Denní menu, 29.1.2018: Siniaková je v Petrohradě ve druhém kole, Martincová slaví postup do hlavní soutěže

- Jan Havlovic, Tomáš Macák

Nový týden přináší také nové turnaje! Hned dvě české tenistky se dnes představily v ruském Petrohradu. Tereza Martincová ve finále kvalifikace porazila Bělorusku Lapkovou a postupuje do hlavní soutěže. Kateřina Siniaková svedla vítězný třísetový souboj s Donou Vekičovou a v pětimiliónovém městě je ve druhém kole. Karolína Muchova absolvuje v americkém Midlandu druhé kolo kvalifikace, ve kterém vyzve bývalou světovou čtrnáctku.

09:05

MARTINCOVÁ SLAVÍ POSTUP DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Tereza Martincová zvládla na turnaji v Petrohradu i třetí kvalifikační zápas a zajistila si postup do hlavní soutěže! Třiadvacetiletá tenistka si v pondělním zápase poradila s Běloruskou Verou Lapkovou  po setech 6:4, 5:7 a 6:1. Martincová dokázala svou běloruskou soupeřku porazit i podruhé v kariéře, když navázala na loňské vítězství z kvalifikace na US Open. Tereza Martincová (143.) x Vera Lapková (BLR, 134.) 6:4, 5:7, 6:1

12:30

SINIAKOVÁ POSTUPUJE: Do střetnutí v ruském městě mohla jít s větší sebedůvěrou česká tenistka Kateřina Siniaková, která svoji soupeřku Donu Vekičovou v předchozích dvou vzájemných zápasech dokázala porazit. To také potvrdila v prvním setu, který vyšel v její prospěch - vyhrála ho 6:3. Pak ale začala úřadovat tenistka, která je před Siniakovou v žebříčku o dvě místa. Ve druhé sadě totiž díky třem brejkům zvítězila 6:2. Rozhodující set byl nějakou dobu vyrovnaný, obě tenistky si držely svůj servis, ovšem v sedmém gemu zasadila česká hráčka Chorvatce důležitý úder. Brejk potvrdila při svých gemech a nakonec tak vyhrála 6:4. Postup byl dokonán za dvě hodiny a jednu minutu. - Kateřina Siniaková (50.) x Dona Vekičová (CRO, 52.) 6:3, 2:6, 6:4

22:00

MUCHOVOU ČEKÁ RUSKÁ VETERÁNKA: Karolína Muchová úspěšně vstoupila do kvalifikace na turnaji v americkém Midlandu, když ve dvou setech porazila domácí Cakovou. Nyní čeká na jednadvacetiletou tenistku další soupeřka – Jelena Bovinovová z Ruska. Čtyřiatřicetiletá tenistka je bývalou světovou čtrnáctkou a na okruhu WTA vyhrála celkově tři tituly! V posledních letech však její výkony nejsou ideální. Favoritkou na postup je tak Muchová, která semůže znovu přiblížit účasti v hlavní soutěži. – Karolína Muchová (269.) x Jelena Bovinovová (RUS, 471.) – vzájemné zápasy 0:0

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 799 000 USD, tvrdý povrch)
Dona Vekičová (CRO, 50.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) 3:6, 6:2, 6:4

TEREZA MARTINOVÁ (143.) – Vera Lapková (BLR, 134.) 6:4, 5:7, 6:1

Caterpillar Burnie International (ženy, AUS, 60 000 USD, tvrdý povrch)