6. 7. 2016
Zpravodajství

Rieter Open Ústí nad Orlicí: Šafránek, Kopřiva a Kellovský postupují do čtvrtfinále

Rieter Open v Ústí nad Orlicí se pomalu přehoupává do své druhé poloviny. Na začátku středečního programu si zajistil postup Václav Šafránek, turnajová trojka, stejně jako Vít Kopřiva a také Dominik Kellovský, který v napínavé bitvě přehrál krajana Ivo Mináře!

Nejvýše nasazeným Čechem v turnaji je Václav Šafránek, ten souboj s Ukrajincem Kekerčennim neodstartoval vůbec dobře a v úvodní sadu prohrál 1:6. První set byl z mé strany hodně špatný, byl jsem nervózní a dělal chyby. Můj výkon šel postupně nahoru a myslím, že ve třetím setu už to bylo optimální." uvedl Šafránek v rozhovoru pro náš web. Ve čtvrtfinále čeká českého tenistu vítěz duelu Vibert (FRA)/Maruščák (SVK).

Matěj Vocel zahájil dnešní program na kurtu číslo jedna, kde byl jeho soupeře Polák Pawel Cias, pátý nasazený letošního Rieter Open. Nadějný, devatenáctiletý tenista však překvapit nedokázal a s polským soupeřem prohrál po setech dvakrát 4:6. „Musím říct, že je to škoda, neboť jsem měl přijatelného soupeře pro druhé kolo. Bohužel, dnes jsem hrál špatně. Nedokázal jsem se vypořádat s podmínkami a také jsem špatně servíroval," hodnotil český tenista porážku ve druhém kole.


Po vypadnutí Robina Staňka plní roli nejvýše nasazeného hráče Uladzimir Ignatik, turnajová dvojka. Běloruský tenista se v dnešním zápase druhého kola střetl s dvacetiletým Pjotrem Lomackim, který aktuálně 288. hráči světa nekladl příliš velký odpor - Ignatik zvítězil po setech 6:2, 6:3. „Citím se velmi dobře, neboť jsem zvítězil, ale musím ještě na své hře zapracovat," uvedl běloruský tenista své pocity po postupu do čtvrtfinále.

Vít Kopřiva si v československém derby poradil s úspěšným kvalifikantem Samuelem Hodorem a může se radovat z postupu do čtvrtfinále turnaje, když svého soupeře přehrál hladce dvakrát 6:2. „Vyhrál jsem, tak jsem samozřejmě šťastný. Ideální to ale samozřejmě nebylo, vždycky se může člověk zlepšovat. Ale hrál jsem dobře a vyhrál, a to je hlavní,“ zhodnotil Kopřiva vítězný duel.

Více než dvouhodinovou bitvu mezi zkušeným Ivo Minářem a o třináct let mladším Dominikem Kellovským viděli diváci při utkání 2. kola ústeckého turnaje futures. Po výhře ve třech setech, 5:7, 6:1 a 7:5 se z postupu do čtvrtfinále nakonec raduje Kellovský, šestý nasazený hráč východočeského podniku. Devatenáctiletý tenista nejprve ztratil první set, ačkoliv vedl již 4:2, následně však suverénně ovládl druhou sadu, ve které Minářovi povolil jedinou hru. Největší drama nabídl třetí, rozhodující set. Kellovský se dostal díky brejku v sedmé hře do vedení, které následně potvrdil. Za stavu 5:3 však ztratil další dvě hry, Minář však po vyrovnání znovu neudržel podání, čehož jeho soupeř následně využil k rozhodnutí zápasu. „Jsem velice rád za výhru. Do zápasu jsem šel s velikým respekem k soupeři, kterého jsem viděl hrát v prvním kole. Ze začátku jsem byl nervózní, Ivo byl lepší. Pak jsem si řekl, že nemám co ztratit a podařilo se mi to otočit,“ popsal Kellovský průběh těžkého utkání.

Roman Jebavý s Liborem Salabou potvrdili roli prvního nasazeného páru deblové soutěže na turnaji futures v Ústí nad Orlicí. V zápase proti dalšímu českému páru David Poljak, Matěj Vocel, zvítězili ve dvou setech, 6:4 a 6:2. Vítězný pár zvítězil poměrně hladce ačkoliv v prvním setu rychle prohrával již 0:3, nepříznivé skóre ale dokázal pěti vyhranýi gemy v řadě otočil. Druhá sada už pak byla jasně v režii nasazených jedniček, která získal úvodní čtyři hry a de facto rozhodla o osudu celého setu.

Filip Doležel s Václavem Šafránkem jsou dalšími semifinalisty deblové části turnaje futures v Ústí nad Orlicí. V zápase o postup mezi čtyři nejlepší páry přehrála česká dvojice Poláky Ciase a Lomackého ve dvou setech, 6:4 a 7:6(3). Úvodní set utkání rozhodl jediný brejk, který využil ve třetí hře čtvrté nasazené duo a výhodu mírného náskoku udrželo až do jeho koncovky. Ve druhé sadě  Doležel se Šafránkem ztráceli již 2:5, přesto však dokázali dotáhnout toto dějství do zkrácené hry, ve které již byli úspěšnější.

Do semifinále se naopak nepodívá česko-ukrajinský pár Vitalij Sačko, Vít Kopřiva, který podlehl Kekerčenimu s Pichlerem dvakrát 3:6.

Uladzimir Ignatik s Dominikem Kellovským na závěr středečního programu potvrdili role druhých nasazených a v Ústí nad Orlicí postupují do semifinále po vítězství nad Janem Michálkem a Františkem Polánkou 6:4, 5:7, 10:8. Nebyli přitom daleko od vyřazení, ve druhém setu srovnali z 2:5 na 5:5, a ač přesto druhé dějství prohráli, možná jim právě toto vzedmutí k odporu pomohlo v otočce i v supertiebreaku, v němž prohrávali už 3:6, ale nakonec zvítězili 10:8.

RIETER OPEN ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2016 (muži, 10 000 USD, antuka)

2. kolo dvouhry

MATĚJ VOCEL - Pawel Cias (POL) (5) 4:6, 4:6
Pjotr Lomacki (POL) - Uladzimir Ignatik (BLR) (2) 2:6, 3:6
David Pichler (AUT) (7) - Vitalij Sačko (UKR) (Q) 7:5, 6:4
Samuel Hodor (SVK) (Q) - VÍT KOPŘIVA 2:6, 2:6
Francois-Arthur Vibert (FRA) (8) - Matěj Maruščák (SVK) (Q)  2:6, 4:6
Filipp Kekerčenni (UKR) - VÁCLAV ŠAFRÁNEK (3) 6:1, 4:6, 2:6
IVO MINÁŘ (WC) - DOMINIK KELLOVSKÝ (6)  7:5, 1:6, 5:7
Eros Siringo (ITA) (LL) - Julian Onken (GER) 6:2, 6:2

Čtvrtfinále čtyřhry

JEBAVÝ, SALABA (1) - POLJAK, VOCEL  6:4, 6:2
MICHÁLEK, POLÁNKA - Ignatik (BLR), KELLOVSKÝ (2)  4:6, 7:5, 8:10
DOLEŽEL, ŠAFRÁNEK (4) - Cias, Lomacki (oba POL)  6:4, 7:6 (3)
KRSTEV, Sačko (UKR) - Kekerčeni (UKR), Pichler (AUT) (3)  3:6, 3:6

Ivo Minář Václav Šafránek Dominik Kellovský Filip Doležel Matěj Vocel Vít Kopřiva Ondřej Krstev

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 27.7.2021: Kr. Plíšková v Srbsku postupuje. Kolář zvládl české derby

Kristýna Plíšková si na menší akci WTA v srbském Bělehradě poradila s Chorvatkou Tenou Lukasovou, a postoupila tak do osmifinále. Roman Jebavý uspěl v úvodním kole čtyřhry na…

LOH Tokio: Senzační Vondroušová šokovala Ósakaovou a je ve čtvrtfinále! Češky ve čtyřhře měly poloviční úspěšnost

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Markéta Vondroušová přichystala dokonalý šok domácí hvězdě Naomi Ósakaové, kterou v osmifinále olympijského turnaje porazila ve dvou setech.…

Macháč litoval času. Měl jsem to udělat trochu hnusně, říká po vyřazení

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Dvě hodiny srdnatě vzdoroval osmému nasazenému Diegovi Schwartzmanovi. Ačkoliv s favorizovaným Argentincem svedl tuhou bitvu, tak postup do…

Olympijské duo Kája+Maky: Sdílí koupelnu i tokijskou samotu

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Černý kůň soutěže čtyřhry na olympiádě? Proč ne! Nové české tenisové duo Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová začalo v Tokiu skvěle a i mimo kurt…

Zmar Krejčíkové: Hlava chce, ale tělo je zbitý. Bolí to

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Předvedla další dobrý výkon, velký boj, prohrála s hráčkou světové špičky, má za sebou neskutečnou šňůru výher, přesto byla Barbora Krejčíková po…

Dva drzé údery v kritickou chvíli. Tohle jsem já, usmívala se Vondroušová po skalpu hvězdy

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Dvě dvojchyby a dva brejkboly pro hladovou Naomi Ósakaovou na centrálním kurtu v Tokiu. Kritická chvíle. Markéta Vondroušová si s tím hlavu…

Další články