Denní menu, 13.10.2017: Strýcová v Linci hladce postoupila do semifinále

- Jan Havlovic

Hlavním tahákem pátečního programu byl z pohledu českých tenisových fanoušků zápas Barbory Strýcové. Česká tenistka potvrdila roli favoritky a ve čtvrtfinálovém souboji porazila Němku Mariaovou lehce 6:1 a 6:3. Vítězná jízda Marka Jaloviece turnajem v uzbeckém Taškentu končí před branami finále. V pátečním semifinále totiž český tenista podlehl ve třech setech Kamilu Majchrzakovi z Polska.

NA ROZJEZD

08:10

JALOVIEC VE VYROVNANÉ BITVĚ NESTAČIL NA MAJCHRZAKA: Marek Jaloviec se do premiérového finále na challengeru v uzbeckém Taškentu neprobojoval. Český tenista zvládl úvodní tři zápasy a postoupil poprvé v kariéře do semifinále. Páteční duel proti Kamilu Majchrzakovi však nezvládl, když prohrál po setech 4:6, 6:4, 3:6.

Úvodní sada nabídla vyrovnaný průběh. Oba tenisté si držela svá podání až do desátého gemu, ve kterém se Majchrzakovi podařilo prolomit servis svého soupeře a využitým setbolem se ujal vedení v zápase. Jaloviece nepovedený závěr prvního setu nepoložil. Ba naopak, ve druhé sadě svůj výkon zlepšil a poslal semifinálový duel do rozhodující sady. V té měl český hráč za stavu 2:2 hned tři brejkboly, avšak ani jeden nedokázal využít. Hned v následujícím gemu o své podání čistou hrou přišel, čímž si Majchrzak vytvořil rozhodující náskok, který již nepustil. Jaloviec si za své výkony v Taškentu připíše 48 bodů a v novém vydání žebříčku ATP by se měl objevit na 257. místě. – Marek Jaloviec (328.) x Kamil Majchrzak (POL, 317.) 4:6, 6:4, 3:6

HLAVNÍ CHOD

18:30

STRÝCOVÁ V LINCI POSTUPUJE MEZI NEJLEPŠÍ ČTYŘI:

Barbora Strýcová (26.) potvrdila roli favoritky a v rakouském Linci postoupila do semifinále. Němka Mariaová (52.) jí nekladla výraznější odpor a česká tenistka tak vyhrála ve čtvrtfinále 6:1 a 6:2. Pro turnajovou dvojku to tak po včerejší takřka dvou a půl hodinové bitvě s Chorvatkou Fettovou byla celkem rychlá záležitost. V boji o finále na Strýcovou čeká Buzarnescuová, která vyřadila Belindu Bencičovou.

V první sadě dokázala česká hráčka sebrat Mariaové podání hned třikrát a vyhrála 6:1 za 34 minut. Druhý set už nebyl tak jednoznačný, ale Strýcové stačil jeden proměněný brejkbol k tomu, aby vyhrála 6:3.

Nyní je tak rodačka z Plzně relativně blízko prvnímu WTA titulu v roce 2017.

A KDO NEMÁ DOST...

15:00

ZARYCKÁ BOJ O SEMIFINÁLE V SANTA MARGHERITĚ NEZVLÁDLA: Česká tenistka Anastasia Zarycká (308.) prohrála ve třech setech s Terezou Mrdezaovou. Před čtvrtfinálovým zápasem s favorizovanou Chorvatkou neztratila devatenáctiletá Češka na turnaji ani set, ovšem na turnajovou dvojku to nestačilo. Zarycká prohrála první set 3:6, pak ovšem své soupeřce nadělila kanára. Rozhodující třetí sadu ale vyhrála Mrdezaová opět 6:3 a postoupila tak do semifinále.

Upper Austria Ladies Linz (ženy, AUT, 226 750 USD, tvrdý povrch – hala)
Čtvrtfinále dvouhry
Tatjana Mariaová (GER, 52.) [7] – BARBORA STRÝCOVÁ (26.) [2] 1:6, 3:6

Challengery

Tashkent challenger (muži, UZB, 150 000 USD + H, tvrdý povrch)
MAREK JALOVIEC (328.) – Kamil Majchrzak (POL, 317.) 4:6, 6:4, 3:6

ITF/Futures

Santa margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
ANASTASIA ZARYCKÁ (308.) – Tereza Mrdezaová (CRO, 200.) [2] 3:6, 6:0, 3:6

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F29, 15 000 USD, tvrdý povrch)
FILIP DUDA (1189.) [WC] - Antoine Escoffier (FRA, 478.) [5], 6:7(1), 4:6

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Semifinále čtyřhry
HORÁČKOVÁ, Vangelová (BUL) – Bourguignonová, Schaeferová (obě USA) 6:3, 4:6, 10:6

Astoria Womens Futures Week 2, Colombo (ženy, SRI, 15 000 USD, antuka)
2. kolo dvouhry
Rutuja Bhosalová (IND, 619.) [4] – BARBORA MIKLOVÁ (925.) 6:0, 4:1 – skreč Miklová

Hammamet Open (ženy, TUN, 15 000 USD, antuka)