BTC Cup Brno 2018: Detiuc vypadla ve čtvrtfinále, Miklová přehrála nasazenou jedničku

Turnaj v Brně dospěl do svých závěrečných kol. V pátek se na místní antuce rozhodovalo o semifinalistkách dvouhry a o postup mezi nejlepší čtyřku usilovala hned pětice domácích hráček. Nečekaným výsledkem skončil souboj Anastasie Detiuc s Nefisou Berberovičovou v neprospěch české tenistky. O příjemné překvapení se naopak postarala Barbora Miklová. Soutěž ve čtyřhře zná po pátku své finalistky.

Detiuc nestačila na Berberovičovou
Brněnský turnaj dál ve dvouhře nebude pokračovat pro Anastasii Detiuc (414.). Druhá nasazená vypadla ve čtvrtfinále po souboji s turnajovou pětkou Nefisou Berberovičovou (661.) z Bosny, proti které sice stáhla ve druhém setu ztrátu z 1:5, ale na obrat jí to nestačilo. Češka prohrála po necelých dvou hodinách 4:6, 5:7.

Miklová vyřadila nasazenou jedničku
Barbora Miklová (951.) si připsala na brněnské antuce velmi cenný skalp. Ve svém čtvrtfinále přehrála nasazenou jedničku Eleonoru Molinarovou (382.) po setech 6:3, 6:2 a stala se první českou semifinalistkou. Na začátku zápasu přitom ztratila vedení 3:0, ale prokázala ohromnou bojovnost a soupeřku už v dalším průběhu střetnutí k ničemu nepustila.

Marková deklasovala soupeřku
Další semifinalistkou BTC Cupu se stala Johana Marková (654.). Té se podařilo pokořit mírně favorizovanou turnajovou čtyřku Melanii Klaffnerovou (535.) z Rakouska 6:0, 6:3. Po jasně ovládnutém prvním setu Marková zahájila druhé dějství ztrátou servisu, ale okamžitě zareagovala rebrejkem a svou soupeřku k dalšímu úspěchu na returnu nepustila.

Šumová pokořila krajanku
Poslední semifinalistkou v Brně se stala Diana Šumová (686.). Osmá nasazená přehrála ve čtvrtfinále svou krajanku a divokou kartu Moniku Svobodovou po setech 6:3, 6:4. V obou setech přitom musela Šumová otáčet vývoj skóre. V úvodní sadě prohrávala 0:2, ve druhé pak 3:4 se ztrátou podání. V obou případech se však v koncovce radovala favorizovaná tenistka.