Denní menu, 3.2.2018: Kvitová je ve finále! Hernych v Quitu neuspěl

Petra Kvitová, startující v Petrohradu na divokou kartu, se prokousala hlavní soutěží ruského turnaje už do finále! V sobotním souboji o postup do duelu o titul přehrála česká tenistka Němku Julii Görgesovou ve třech setech. Veterán Jan Hernych se po dlouhém půl roce objevil na tenisovém turnaji, v kvalifikaci na okruhu ATP ale neuspěl.

19:30

NOUZA PO BOJI KONČÍ: Český tenista Petr Nouza, který obdržel pro kvalifikaci challengeru v maďarské Budapešti divokou kartu, končí hned v prvním kole. V souboji se zkušeným Yannickem Jankovitsem ale neprodal svou kůži lacino a prohrál až po velkém boji 5:7, 7:6(5), 5:7. Nouzovi se v průběhu třetího setu podařilo hned dvakrát prorazit Jankovitsův servis, ale pouze tím stahoval vlastní manko. V klíčový okamžik v koncovce zápasu se Nouzovi nepodařilo udržet podání, v pořadí popáté o něj přišel a s kvalifikací se loučí. – Petr Nouza (714.) x Yannick Jankovits (FRA, 349.) 5:7, 7:6(5), 5:7

12:00

KVITOVÁ POSTOUPILA DO FINÁLE: Petra Kvitová na turnaji v ruském Petrohradu odehrála zatím nejvyrovnanější souboj, ale s německou hráčkou Julií Görgesovou si nakonec po více než dvou hodinách poradila a zvítězila 7:5, 4:6, 6:2. Česká hráčka se do finále probojovala poprvé od Birminghamu, kde minulý rok v červnu získala svůj prozatím poslední titul. – Petra Kvitová (29.) x Julia Görgesová (GER, 12.) 7:5, 4:6, 6:2

21:00

HERNYCH V QUITU KONČÍ HNED V ÚVODU: Český tenista Jan Hernych se dlouhém půl roce objevil na kurtech v ekvádorském Quitu, kde však v úvodním kole kvalifikace nestačil na favorizovaného Joaa Souzu z Brazílie, s nímž prohrál 3:6, 3:6. Jak Hernych sdělil našemu redaktorovi prostřednictvím sociálních sítí, o návrat se v jeho případě nejedná a na dalších turnajích se přinejmenším v nejbližší době nejspíš neobjeví. – Jan Hernych (1595.) x Joao Souza (BRA, 241.) 3:6, 3:6

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 799 000 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (29) – Julia Görgesová (GER, 12.) 7:5, 4:6, 6:2

Ecuador Open, Quito (muži, ECU, 501 345 USD, antuka)
JAN HERNYCH (1595.) – Joao Souza (BRA, 241.) 3:6, 3:6