Futures v Jablonci: Michnev překvapivě nestačil na Nouzu, postupuje celkem 11 Čechů

- Jan Havlovic

Halová sezona je v plném proudu a pozadu nezůstávají ani turnaje futures na českém území. Již třetím hracím dnem pokračoval v Jablonci turnaj futures, kde ve středu odstartovala hlavní soutěž! Do boje o postup zasáhlo hned sedmnáct českých tenistů, včetně Petra Michneva a Marka Jaloviece, prvních dvou nasazených hráčů. Zatímco Jaloviec roli favorita zvládl, Michnev nečekaně končí. Do druhého kola nakonec postoupilo 11 Čechů.

Duda vyřadil nasazenou čtyřku
Filip Duda (1091.) si na halovém turnaji v Jablonci připsal cenný skalp! Devatenáctiletý tenista vyřadil v zápase prvního kola favorizovaného Nizozemce Nielse Lootsmu (444.), kterého porazil za 89 minut po setech 7:6(4), 6:4 a slaví postup do druhého kola.

Nouza vyřadil Michneva
Petr Nouza (903.) si připsal na halovém turnaji v Jablonci velmi cenný skalp. Teprve osmnáctiletý talentovaný tenista dokázal ve středečním zápase prvního kola porazit druhého nasazeného Petra Michneva (315.), kterého porazil po setech dvakrát 7:5 a slaví postup do druhého kola. Turnaj v Jablonci tak připšel po Nielsu Lootsmovi, nasazené čtyřce, i o druhého nasazeného hráče.

Vejvara končí v Jablonci v prvním kole
Lukáš Vejvara (1426.) se probojoval na turnaji v Jablonci přes dvoukolovou kvalifikaci do hlavní soutěže, avšak končí již v prvním kole. Dvacetiletý tenista nedokázal překvapit favorizovaného Macieje Smolu (756.) z Polska, kterému podlehl za 71 minut po setech dvakrát 3:6.

Staněk vydřel výhru nad kvalifikantem
Sedmý nasazený Robin Staněk se v Jablonci na postup do osmifinále pořádně nadřel. V utkání se slovenským kvalifikantem Markem Semjanem vyhrál až po třísetový bitvě 6:3, 6:7(4), 6:3. V utkání se Staněk hodně opíral o své podání, které ani jednou neztratil a soupeři nabídl jen jeden brejkbol. Ve druhém setu se ale Staňkovi nepodařilo prorazit Semjanovo podání, čímž si zkomplikoval svou cestu za postupem, když prohrál tiebreak. Do třetí sady ale vstoupil skvěle, obral Semjana o servis a duel doservíroval.

Hájek postupuje v Jablonci po velké bitvě
Přes dvě hodiny zápolil Petr Hájek s rakouským kvalifikantem Krisem Krawcewiczem o postup do druhého kola. Český tenista nakonec udolal svého soupeře po setech 7:6(4), 4:6, 6:2 a podařilo se mu napravit zaváhání z koncovky druhé sady, ve které ztratil servis v devátém gemu a povolil Rakušanovi vybojovat třetí set.

Rikl v souboji divokých karet nezaváhal
Patrik Rikl, který dostal pro účast v hlavní soutěži jabloneckého futuru divokou kartu, v souboji s dalším hráčem startujícím na volnou vstupenku, Slovákem Andrejem Glvačem, vybojoval postup do druhého kola. Český tenista vyhrál za pouhých 62 minut na rychlém halovém povrchu 6:2, 6:3.

Vrbenský zvládl úvodní kolo v Jablonci
Stále ještě sedmnáctiletý Michael Vrbenský si na úvod turnaje v Jablonci připsal na své konto další výhru mezi dospělými. Český tenista, který startuje na základě divoké karty, přehrál polského kvalifikanta Jakuba Grzegorczyka ve třech setech 6:2, 3:6, 6:1 a na své konto si připíše další bod do světového žebříčku.

Favorit Papík v Jablonci nezaváhal
Český tenista Tomáš Papík potvrdil v úvodním kole jabloneckého futuru roli favorita a postoupil do osmifinále. Pátý nasazený přehrál 6:4, 7:5 maďarského kvalifikanta Leventeho Godryho.

Langmajer uhrál jen tři gemy
Pouhé tři gemy vybojoval v rámci prvního kola na divokou kartu startující Dominik Langmajer. Český tenista prohrál s Francouzem Maximem Tchoutakianem 2:6, 1:6.

Český souboj vyhrál Gengel
Marek Gengel se v domácím derby s Michalem Schmidem dočkal vítězství a postoupil do osmifinále. Svého krajana porazil za pouhých 55 minut 6:3, 7:5.

Jaloviec si poradil s polským kvalifikantem
V pořadí devátým českým tenistou, který postoupil do osmifinále v Jablonci, se stal Marek Jaloviec. Nasazená jednička si v prvním kole poradila s polským kvalifikantem Szymonem Walkowem po setech 6:3, 6:4.

Konečný nečekaně prohrál s Poljakem
Český souboj mezi třetím nasazeným Michalem Konečným a Davidem Poljakem skončil mnohem lépe pro druhého jmenovaného. Favorit zápasu ztratil slušně rozehranou úvodní sadu v tiebreaku, a ač se mu podařilo ve druhém setu Poljaka přehrát, nakonec musel překousnout hořkost porážky. Se svým krajanem prohrál 6:7(6), 6:4, 3:6 a nečekaně končí hned v prvním kole.

Vocel po více než měsíční pauze deklasoval soupeře
Matěj Vocel naposledy startoval na okruhu futures v polovině září. Jeho návrat v Jablonci ale proběhl ve velkém stylu. Český tenista za pouhých 52 minut smetl z dvorce Poláka Marcina Gawrona, kterého porazil 6:0, 6:1.

24.10.
Futures v Jablonci: Vejvara i Duda postupují do hlavní soutěže, roli favorita splnil také Krstev

23.10.
Futures v Jablonci: Kvalifikace zahájena! Postupují Vejvara, Krstev a další tři Češi