soupeřem 2:6, 0:4. Pak se mu sice na podání opět začalo dařit, ale na returnu se nedostal ta celý zápas ani k jednomu brejkbolu.

Gengel v Ostravě dohrál
Marek Gengel, který startoval v Ostravě na divokou kartu, prohrál v úvodním kole s Italem Andreou Bassem (444.) hladce 2:6, 2:6. Do zápasu sice vstoupil se dvěma brejkboly hned v prvním gemu, ale od té chvíle už se na returnu k žádné šanci nepropracoval. Ital naopak v obou setech dosáhl na dva brejky.

Andrea Vavassori (ITA, 405.) – JONÁŠ FOREJTEK (-) bez boje
Enrico Dalla Valle (ITA, 438.) – Julian Ocleppo (ITA, 437.) 6:2, 6:2

VÍT KOPŘIVA (-) – JAN ŠÁTRAL (378.) 6:3, 1:6, 4:6
Dragoš Dima (ROU, 326.) – Maté Valkusz (HUN, 325.) 6:1, 3:6, 7:6(4)
Dimitar Kuzmanov (BUL, 333.) – Pere Riba-Madrid (ESP, -) 6:2, 3:1 skreč Riba-Madrid
Zsombor Piroš (HUN, 377.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (329.) 6:2, 6:2
Andrea Basso (ITA, 444.) – MAREK GENGEL (-) 6:2, 6:2
Riccardo Bonadio (ITA, 413.) – Tomislav Brkič (BIH, 286.) 6:2, 4:6, 6:3
Jannik Sinner (ITA, 298.) – Attila Balázs (HUN, 219.) 6:4, 7:6(6)
Steven Diez (CAN, 284.) – Enzo Couacaud (FRA, 237.) 6:1, 6:1
JIŘÍ LEHEČKA (-) – DALIBOR SVRČINA (-) 7:5, 4:6, 6:1
Emil Ruusuvuori (FIN, 399.) – Peter Heller (GER, 522.) 6:7(4), 4:6
Ivan Gachov (RUS, 386.) – Alexander Žurbin (RUS, 573.) 3:6, 6:1, 6:4