Denní menu, 31.1.2018: Kvitová prolétla do osmifinále, Vesninové nadělila kanára

Parádní zpráva přišla z ruského Petrohradu! Petra Kvitová smetla v zápase prvního kola domácí Jelenu Vesninovou po setech 6:2, 6:0 a zajistila si postup do osmifinále. V odpoledních hodinách se představí i další čeští tenisté. Naopak Marii Bouzkové a Zdeňku Kolářovi se příliš nedařilo a končí na svých turnajích již v prvním kole.

15:30

KOLÁŘ PROHRÁL S HRÁČEM Z OSMÉ STOVKY: Zdeněk Kolář vyrazil tento týden do skotského Glasgow, kde zahajoval místní turnaj v pozici nasazené jedničky. Český tenista však nezvládl hned úvodní zápas a na turnaji překvapivě končí. Kolář nestačil na Itala Waltera Trusendiho, kterému podlehl ve vyrovnaném zápase ve dvou setech. Úvodní sada dospěla až do tiebreaku, ve kterém uspěl outsider tohoto utkání. Trusendi dokázal uspět i ve druhém setu v poměru 7:5 a připsal si cenné vítězství.  – Zdeněk Kolář (221.) x Walter Trusendi (ITA, 667.) 6:7(4), 5:7

12:30

KVITOVÁ PROLÉTLA DO OSMIFINÁLE: Petra Kvitová si spravila chuť po bzrkém vyřazení u Australian Open, když v ruském Petrohradu po parádním výkonu prolétla do osmifinále. Česká tenistka si ve středečním zápase prvního kola poradila bez větších problémů s domácí hvězdou Jelenou Vesninovou, kterou porazila za 68 minut ve dvou setech. Kvitové se dařilo jak na servisu, tak i na returnu. Hned pětkrát dokázala prolomit servis své soupeřky a zápas zakončila ziskem devíti gemů v řadě! V osmifinálovém souboji vyzve česká hráčka Rumunku Beguovou. – Petra Kvitová (29.) x Jelena Vesninová (RUS, 21.) 6:2, 6:0

16:00

BOUZKOVÁ NEZVLÁDLA TŘÍSETOVOU BITVU: Marie Bouzková končí na štědře dotovaném turnaji v americkém Midlandu již v prvním kole. Devatenáctiletá tenistka nezvládla třísetovou bitvu s domácí Jamie Loebovou, které podlehla po setech 4:6, 7:5 a 3:6. Bouzková tak bohužel nepotvrdila dobrou formu z Melbourne, kde vyhrála dva zápasy a byla krok od postupu do hlavní soutěže. – Marie Bouzková (157.) x Jamie Loebová (USA, 153.) 4:6, 7:5, 3:6

Voráčová v Petrohradu končí
Renata Voráčová dohrála na turnaji v Petrohradu již v prvním kole. Česká deblistka společně s Chorvatkou Jurakovou nestačily ve středečním odpoledním zápase na rusko-běloruský pár Kalinská-Lapková, kterému podlehly po setech dvakrát 3:6.

Smitková je v Glasgow ve druhém kole
Tereza Smitková (256.) úspěšně vstoupila do turnaje ve skotském Glasgow. Třiadvacetiletá tenistka si ve středečním zápase úspěšně poradila s Nizozemkou Bibiane Schoofsovou (180.), kterou porazila za 79 minut po setech dvakrát 6:3.

Krejsová v Glasgow neuspěla
Petra Krejsová (251.) se vydala tento týden na turnaj do skotského Glasgow, kde k ní však nebyl los příliš přívětivý. Už v prvním kole se totiž musela střetnout s Kathinkou von Deischmannovou (189.), s níž nakonec hladce prohrála 2:6, 1:6.

Nejedlý zvládl první kolo v Turecku
Český tenista Pavel Nejedlý (764.) úspěšně vstoupil do turnaje v turecké Antalyi, kde se mu podařilo přehrát katarskou divokou kartu Mubaraka Shannana Zayida (1593.) po dvouhodinové bitvě 6:2, 4:6, 6:1. Nejedlému se nepodařilo ve druhém setu využít vedení 2:0, ale v rozhodujícím dějství převzal plně kontrolu nad zápasem.

Michnev postupuje do druhého kola
Petr Michnev (394.) postupuje na turnaji v německém Kaarstu do druhého kola! Nasazená dvojka vedla v souboji s domácím kvalifikantem Dominikem Böhlerem (709.) 5:7, 6:4, 4:1 a směřovala za vítězstvím. Německý tenista poté utkání skrečoval.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 799 000 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (29.) – Jelena Vesninová (RUS, 21.) 6:2, 6:0
Juraková (CRO), VORÁČOVÁ – Kalinská (RUS), Lapková (BLR) 3:6, 3:6

Dow Tennis Classic, Midland (ženy, USA, 100 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (157.) – Jamie Loebová (USA, 153.) 4:6, 7:5, 3:6