Futures Říčany 2018: Z kvalifikace míří do hlavní soutěže Macháč a Duda

- Tomáš Macák

Již ve středu se rozeběhne hlavní soutěž říčanského turnaje kategorie Futures. Během úterý se bojovalo o to, kdo si v hlavní fázi akce s oficiálním názvem Penta Trading Indoor Říčany 2018 zahraje. Svoji příslušnost mezi dvaatřicítkou hráčů si z domácích Čechů v kvalifikaci vybojoval jen Tomáš Macháč a Filip Duda.

Duda předčil rakouského soupeře (6:4, 3:6, 6:2)
V česko-rakouském souboji potvrdil Filip Duda roli mírného favorita, když Jakoba Aichhorna porazil ve třech setech 6:4, 3:6, 6:2. Pomohlo mu i to, že Rakušan proměnil pouze jeden brejkbol z deseti příležitostí. Na úvod hlavní soutěže ho čeká polský lucky loser Mateusz Terczynski.

Macháč si hladce poradil s Fraňkem (6:3, 6:1)
Osmnáctiletý Tomáš Macháč se dál veze na úspěšné vlně. Minulý týden kraloval na Futures v Milovicích, teď může o titul zabojovat také na říčanských kurtech. Do hlavní souteže hladce proklouzl po vítězství 6:3, 6:1 nad zkušeným Michaelem Fraňkem. V prvním kole ho ale čeká velmi náročná překážka v podobě nasazené jedničky ze Španělska Andrese Martinavarra.

Barnát podlehl jedničce kvalifikace (7:6, 1:6, 1:6)
Držitel divoké karty Jiří Barnát dostal do finále kvalifikačních bojů papírově nejsilnějšího možného soupeře, kterým byl Nizozemec Niels Lootsma. Český tenista v prvním setu čtyřiadvacetiletého protivníka předčil, ovšem v následujících sadách se už hrálo podle očekávaných not.

Marek Semjan (SVK) [5] – MICHAL BIŠKO 6:2, 6:4
FILIP DUDA [3] – Jacob Aichhorn (AUT) [12] 6:4, 3:6, 6:2
ONDŘEJ KRSTEV [8] – Wojciech Marek (POL) 5:7, 3:6
TOMÁŠ MACHÁČ [2] – MICHAL FRANĚK [15] 6:3, 6:1
Niels Lootsma (NED) [1] – JIŘÍ BARNÁT 6:7(9), 6:1, 6:1
Valentin Günther (GER) [7] – Mateusz Terczynski (POL) [13] 2:6, 6:4, 6:4
Kelsey Stevenson (CAN) [4] – David Juras (SVK) 6:2, 7:5
Gibril Diarra (AUT) [6] – Dominik Nazaruk (POL) [16] 3:6, 4:6