Denní menu, 17.7.2018: Veselý vydřel v Umagu postup, Kolář při premiéře neuspěl

Zdeněk Kolář předvedl při své premiéře v hlavní soutěži ATP statečný výkon, avšak v duelu proti Davidu Ferrerovi prohrál ve dvou setech. Jiří Veselý naopak postupuje na turnaji v chorvatském Umagu do osmifinále! Adam Pavlásek končí na challengeru v nizozemském Scheveningenu, když nestačil v třísetové bitvě na domácího De Bakkera.

10:00

MUCHOVÁ S DETIUC JSOU VE DRUHÉM KOLE, DUEL PLÍŠKOVÉ ODLOŽEN: V úterý se na ITS Cupu v Olomouci rozjela hlavní soutěž. Postup do druhého kola vybojovaly Anastasia Detiuc a Karolína Muchová, která krajance Magdaleně Pantůčkové nadělila dva kanáry. Odpolední duel Kristýny Plíškové s Barborou Štefkovou byl kvůli dešti odložen na středu. Ve čtyřhře si zajistila postup zkušená Lucie Hradecká.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

17:00

KOLÁŘ PROMARNIL V DUELU S FERREREM TŘI SETBOLY A PADL: Zdeněk Kolář končí po úspěšné kvalifikaci ve švédském Bastadu v prvním kole. Jednadvacetiletý tenista však předvedl při své premiéře v hlavní soutěži turnaje ATP velmi dobrý výkon. Český hráč sice v duelu s Davidem Ferrerem (39.) padl po setech 2:6, 5:7, avšak za stavu 5:4 ve druhém setu promarnil hned tři setboly, což se ukázalo jako klíčové. I tak se Zdeněk Kolář za svůj výkon proti jednomu z nejlepších antukářů poslední dekády rozhodně nemusí stydět. – Zdeněk Kolář (221.) x David Ferrer 2:6, 5:7

19:10

VESELÝ ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIL DO TURNAJE V UMAGU: Jiří Veselý má za sebou úspěšný vstup do turnaje v chorvatském Umagu. Pětadvacetiletý tenista si v úterním večerním duelu poradil s Italem Stefanem Travagliou, kterého porazil po dvou a půl hodinovém souboji po setech 6:3, 3:6 a 6:2. Veselý narazí v dalším kole na dalšího italského tenistu – Marco Cecchinata, semifinalistu letošního French Open. – Stefano Travaglia (ITA, 141.) x Jiří Veselý (73.) 3:6, 6:3, 2:6

Bouzková otočila duel s Radwaňskou (2:6, 6:3, 7:5)
Marie Bouzková (167.) na ITF v Astaně postoupila do osmifinále dvouhry. Druhá nejvýše postavená hráčka turnaje na úvod podniku zvládla otočit utkání proti Urszule Radwaňské (356.), polskou tenistku porazila 2:6, 6:3, 7:5.

Konečný s Nouzou odvrátil dva setboly (7:6(8), 6:2
Michal Konečný (578.) se na podniku v rakouském Welsu podívá do osmifinále dvouhry. Sedmý nasazený v úvodním kole vyřadil krajana Petra Nouzu (731.) po setech 7:6(8), 6:2. Konečný během utkání ani jednou nepřišel o vlastní servis, během tiebreaku prvního setu ale musel na podání odvracet dva setboly protihráče, to se mu nakonec také povedlo.

Jarošová podruhé do hlavní soutěže. Malatinská neuspěla
Adéla Jarošová (-) se podruhé v kariéře dostala do hlavní soutěže dvouhry podniku ITF. Čtyřiadvacetiletá tenistka, která svoji první účast měla před čtyřmi lety ve stejné kategorii v Praze, v maďarské Baji zvládla finále kvalifikace, když si poradila s Nikolettou Mullerovou (-) dvakrát 6:2. Jarošová tak v kvalifikaci neztratila ani set.
Závěrečné kolo kvalifikace naopak nezvládla Justýna Malatinská (-), která prohrála proti Saře Guglielminottiové (-) 2:6, 3:6.

Duda dohrál v prvním kole (1:6, 6:7(1))
Filip Duda (897.) se loučí s turnajem v rakouském Welsu již v prvním kole. Devatenáctiletý tenista nestačil v úterním odpoledním duelu na Holanďana Micka Veldheera (975.), kterému podlehl po setech 1:6, 6:7(1).

Pulchartová prohrála po velké bitvě (6:7(6), 7:5, 6:2)
Laetita Pulchartová (1137.) končí na turnaji ve francouzském Dijonu již v prvním kole. Talentovaná sedmnáctiletá tenistka nestačila v úterním duelu prvního kola na domácí Zoe Richardovou, startující na divokou kartu, které podlehla po dvou a půl hodinách po setech 6:7(6), 7:5 a 6:2.

Pavlásek končí v prvním kole (7:6(6), 6:7(3), 3:6)
Adam Pavlásek (158.) končí na challengeru v nizozemském Scheveningenu již v prvním kole. Nasazená dvojka nestačila v úterním odpoledním zápase na domácího Thiemo De Bakkera (290.), který se do hlavní soutěže dostal až na divokou kartu od pořadatelů. Nizozemský tenista otočil duel a zvítězil po dvou a půl hodinách po setech 6:7(6), 7:6(3) a 6:3.

Plava Laguna Croatia Open Umag (muži, CRO, 501 345 EUR, antuka)
Stefano Travaglia (ITA, 141.) – JIŘÍ VESELÝ (73.) 3:6, 6:3, 2:6

SkiStar Swedish Open, Bastad (muži, SWE, 501 345 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (221.) – David Ferrer (ESP, 39.) 2:6, 5:7