ITF

Brno Open: Jaloviece přehrál Mertl, Rikl získal jedenáct gemů v řadě

Na Futures v Brně začíná jít pomalu do tuhého. Ve čtvrtek se odehrála čtvrtfinále dvouhry, do kterých zasáhlo šest domácích tenistů. Ze tří ryze domácích duelů se podařilo do semifinále postoupit Janu Mertlovi, Patriku Riklo a také Tomáši Jirouškovi, jenž celý turnaj začínal už v kvalifikaci.

Mertl zaskočil jedničku
Marek Jaloviec (325.) ani v Brně nedokázal potvrdit roli nejvýše postaveného hráče a na domácím podniku končí už ve čtvrtfinále. Jaloviec v něm nestačil na zkušeného Jana Mertla (553.), se kterým za 101 minut hry prohrál 5:7, 2:6. Jaloviec přitom v úvodním setu vedl 5:3, soupeř však duel zvládl obrátit ve svůj prospěch.

Rikl přehrál Paroulka a je druhým semifinalistou
Patrik Rikl (547.) si popáté v letošní sezóně zahraje semifinále dvouhry. Devatenáctiletý hráč na Futures v Brně porazil Tadeáše Paroulka (912.) 7:5, 6:0. Rikl ovšem do zápasu nevstoupil dobře, v páté hře ztratil servisu a za stavu 2:5 musel otáčet. Od daného okamžiku však získal jedenáct gemů za sebou.

Kvalifikant Jiroušek prošel do brněnského semifinále
Z kvalifikace až do semifinále, to je cesta Tomáše Jirouška (-) na letošním Brno Open. Osmnáctiletého Čecha nezastavil ve čtvrtfinále domácího turnaje ani jeho krajan Dominik Kellovský (839.), jehož Jiroušek přehrál po setech 6:3, 7:6(1). O postup do finále si český mladík zahraje s Rusem Alexanderem Vasilenkem.