Denní menu, 6.2.2018: Kolář i Pavlásek v Budapešti postupují, Jebavý hraje čtyřhru ve Francii

Čeští tenisté Zdeněk Kolář a Adam Pavlásek zvládli úvodní kolo dvouhry v Budapešti a postoupili do osmifinále. Roman Jebavý se vrhne do akce na turnaji ATP v Montpellieru.

11:00

ŠEST ČEŠEK ROZEHRÁLO HLAVNÍ SOUTĚŽ: Slovenský turnaj ITF v Trnavě dospěl definitivně k bojům v hlavní soutěži, v níž nebude scházet ani početné české zastoupení. Hned v úterý se do akce vrthlo šest Češek, které byly nasazeny do hlavního pavouka, či dokázaly projít skrz kvalifikaci.

Více se turnaji v Trnavě věnujeme v samostatném článku.

11:00

KOLÁŘ S PAVLÁSKEM VSTUPUJÍ DO TURNAJE V BUDAPEŠTI: Český tenista Adam Pavlásek úspěšně vstoupil do turnaje v Budapešti, kde se mu podařilo v úvodním kole vyřadit ruského hráče Tejmuraze Gabašviliho. Pavlásek rozhodl první set v jedenáctém gemu, když předtím nedokázal doservírovat a po ztrátě podání se musel opět dostat do výhody brejku. To se mu také podařilo a napodruhé už úvodní dějství doservíroval. Ve druhé sadě Pavlásek vyhrál od stavu 1:2 pět gemů v řadě a postoupil do osmifinále po vítězství 7:5, 6:2.

Úspěšný vstup zaznamenal v Budapešti také Zdeněk Kolář, který v souboji s Aldinem Setkičem sice nedoservíroval za stavu 5:4 ve druhém setu, ale v rozhodujícím dějství už byl jediným pánem dvorce. Kolář, jenž nevyužil ve druhém setu dva mečboly, ve třetí sadě povolil soupeři jen jeden gem a zvítězil 7:5, 5:7, 6:1.

21:00

JEBAVÝ SE VRACÍ DO AKCE V MONTPELLIERU: Český deblista Roman Jebavý se představí tento týden na turnaji ve francouzském Montpellieru, kde bude plnit roli třetího nasazeného společně s Bělorusem Andrejem Vasilevským. Jejich soupeři v prvním kole budou Němec Andre Begemann a domácí Jonathan Eysseric.– Jebavý, Vasilevskij (BLR) x Begemann (GER), Eysseric (FRA)

Michnev nestačil na soupeře z druhé tisícovky
Petr Michnev (394.) dohrál na halovém podniku ve švýcarském Oberentfeldenu hned v prvním kole. Pro to mu sice los přisoudil schůdného soupeře v podobě domácí divoké karty Mirka Martineze (1156.), turnajová osmička však s devatenáctiletým sokem prohrála 6:3, 6:7 a 3:6. Zajímavým byl hlavně tiebreak druhého setu, který Michnev ztratil po maratonském boji až 13:15. Vedl v něm přitom už 5:1 a měl celkem pět mečbolů.

Ve Švýcarsku prohrál také Mertl
Po překvapivém vypadnutí Petra Michneva prohrál na turnaji v Oberentfeldenu i Jan Mertl (478.). I on narazil v úvodním kole na domácího držitele divoké karty, konkrétně o třináct let mladšího Alexandera Ritscharda (1033.), úlohu favorita ale zkušený šestatřicetiletý Čech nesplnil. Po vyhraném prvním setu musel v těch následujících dvou do tiebreaků a oba zvládl lépe soupeř. Mertl prohrál 6:2, 6:7(5) a 6:7(3), ve Švýcarsku už tak bude hrát po boku krajana Vrbenského pouze debla.

Open Sud de France, Montpellier (muži, FRA, 501 345 EUR, hala)
21:00 Begemann (GER), Eysseric (FRA) – JEBAVÝ, Vasilevskij (BLR)

Hungarian Challenger Open, Budapešť (muži, HUN, 64 000 EUR, hala)
Tejmuraz Gabašvili (RUS, 264.) – ADAM PAVLÁSEK (216.) 5:7, 2:6
Aldin Setkič (BIH, 191.) – ZDENĚK KOLÁŘ (223.) 5:7, 7:5, 1:6