Češi v akci: Krejsová titul nevybojovala, Jaloviec může znovu triumfovat v Egyptě

Poprvé od září 2014 se zkušená Petra Krejsová probojovala do finále některého z turnajů ITF. Na titul však nedosáhla. Další dva zápasy v Egyptě čekají na Marka Jaloviece, který může po titulu v deblu z minulého týdne přidat další triumf ve čtyřhře po boku Australana Mousleyho. Potvrdí nasazené jedničky pozici favoritů? A zvládne Jaloviec utkání semifinále dvouhry proti favoritovi favoritů Milojevičovi?

Petra Krejsová měla ve finále vídeňského turnaje výborně rozehraný zápas s domácí divokou kartou Mirou Antonitschovou, kterou v prvním setu porazila 6:3, ale nedokázala toho využít.

Šestadvacetiletá vítězka dvou turnajů ITF ve dvouhře a 18 triumfů ve čtyřhře, z toho pěti letos, byla naposledy ve finále turnaje ITF v roce 2014, kdy zvítězila v září na turnaji v Praze. Od té doby však na podobný úspěch čeká a čekat bude i po Vídni. Ve zbytku zápasu totiž prohrála oba tiebreaky shodně 2:7.

Sedmnáctiletá Rakušanka, která ani nefiguruje na žebříčku WTA, ve druhém setu nedokázala doservírovat vedení 5:4 s výhodou brejku, ale v tiebreaku prokázala své kvality. Ve třetí sadě naopak musela neustále dotahovat manko a čelila dokonce stavu 3:5 a následně 4:5 při servisu Krejsové. Jenže česká tenistka nezvládla koncovku, Antonitschová dotáhla duel k tiebreaku a opět ho ovládla.

CHALLENGER TOUR

SVIJANY OPEN 2016 LIBEREC (antuka, muži, 42 500 eur + H, semifinále dvouhry a finále čtyřhry)
Kompletní zpravodajství z turnaje naleznete zde.

STRABAG CHALLENGER OPEN, Trnava (antuka, muži, 42 500 eur + H, 1. kolo kvalifikace)

ITF/FUTURES

Tennis Arena Cup 2016, Plzeň (ženy, antuka, 25 000 USD, semifinále dvouhry)

Slovak F2, Piešťany (muži, antuka, 10 000 USD, semifinále dvouhry + finále čtyřhry)

Egypt F18 Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, 10 000 USD, tvrdý povrch)