Denní menu, 5.8.2018: Peschkeová má 30. titul! Šafářová a Krejčíková jsou v hlavní soutěži

- Filip Lefenda, Jakub Slunečko

V Montréalu v neděli pokračovala kvalifikace turnaje WTA se silnou českou účastí. O postup do hlavní soutěže bojovalo české trio Lucie Šafářová, Barbora Krejčíková a Andrea Sestini Hlaváčková. První dvě jmenované svůj úkol zvládly, Hlaváčková bohužel proti favoritce neuspěla. Mezitím Květa Peschkeová vyhrála v San José svůj jubilejní třicátý titul ze čtyřhry.

18:30

KREJČÍKOVÁ POSTOUPILA DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Barbora Krejčíková (230.) se na turnaji v kanadském Montréalu probojovala do hlavní soutěže, i když ani tentokrát neabsolvovala celý zápas. Po prvním kole kvalifikace, kdy její soupeřka do duelu nenastoupila, se tentokrát už na kurt proti Američance Sachie Vickeryové (73.) dostala. Vyhrála první set 6:4 a za stavu 1:0 v druhé sadě jí zraněná protivnice utkání vzdala. – Barbora Krejčíková (230.) x Sachia Vickeryová (USA, 73.), 6:4, 1:0 skr.

18:30

ŠAFÁŘOVÁ SE PROKOUSALA KVALIFIKACÍ ROGERS CUPU: Lucie Šafářová (59.) se dokázala dostat skrz kvalifikaci Rogers Cupu, na kterém si znovu zahraje hlavní soutěž. V neděli večer totiž otočila zápas proti nepříjemné Američance Jennifer Bradyové (70.). Ta začala lépe a vzala české hráčce první set poměrem 6:4. Šafářová totiž za stavu 3:3 ztratila podání a i když si servis vzala zpět, nakonec o něj znovu přišla. Pak už ale úřadovala ve zbytku zápasu jenom česká tenistka. V každé sadě dvakrát Bradyovou brejkla a nakonec vyhrála 4:6, 6:2 a 6:2 a postoupila tak do hlavní soutěže. – Lucie Šafářová (59.) x Jennifer Bradyová (USA, 70.), 4:6, 6:2, 6:2

21:00

PESCHKEOVÁ VYBOJOVALA V SAN JOSÉ SVŮJ 30. TITUL: Výborná sezona české veteránky Květy Peschkeové dál pokračuje. Po finálové účasti ve Wimbledonu si teď 43letá Češka zařídila jubilejní třicátý titul ze čtyřhry, když společně Latišou Čan vyhrála finále turnaje v San José naprosto přesvědčivě 6:4, a 6:1. Ve finálové mači porazily ukrajinské duo sester Kičenokových. – L. Čan (TPE), Peschkeová x L. Kičenoková, N. Kičenoková (obě UKR); 6:4 a 6:1.

Mubadala Silicon Valley Classic, San José (ženy, USA, 799 000 USD, tvrdý povrch)
L. Čan (TPE), PESCHKEOVÁ – L. Kičenoková, N. Kičenoková (obě UKR) 6:4, 6:1

Rogers Cup, Montreal (ženy, CAN, 2 820 000 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (230.) – Sachia Vickeryová (USA, 73.) 6:4, 1:0 skr.
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (59.) – Jennifer Bradyová (USA, 70.) 4:6, 6:2, 6:2
Kirsten Flipkensová (BEL, 45.) – ANDREA SESTINI HLAVÁČKOVÁ (596.) 1:6, 6:1, 6:2