Futures Slovenská Ľupča: Krejsová vyřadila favoritku Kužmovou, postupuje také Miklová

- Daniel Kubelka

Futures ve Slovenské L'upče pokračuje ve středu dalšími zápasy úvodního kola dvouhry a čtyřhry a ve hře bude také mnoho našich tenistek. Hned sedm českých hráček zabojuje o postup do druhého kola v singlu, ve hře bude i trojice Češek v pavouku čtyřhry.

Petra Krejsová se postarala o velké překvapení v 1. kole futures ve Slovenské L'upče, když ve dvou setech vyřadila nasazenou dvojku turnaje, domácí Viktorii Kuzmovou. Šestadvacetiletá Češka vstoupila do zápasu s takřka o 500 mís lépe postavenou soupeřkou bez bázně a hany. Za stavu 3:3 v první sadě prorazila servis Kuzmové a důležitý brejk v závětu stvrdila výhrou v úvodní sadě. Také druhý set začal lépe pro naší tenistku. Krejsová rychle sebrala soupeřce servis, to se jí v průběhu setu poté podařilo ještě dvakrát a i přes korekci Kuzmové v závěru a nejeden sporný míč ve prospěch domácí Slovenky, nakonec slaví nečekanou výhru.

Také Barbora Miklová se může radovat z postupu do druhého kola, když ve svém úvodním zápase v hlavní soutěži porazila Polku Wysoczanskou 6:4 a 6:1. Dařilo se i Dagmar Dudlákové, která si poradila se Slovenkou Romanou Tarajovou taktéž ve dvou setech, 6:4 a 7:5.

Karolína Novotná si naopak druhé kolo ve Slovenské L'upče nezahraje. Rozhodla o tom porážka české tenistky na úvod hlavní soutěže, kdy nestačila na Slovenku Lenku Juríkovou ve dvou setech, 1:6 a 0:6.

Ryze český souboj mezi Terezou Procházkovou a Annou Slovákovou musel rozhodnout až třetí set. V první sadě se Procházkové podařilo nadělit své soupeřce nepopulárního „kanára“, ve druhém setu ale neudržela vedení 2:1 s brejkem k dobru a po prohře 4:6 se tak rozhodlo až ve třetí sadě. Ta již znovu patřila Procházkové, která po výhře 6:0, 4:6 a 6:2 postupuje do druhého kola.

Pepas Womens Cup, Slovenská Ľupča (ženy, antuka, 10 000 USD, 1. kolo dvouhry a čtyřhry)

Laura Maluniaková (SVK) - Maja Chvalinská (POL)  0:6, 1:6

KREJSOVÁ, Škamlová (SVK) - MIKLOVÁ, Svatíková (SVK)
Jevtimovová, Jamrichová (BUL/SVK) - DUDLÁKOVÁ, PEKTOROVÁ  6:0, 6:0

Rozhovory z úterních zápasů

Futures ve Slovenské L'upče den po dni

16.8. Futures Slovenská Ľupča: Z kvalifikace postupuje Dudláková a Procházková, Kilnarová už ve 2. kole

15.8. ITF Slovenská Ľupča: Postup do finále kvalifikace slaví Pektorová, Dudláková a Procházková

14.8. Futures Slovenská Ľupča: Michnev má titul! Startuje i ženská kvalifikace