Denní menu, 2.2.2019: Detiuc si finále dvouhry nezahraje, v deblu má titul

Český daviscupový tým se nedokázal v Ostravě probojovat přes Nizozemsko na finálový turnaj do Madridu a prohrál 1:3 na zápasy. Anastasia Detiuc v semifinále dvouhry v Egyptě neuspěla, chuť si však spravila ve čtyřhře, v níž vybojovala turnajový titul.

09:00

DETIUC POSTUP DO FINÁLE NEVYBOJOVALA: Česká tenistka Anastasia Detiuc si finále dvouhry v Egyptě nezahraje. První nasazená hráčka turnaje v Šarm aš-Šajchu prohrála s turnajovou trojkou Simonou Waltertovou ze Švýcarska za 102 minut hry 4:6, 6:7(3). V prvním setu Detiuc nevyužila vedení 4:2 a prohrála čtyři gemy v řadě. Ve druhé sadě se naopak sama dokázala dostat z kritického skóre 3:5, a dotáhla dějství až do zkrácené hry. V té ale na soupeřku nestačila. Walterová si v Egyptě zahraje druhé finále v řadě. – Anastasia Detiuc (489.) x Simona Waltertová (SUI, 582.) 4:6, 6:7(3)

13:00

DAVIS CUP POKRAČUJE DRUHÝM HRACÍM DNEM: Český daviscupový tým se na finálový turnaj v Madridu nepodívá. Po porážce ve čtyřhře a za stavu 1:2 na zápasy se srdnatě bil o vyrovnání teprve sedmnáctiletý Jiří Lehečka, nad jeho síly však byl favorizovaný Robin Haase. S 54. hráčem světa prohrál český junior po dvou hodinách 4:6, 6:2, 3:6. Pro český tým letošní Davis Cup skončil v kvalifikaci, v níž s Nizozemskem prohrál 1:3 na zápasy.

15:30

DETIUC VE ČTYŘHŘE TRIUMFOVALA: Ve finálovém utkání čtyřhry naopak Anastasia Detiuc slaví turnajový primát. V egyptském Šarm aš-Šajchu triumfovala po boku Finky Orpanaové nad chorvatsko-norským párem Dražičovou a Helgovou po setech 6:0, 6:4. – Dražičová (CRO), Helgová (NOR) x Detiuc, Orpanaová (FIN) 0:6, 4:6

Kvalifikace Davis Cupu, Ostrava (muži, CZE, tvrdý povrch)
ROSOL, VESELÝ – Haase, Rojer (NED) 6:7(5), 6:3, 6:7(7)
JIŘÍ LEHEČKA – Robin Haase (NED, 54.) 4:6, 6:2, 3:6