Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Nasazená dvojka první kolo zvládla, mladé naděje končí

- Jan Havlovic

Letošní ročník ženského turnaje Kuchyně Gorenje Open má na programu třetí hrací den. V pondělí se v Praze rozbíhá hlavní soutěž dvouhry a čtyřhry. O postup do druhého kola bojovalo v singlu pět českých tenistek, včetně Magdaleny Pantůčkové, turnajové dvojky. V akci se představily také nadějné mladé tenistky Karolína Kubáňová a Karolína Beránková, avšak ani jedna neuspěla. V místě dění máme svého redaktora, a tak se můžete těšit na pozápasové ohlasy českých hráček.

Beránková končí v prvním kole (6:7(5), 2:6)
Karolína Beránková (944.) končí na turnaji Kuchyně Gorenje Prague Open již v prvním kole. Talentovaná sedmnáctiletá tenistka nestačila v dopoledním duelu na stejně starou Finku Oonu Orpanovou (1098.), které podlehla za hodinu a půl hry po setech 6:7(5) a 2:6. Beránková se představí ještě ve čtyřhře po boku Martiny Přádové.

V Praze dohrála také Kubáňová (2:6, 3:6)
Na Kuchyně Gorenje Prague Open končí také druhá česká zástupkyně Karolína Kubáňová (1111.). Sedmnáctiletá tenistka nestačila na Švýcarku Nicole Gadientovou (1086.), které podlehla za 101 minut po setech 2:6, 3:6. Také Kubáňová zasáhne i do čtyřhřy, ve které nastoupí po boku Nikoly Tomanové.

Svobodová neuspěla v souboji kvalifikantek (3:6, 5:7)
Monika Svobodová končí na turnaji Kuchyně Gorenje Prague Open v prvním kole. Úspěšná kvalifikantka nestačila v odpoledním utkání na další tenistku z kvalifikace Carole Monnetovou (1228.) z Francie, které podlehla 3:6 a 5:7.

Pantůčková otočila zápas s kvalifikantkou (4:6, 6:0, 6:1)
Magdaléna Pantůčková, jež v Praze plní roli druhé nasazené, svůj postup do osmifinále vybojovala až po obratu. Proti kvalifikantce Tereze Jankovské se favoritce sice nevydařil první set, ale ve zbytku utkání zcela dominovala a zvítězila za 127 minut po setech 4:6, 6:0, 6:1.

3.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Postup do hlavní soutěže zvládla polovina Češek

2.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Postup do finále kvalifikace slaví osm Češek

1.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Šest českých tenistek postoupilo do druhého kola kvalifikace