Denní menu, 27.10.2017: Kolář vybojoval deváté finále v sezoně, Krejsová s Malečkovou slaví titul

- Tomáš Kopecký

Největší pozornost si během tohoto týdne zaslouží singapurský Turnaj mistryň. Karolína Plíšková s Andreou Hlaváčkovou však do dalších bojů zasáhnou až v sobotu, proto dnes budeme české zástupce sledovat pouze na turnajích ITF. Zdeňek Kolář se v estonském Tartu probojoval už do finále. Ryze český souboj se odehrál na Krétě, kde se střetl první nasazený Václav Šafránek a Vít Kopřiva. Úspěšnější byl prvně jmenovaný. Finále čtyřhry v Istanbulu ovládly české tenistky Petra Krejsová s Jesikou Malečkovou. Pokračuje také Futures v Jablonci.

NA ROZJEZD

12:30

Kolářovi se na Futurech dál daří, v Estonsku je ve finále: Třísetová bitva musela rozseknout semifinále v estonském Tartu, ve kterém se představil český tenista Zdeněk Kolář proti Švédovi Danielu Appelgrenovi. I přes to, že byl Kolář vzhledem k postavení obou hráčů v žebříčku jasným favoritem, mu jeho soupeř dělal výrazné problémy. První set prohrál třiadvacetiletý tenista v tiebreaku 6:7(3). Druhou sadu už ale zvládnul, když vyhrál 6:4. Rozhodující set pak získal ve stejném poměru.

Nyní tak vybojoval už deváté Futures finále v této sezóně a rád by rozšířil svoji letošní sbírku tří turnajových titulů.

ZDENĚK KOLÁŘ (220.) – Daniel Appelgren (SWE, 906.) 6:7(3), 6:4, 6:4

HLAVNÍ CHOD

13:30

Halepová svůj zápas nezvládla, postupuje Garcíaová: Druhé páteční singlové utkání definitivně rozhodlo o poslední účastnici semifinále, která měla doplnit trio Plíšková, Williamsová, Wozniacká. Simona Halepová měla vše ve svých rukou. Pokud by Svitolinovou jakýmkoliv způsobem zdolala, postoupila by mezi nejlepší čtyřku. Rumunka ovšem prohrála 3:6 a 4:6 a v Singapuru končí.

Na základě výsledku z posledního utkání Červené skupiny postupuje do semifinále z prvního místa Francouzka Garcíaová, kterou z druhé pozice doplní Wozniacká. Dánská tenistka bude soupeřkou Karolíny Plíškové

Více se Turnaji mistryň věnujeme v samostatném článkuSimona Halepová (ROU, 1.) Elina Svitolinová (UKR, 4.) 3:6 a 4.6

A KDO NEMÁ DOST...

10:30

Česká bitva na Krétě. Šafránek si jednoznačně poradil s krajanem Kopřivou: Václav Šafránek se na závěr sezony, která pro něj byla průlomová a znamenala posun žebříčkem až do třetí stovky, vydal na turnaj Futures do Řecka. Po dvou třísetových vydřených třísetových výhrách nad Mladenovičem a Valkuszem nyní narazil na svého krajana Víta Kopřivu, kterého zdolal bez větších potíží 6:3 a 6:1. V prvním setu rozhodl o vítězi jediný brejk, který si vybojoval účastní letošního US Open za stavu 2:1, a následně nedopustil jediný brejkbol. Ve druhé sadě si Šafránek brzy vypracoval vedení 3:0 a v pohodě dokráčel za postupem do semifinále.

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (197.) VÍT KOPŘIVA (533.) 6:3, 6:2

Krejsová s Malečkovou vítězí v Instanbulu
Dvojice Petra Krejsová, Jesika Malečková si z tureckého Instanbulu odváží titul ze čtyřhry. Ve finále si český pár poradil s dvojicí Ozová, Jašinová 6:4 a 6:3 a s přehledem tak dokráčel pro turnajový primát. Češky si první brejk připsaly za stavu 1:1 a postupně si vypracovaly vedení 4:1. Soupeřky se nevzdaly a ještě snížily na 3:5, pak už však opět úřadovaly Krejsová s Malečkovou a vyhrály 6:4. Také ve druhém setu byly Češky vždy o krok napřed a utkání zdárně doservírovaly.