Denní menu, 16.3.2018: Allertová nevyužila mečboly, Poljak promrhal vedení v tiebreaku

Denisa Allertová má za sebou účinkování na čínském turnaji v Šen-čenu, kde její cesta skončila ve čtvrtfinále. Česká tenistka za stavu 7:6, 5:4 nevyužila při vlastním podání tři mečboly a s Ruskou Blinkovovou prohrála. David Poljak měl na turnaji kategorie Futures v Izraeli šanci na finále čtyřhry, ve zkrácené hře prvního setu ale nedokázal zužitkovat vedení 4:0 a poté i dva setboly. Marie Bouzková byla úspěšnější a v Mexiku vybojovala semifinále. Do něho se neprobojovala v Řecku Kateřina Vaňková, která prohrála ve dvou setech s Maďarkou Janiovou.

10:00

VAŇKOVÁ SI SEMIFINÁLE NEZAHRAJE: Kateřině Vaňkové se na turnaji v Irakliu postoupit do semifinále nepodařilo. Ve čtvrtfinálovém souboji s favorizovanou Rekou-Lucou Janiovou z Maďarska prohrála za 93 minut 5:7, 3:6 a během duelu se ani jednou nedostala do výhody brejku. V prvním setu sice dokázala klást odpor a získat třikrát ztracené podání zpátky, ale na brejk z jedenácté hry už odpověď nenašla. Ve druhém dějství pak česká tenistka prohrála podání hned v prvním gemu a výsledek se jí zvrátit už nepodařilo. – Kateřina Vaňková (742.) x Reka-Luca Janiová (HUN, 612.) 5:7, 3:6

05:30

ALLERTOVÁ NEPROMĚNILA MEČBOLY: S turnajem v čínském Šen-čenu se musí rozloučit Denisa Allertová (87.). Česká tenistka ve čtvrtfinálovém souboji s Annou Blinkovovou (134.) měla sice utkání dlouho rozehrané velmi dobře a po zisku první sady byla blízko postupu, ale ani tři brejky jí nakonec vítězství nepřinesly. Zejména pak brejk v devátém gemu, po kterém podávala na vítězství, bude českou hráčku asi dlouho mrzet, jelikož v následující hře neproměnila hned tři mečboly a pustila soupeřku zpět do utkání. Od stavu 5:4 ve druhé sadě navíc Allertová získala jen jeden gem a zápas nakonec prohrála 7:6(3), 5:7, 1:6. – Denisa Allertová (87.) x Anna Blinkovová (RUS, 134.) 7:6(3), 5:7, 1:6

22:00

BOUZKOVÁ POSTOUPILA DO SEMIFINÁLE: Marie Bouzková jako nasazená trojka zvládla zápas proti turnajové šestce Renatě Zarazuaové a na její domácí půde v Mexiku ji porazila 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak potvrdila dobrou formu a o finále podniku dotovaného 25 tisíci dolary si zahraje s chilskou kvalifikantkou Alexou Guarachiovou. – Marie Bouzková (176.) x Renata Zarazuaová (MEX, 231.) – 6:4, 6:3.

Poljak v semifinále čtyřhry neproměnil setboly
David Poljak na Futures v izraelském Ramat Hasharonu na finálovou účast dosáhnout nedokázal. Český tenista společně s Danylo Kaleničenkem v semifinálovém utkání nestačili na druhý nejvýše nasazený pár turnaje Heliovaara, Niklas-Salminen, se kterým prohráli 6:7(6), 1:6. Třetí favorizovaný debl podniku měl největší šanci na úspěch v koncovce prvního setu, kdy v tiebreaku vedl 4:0 a za stavu 6:4 měl dva setboly. Ani to mu však k vítězství v sadě, stejně jako celém utkání nakonec nestačilo.

Wu Xiaomin, Šen-čen (ženy, CHN, 60 000 USD, tvrdý povrch)
DENISA ALLERTOVÁ (87.) – Anna Blinkovová (RUS, 134.) 7:6(3), 5:7, 1:6

Guanajuato Open, Irapuato (ženy, MEX, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (176.) – Renata Zarazuaová (MEX, 231.) 6:4, 6:3