Denní menu, 13.5.2018: Siniaková se do hlavní soutěže neprobojovala, Martincová zvládla dva souboje

- Jan Havlovic

Hlavním tahákem nedělního programu byl pro české fanoušky duel Kateřiny Siniakové, která se bohužel v Římě do hlavní soutěže neprobojovala. Česká tenistka nestačila v nedělním duelu na Estonku Kanepiovou, které podlehla po bezmála dvou hodinách ve třech setech. Tomáš Papík i Marek Gengel úspěšně zvládli na challengeru v Samarkandu nedělní duely a postoupili do finále kvalifikace.

NA ROZJEZD

10:00

PRAŽSKÝ TURNAJ POKRAČOVAL DRUHÝM KVALIFIKAČNÍM KOLEM:
V pražských spojích pokračoval druhým dnem úvodní český turnaj ITF Futures v této sezoně. Přes první kvalifikační kolo se v sobotu probojovalo hned třináct Čechů. V nedělních duelech se do kvalifikace zapojilo také dalších osm domácích tenistů, kteří měli v prvním kole volno. Na dvorce se tak v průběhu dne postavilo neuvěřitelných 21 tuzemských hráčů, z nichž se do finálového kola podařilo postoupit hned jedenácti.

HLAVNÍ CHOD

11:00

SINIAKOVÁ SE DO HLAVNÍ SOUTĚŽE NEPROBOJOVALA: Kateřina Siniaková končí na turnaji v italském Římě těsně před branami hlavní soutěže. Česká tenistka podlehla v nedělním utkání Estonce Kaie Kanepiové po bezmála dvou hodinách po setech 3:6, 6:3 a 3:6. Siniaková tak bohužel neobhájí body za loňskou účast ve druhém kole.Kateřina Siniaková (51.) – Kaia Kanepiová (EST, 60.) 3:6, 6:3, 3:6

A KDO NEMÁ DOST...

10:10

MARTINCOVÁ PROLÉTLA V KVALIFIKACI DO FINÁLOVÉHO KOLA: Tereza Martincová vstoupila do kvalifikace turnaje v Trnavě ve velkém stylu! Třiadvacetiletá tenistka si v prvním kvalifikačním kole poradila s domácí sedmnáctiletou Viktorií Morvayovou (864.), kterou porazila za 43 minut po setech 6:0, 6:1. V odpoledním duelu vyzve nasazená kvalifikační dvojka Maďarku Reku-Lucu Janiovou. Tereza Martincová (160.) [2] – Viktoria Morvayová (SVK, 864.) [WC] 6:0, 6:1

Po dopoledním duelu úvodního kola zvládla Martincová i druhou část bojů o hlavní soutěž a v pondělí si zahraje ve finálovém kole. V duelu s Maďarkou Rekou-Lucou Janiovou (536.) zvítězila po dvou hodinách hry 6:1, 5:7, 6:4.

WTA

Internazionali BNL d'Italia (ženy, ITA, 3 351 720 USD, antuka)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (51.) [6] – Kaia Kanepiová (EST, 60.) [11] 3:6, 6:3, 3:6

Challengery

Samarkand Challenger (muži, UZB, 75 000 USD, antuka)
2. kolo kvalifikace
TOMÁŠ PAPÍK (538.) – Sergej Fomin (UZB, 929.) [WC] 6:1, 2:0 – skreč Fomin
MAREK GENGEL (728.) – Luca Margaroli (SUI, 825.) 6:1, 6:1

Lisboa Belem Open (muži, POR, 43 000 EUR, antuka)
Fabricio Neis (BRA, 1025.) – JAN ŠÁTRAL (369.) [8] 7:6(2), 3:6, 1:6

ITF/Futures

EMPIRE Slovak Open 2018, Trnava (ženy, SVK, 100 000 USD, antuka)
1. kolo kvalifikace
TEREZA MARTINCOVÁ (160.) [2] – Viktoria Morvayová (SVK, 864.) [WC] 6:0, 6:1

JOHANA MARKOVÁ (698.) – Dalma Galfiová (HUN, 272.) 4:6, 3:6
Claire Liu (USA, 202.) [4] – BARBORA MIKLOVÁ (878.) 6:1, 6:3
TEREZA MARTINCOVÁ (160.) [2] – Reka-Luca Janiová (HUN, 536.) 6:1, 5:7, 6:4

RPM Prague Open (muži, CZE F1, 15 000 USD, antuka)
DANIEL VRBA (-) – MARTIN ŠAFÁŘ (-) 6:2, 6:3

Uganda Tennis Events (muži, UGA, 15 000 USD, antuka)
9:00 Duncan Mugabe (UGA, -) [WC] – DANIEL RABAS (1883.) [11] 6:4, 0:6 – přerušeno

Tiberias Izrael (ženy, ISR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
LAETILIA PULCHARTOVÁ (-) – Neta Tamirová (ISR, -) 6:3, 6:0