ITF

Brno Open: Nasazená jednička ztratila jen dva gemy, postupují také další čtyři Češi

- Filip Lefenda, Jan Havlovic

Po turnaji v Ústí nad Orlicí se domácí antukové zápolení přesunulo do druhého největšího města republiky – Brna. Na tamější "patnáctce" v pondělí odstartovala hlavní soutěž. Postup do druhého kola vybojovala pětice domácích tenistů, včetně nasazené jedničky Marka Jaloviece. V úvodním kole nezaváhali také Gengel, Mertl, Hájek a Staněk.

Jaloviec ztratil na úvod dvě hry (6:0, 6:2)
Pouhé dva gemy povolil v úvodním kole brněnského turnaje ITF Tomáši Krčmovi (-) nejvýše nasazený Marek Jaloviec (325.). V prvním setu nadělil čtyřiadvacetiletý Čech svému krajanovi dokonce kanára.

Konečný musel skrečovat (3:6, 0:1 skr.)
Jen 41 minut trvalo na brněnské antuce měření sil mezi osmým nasazeným Michalem Konečným (594.) a Markem Gengelem (769.). Prvně jmenovaný favorit duel za stavu 3:6 a 0:1 skrečoval.

V osmifinále je i Hájek (6:2, 6:1)
Roli favorita splnil v úvodním kole turnaje Brno Open Petr Hájek (914.). Ten smetl krajana Jana Jermáře (-) ve dvou setech 6:2 a 6:1.

Mertl proti Molčanovi neztratil servis (6:2, 6:4)
Povedené utkání má za sebou v Brně Jan Mertl (553.). Zkušený šestatřicetiletý tenista neztratil v duelu úvodního kola se Slovákem Alexem Molčanem (789.) jediný servis, sám přitom na returnu třikrát uspěl a vyhrál tak 6:2 a 6:4.

Staněk je ve druhém kole (6:4, 6:4)
Robin Staněk (682.) je pátým českým tenistou, který si na turnaji v Brně zajistil postup do druhého kola. Třiadvacetiletý tenista si v pondělním duelu poradil s Dominikem Palánem, startujícím na divokou kartu, kterého porazil za hodinu a půl po setech dvakrát 6:4.

MAREK JALOVIEC (325.) – TOMÁŠ KRČMA (-) 6:0, 6:2
MICHAL KONEČNÝ (594.) – MAREK GENGEL (769.) 3:6, 0:1 skreč Konečný
Tomáš Liška (SVK, 951.) – Rio Noguči (JPN, 510.) 2:6, 1:6
Guido Ivan Justo (ARG, 1517.) – Marek Semjan (SVK, 1195.) 5:7, 6:2, 4:6
JAN JERMÁŘ (-) – PETR HÁJEK (914.) 2:6, 1:6
Alex Molčan (SVK, 789.) – JAN MERTL (553.) 2:6, 4:6
ROBIN STANĚK (682.) – DOMINIK PALÁN (-) 6:4, 6:4