Češi v akci: Štěpánek na Djokoviće nestačil, na řadě je Berdych

- Daniel Kubelka

V kanadském Torontu vybojoval Tomáš Berdych již postup do čtvrtfinále, kde se utká s Novak Djokovićem, který ve 3. kole přehrál Radka Štěpánka. V Montrealu bohužel vypadly Petra Kvitová i Karolína Plíšková.

Tomáš Berdych přehrál ve třech setech Američana Harrisona a v Torontu si zahraje ve čtvrtfinále. Český tenista zvítězil po výsledku 6:4, 6.7 (2), a 6:4 a v dalším kole ho čeká Novak Djoković, který v noci přehrál Radka Štěpánka ve dvou setech, 6:2 a 6:4.

Karolína Plíšková nebere turnaj v Montrealu jako přípravu na blížící se olympiádu, z té se totiž kvůli obavám z nakažení zirem vika odhlásila. .V Kanadě si zatím česká dvojka příliš nezahrála. V prvním kole sice musela odehrát tři sety s Ukrajinkou Bondarenkovou, poté však měla volno, neboť Italka Erraniová k duelu z českou hráčkou nenastoupila. Ve třetím kole však nečeká na Plíškovou oblíbená soupeřka. Se Simonou Halepovou, světovou pětkou, prohrála tři ze čtyř zápasů, ovšem vítězný byl ten poslední z úvodu letošního roku, kdy v rámci Fed Cupu vyhrála naše tenistka v třísetové bitvě.

Čtvrtfinále v Montrealu si však Plíšková nezahraje. Halepové podlehla dvakrát 3:6 a s turnajem se loučí ve 3. kole. Sedmnácté hráčce žebříčku nevyšel úvod zápasu, když prohrála první tři hry v řadě a když se nadechovala k obratu za stavu 2:3, přišla další ztráta servisu. Halepová si následně náskok v pohodě pohlídala a úvodní set vyhrála. Druhý set byl vyrovnanáý jen na začátku, kdy se Plíšková dostala do vedení 2:1, jenže pak ztratila čtyři gemy v řadě a o osudu zápasu bylo e facto rozhodnuto.

Petra Kvitová si čtvrtfinále Rogers Cupu v Montrealu nezahraje. Ve čtvrtečním zápase 3. kola nestačila na Rusku Světlanu Kuzněcovovou, když prohrála ve dvou setech, 6:7 (2), 3:6. Úvod zápasu přitom české jedničce vyšel. Získala první dvě hry, jenže místo navyšování získaného náskoku o výhodu brejku brzy přišla. V závěru pak dvakrát přišla o servis, jenže Ruska nadvakrát nedokázala doservírovat set do vítězného konce. V tiebreaku se Kvitová držela do stavu 2:2, pak už však bodovala jen její soupeřka.

Druhý set byl až do poloviny vyrovnaný. Kvitová sice na ztrátu servisu za stavu 2:3 reagovala rychlým rebrejkem, jenže Kuzněcovová oplatila stejnou mincí a posléze v přehledem ukončila druhou sadu i celé utkání.

V Montrealu se českým tenistkám nedařilo ani nadále. Další neúspěch přidal pár ve složení Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, který nestačil na dvojici Stosurová, Gavrilovová a padl po výsledku  3:6, 6:3 a 5:10.

Černý den pro české ženy v kanadském Montrealu završila vyřazením ve čtvrtfinále ženské dvouhry Květa Peschkeová, která společně s Němkou Groenefeldovou nestačila na francouzskou dvojici Garciaová, Mladenovicová a podlehla po výsledku 6:4, 5:7 a 4:10.

Lukáš Rosol nezvládl roli favorita a s turnajem ve španělské Segovii se loučí již ve 2. kole. V něm nestačil na domácího Adriana Menendeze, kterému podlehl ve třech setech, 3:6. 7:6 (3) a 6:4.

Ani Michal Konečný nevybojoval ve španělské Segovii postup do čtvrtfinále. V zápase druhého kola nestačil na Mirzau Basice z Bosny a Hercegoviny ve dvou setech, 4:6 a 3:6.

Gabriela Horáčková suverénně ovládla zápas druhého kola na turnaji v srbské Palici. Proti Italce Mirianě Tonaové ztratila Češka, která se do hlavní soutěže probila z kvalifikace, jediný gem a po výhře 6:0 a 6:1 postupuje do čtvrtfinále!

ROGERS CUP MONTREAL (ženy, tvrdý povrch, 2 413 663 USD)

3. kolo dvouhry

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (17.) - Simona Halepová (ROM, 5.)  3:6, 3:6
Světlana Kuzněcovová (RUS, 11.) - PETRA KVITOVÁ (13.)  7:6 (2), 6:3

2. kolo čtyřhry

Gavrilovová, Stosurová (AUS) - PLÍŠKOVÁ, STRÝCOVÁ  6:3, 3:6, 10:5
Groenefeldová (GER), PESCHKEOVÁ - Garciaová, Mladenovicová (FRA) 6:4, 5:7, 4:10

ROGERS CUP TORONTO (muži, tvrdý povrch, 4 089 740 USD, 3. kolo dvouhry)

Ryan Harrison (USA, 144.) - TOMÁŠ BERDYCH  4:6. 7:6 (2), 4:6
Novak Djoković - RADEK ŠTĚPÁNEK  6:2 6:4

CHALLENGER TOUR

Advantage Cars Prague Open 2016 (muži, antuka, 42 500 eur, 2. kolo dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry)
Kompletní zpravodajství z pražského turnaje naleznete zde.

The Hague Open 2016, Scheveningen (muži, antuka, 42 500 eur, 2. kolo dvouhry)

Adrian Menendez-Maceiras (ESP, 228.) - LUKÁŠ ROSOL (83.) -  6:3, 6:7 (4), 6:4
MICHAL KONEČNÝ (285.) - Mirza Basic (160.) - 4:6, 3:6

ITF/FUTURES

Advantage Cars Prague Open 2016 (ženy, antuka, 75 000 USD, 2. kolo dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry)
kompletní zpravodajství z pražského turnaje naleznete zde.

Empire Futures Trnava (muži, antuka, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry)
Kompletní zpravodajství z Trnavy naleznete zde

Soho Square Egypt F17 Men´s Futures (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD)

MAREK JALOVIEC - Zeljko Milovic (SRB)  4:6, 6:4, 3:6

JALOVIEC, Mousley (AUS) - Guerses, Vidal Azorin (BRA, ESP)  6:3, 6:7 (6), 10:4

BMW AHG CUP HORB (antuka, ženy, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)

Fiona Ferrová (FRA) - TEREZA SMITKOVÁ (6) 2:6, 3:6

Soho Square Egypt Women´s Futures (ženy, tvrdý povrch, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)

NATÁLIE KALLMUNZEROVÁ  - Anastasija Saitovová (RUS)6:4, 6:2

PALIC OPEN 2016 (ženy, antuka, 10 000 USD, semifinále čtyřhry)

Bonicová, Jevtimovová (SRB/BUL) - HRABALOVÁ, TOMANOVÁ  7:5, 6:2
Bekefiová, Szlavikovicsová (HUN) - KREJSOVÁ, Potocniková (CZE/SLO)  5:7, 0:6

Miriana Tonaová (ITA, 761.) - GABRIELA HORÁČKOVÁ (942.) - 0:6, 1:6