Denní menu, 8.12.2018: Krejčíková v Dubaji excelovala, Kopřiva je popáté ve finále

V sobotu začnou kvalifikační boje v Dubaji pro trojici českých tenistek. Barbora Krejčíková povolila Britce Appletonové pouze tři gemy, kdežto Johana Marková schytala krutý debakl. Krejčíkovou tak doplnila alespoň Renata Voráčová, jež potvrdila roli favoritky. Vít Kopřiva porazil v Egyptě Itala Ornaga hladce ve dvou setech a zahraje si letos popáté o titul.

Kopřiva prolétl do finále
Vít Kopřiva (484.) si zahraje páté finále v letošní sezoně! Jednadvacetiletý český tenista si v sobotním semifinálovém duelu v egyptské Káhiře poradil s favorizovaným Italem Fabriziem Ornagem (375.) po setech 6:2, 6:1. Kopřiva vyzve ve finále dalšího Itala – nasazenou jedničku Riccarda Bonadiu.

Marková schytala dva kanáry
Johana Marková (550.) nezvládla vstup do kvalifikace na turnaji v Dubaji. Devateáctiletá tenistka schytala od Brazilky Laury Pigossiové (669.) za 55 minut dva kanáry – 0:6, 0:6.

Kopřiva s Pospíšilem si zahrají o titul
Vít Kopřiva zvládl v sobotu v egyptské Káhiře i druhý zápas. Jednadvacetiletý tenista si zahraje v neděli o singlový i deblový titul. Kopřiva společně se svým aktivně hrajícím trenérem Jaroslavem Pospíšilem porazili švýcarskou dvojici Martinéz, Wenger po setech 6:2 a postoupili do finále.

Krejčíková začala v Dubaji vítězstvím
Barbora Krejčíková (206.) zvládla vítězně první zápas v nové sezoně. Dvaadvacetiletá tenistka si v prvním kvalifikačním kole kvalitně obsazeného turnaje v Dubaji poradila s Britkou Emily Appletonovou (529.), kterou porazila hladce 6:1, 6:2.

Voráčová v Dubaji postupuje
Štědře dotovaný turnaj v Dubaji bude mít v dalším kvalifikačním kole dvě Češky. Po Barboře Krejčíková vstoupila do soutěže úspěšně i Renata Voráčová (553.), jež v úvodním kole bojů o hlavní soutěž porazila na divokou kartu startující Oksanu Kalašnikovovou z Gruzie 6:1, 6:4.

21st Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (ženy, UAE, 100 000 USD, tvrdý povrch)