Denní menu, 14.9.2017: Šafářová s Hradeckou postupují v Québecu do čtvrtfinále

- Jan Havlovic

Hlavní pozornost fanoušků směřovala v průběhu čtvrteční noci především do kanadského Québecu, kde Lucie Šafářová s Lucií Hradeckou usilovaly o postup do čtvrtfinále. K radosti českých fanoušků uspěly obě naše reprezentantky, které se tak střetnou ve vzájemném duelu ve čtvrtfinále. V dalekém Tokiu slaví postup do semifinále čtyřhry Renata Voráčová, která s Japonkou Ninomijaovou zvládla další dramatické utkání.

NA ROZJEZD

8:15

VORÁČOVÁ SLAVÍ V TOKIU POSTUP DO SEMIFINÁLE: Poslední českou zástupkyní na turnaji v dalekém Tokiu zůstává po středečním vypadnutí Kristýny Plíškové deblistka Renata Voráčová. Třiatřicetiletá tenistka si ve čtvrtek dopoledne zajistila společně s Japonkou Ninomijaovou postup do semifinále! Nasazené jedničky zvládly dramatický duel proti páru Hibinová, Moorová. Čtvrtfinálové utkání dospělo až do závěrečného tiebreaku, který musel být za stavu 1:1 přerušen kvůli dešti. Voráčová s Ninomijaovou si poté vypracovaly za stavu 9:7 dva mečboly, které však nevyužily. Od stavu 9:9 však získaly dva body a mohly začít slavit postup do semifinále. V boji o postup do finále se nasazené jedničky utkají s japonsko-čínskou dvojicí Aojamaová, Jang. - Ninomijaová (JPN), Voráčová x Hibinová, Moorová (AUS/JPN) 6:3, 4:6, 11:9

HLAVNÍ CHOD

3:45

ŠAFÁŘOVÁ SI PORADILA S KENINOVOU A JE VE ČTVRTFINÁLE: Lucie Šafářová  se rozhodla pobyt v zámoří prodloužit a po čtyřech letech se vrátila do kanadského Québecu, kde v roce 2013 slavila titul. Česká tenistka zde plní roli nasazené jedničky a zvládla již svůj druhý zápas na místních dvorcích. V úvodním kole deklasovala domácí Tatishvillovou, které povolila jediný gem. V nočním osmifinálovém duelu se Šafářová střetla se Sofií Keninovou, přemožitelkou Terezy Martincové. Aktuální světová jednička v deblu předváděla od úvodních výměn klidnou hru a vyčkávala na svou šanci. Ta přišla v desátém gemu, kdy si Šafářová vypracovala brejkbol, a hned ukončila první sadu. Do druhého setu vstoupila lépe Keninová, která prolomila podání své soupeřky a dostala se do vedení 2:3. Šafářová však bleskově zareagovala rebrejkem. Následně prolomila v osmém gemu podání Keninové potřetí a vytvořila si rozhodující náskok. Nasazená jednička dovedla utkání do vítězného konce a v boji o semifinále vyzve Lucii Hradeckou. – Lucie Šafářová (33.) [1] x Sofia Keninová (112.) 6:4, 6:3

A KDO NEMÁ DOST...

1:20

HRADECKÁ SI PO DVOU LETECH ZAHRAJE ČTVRTFINÁLE TURNAJE WTA: Lucie Hradecká zvládla na turnaji v kanadském Québecu i svůj druhý zápas a poprvé po dvou letech si zahraje ve dvouhře ve čtvrtfinále turnaje WTA! Zkušená česká deblistka v nočním zápase zvládla generáční souboj, když porazila teprve sedmnáctiletou Kanaďanku Andreescuovou. Pro Hradeckou se však utkání nevyvíjelo ideálně, když kanadská hráčka ovládla první sadu poměrem 6:2. Češka však dokázala ve druhém setu svou o patnáct let mladší soupeřku dvakrát brejknout a poslala zápas do rozhodujícího setu. Třetí set byla hra nervů. Adreescuová se dostala dvakrát do trháku, avšak Hradecká vždy bleskově odpověděla rebrejkem. Rozhodující okamžik celého zápasu přiešel v jedenáctém gemu, ve kterém si zkušená Češka vypracovala dva brejkboly, a ten druhý také využila! Hradecká se v boji o semifinále utká v ryze českém souboji s Lucií Šafářovou. - Lucie Hradecká (166.) x Bianca Vanessa Andreescuová (CAN, 165.) 2:6, 6:2, 7:5

Hlaváčková s Babosovou jsou v semifinále
Česko-maďarská dvojice Andrea Hlaváčková, Timea Babosová i v kanadském Quebecu potvrzují, že to s útokem na Turnaj mistryň v Singapuru myslí vážně. Nejvýše nasazený pár quebeckého turnaje si ve čtvrtfinále poradil a párem Krawczyková, Loebová po setech 6:3, 6:3 a postoupil do semifinále. I díky tomuto vítězství si Hlaváčková s Babosovou pojistili průběžné osmé místo v Porsche Race to Singapore a přiblížily se k jistotě kvalifikace, o níž se bude rozhodovat v nadcházejících týdnech.

Bouzková roli favoritky v Las Vegas nepotvrdila
Devatenáctiletá Marie Bouzková se po skončení US Open rozhodla setrvat ve Spojených státech a na turnaji ITF v Las Vegas plnila roli třetí nasazené hráčky. V osmifinále však trochu překvapivě nestačila na stejně starou Španělku Paulu Badosaovou Gibertovou, se kterou prohrála 4:6, 3:6. V prvním setu přitom česká hráčka vedla už 4:1, ale po ztrátě náskoku pěti prohraných gemech v řadě se jí už nepodařilo ve druhé sadě s výsledkem nic udělat.

Kolář je v Banja Luce ve čtvrtfinále
Zdeněk Kolář pokračuje na challengeru v bosenské Banja Luce na vítězné vlně, vyhrál již svůj druhý zápas a postupuje do čtvrtfinále. Dvacetiletý tenista si ve čtvrtečním zápase druhého kola poradila s domácím Tomislavem Brkičem, kterého porazil za 83 minut po setech 6:3 a 7:5. V boji o účast v semifinále vyzve Kolář Němce Maximiliana Marterera, třetího nasazeného.

Coupe Banque Nationale, Quebec (ženy, CAN, 226 750 USD, koberec)
LUCIE HRADECKÁ (166.) - Bianca Vanessa Andreescuová (CAN, 165.) 2:6, 6:2, 7:5
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (33.) [1] - Sofia Keninová (USA, 112.) 6:4, 6:3

Čtvrtfinále čtyřhry
Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ [1] - Krawczyková, Loebová (obě USA) 6:3, 6:3

Japan Women's Open Tennis, Tokio (ženy, JPN, 226 750 USD, tvrdý povrch)
Ninomijaová (JPN), VORÁČOVÁ [1] - Hibinová, Moorová (JPN, AUS) 6:3, 4:6, 11:9

Challengery

Banja Luka (muži, BIH, 43 000 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (231.) - Tomislav Brkič (BIH, 313.) 6:3, 7:5
Gonzales, Reese (PHI, USA) - ŠAFRÁNEK, Serdarušič (CRO) 6:3, 7:6(3)

ITF/Futures

Red Rock Pro Open, Las Vegas (ženy, USA, 60 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (182.) [3] - Paula Badosová Gilbertová (ESP, 264.) 4:6, 3:6

Vista Prague Open 2017 (ženy, CZE, 15 000 USD, antuka)
JOHANA MARKOVÁ (849.) [WC] - Sofija Kovalecová (UKR, 628.) [7] 2:6, 1:6
KATEŘINA VAŇKOVÁ (858.) - NIKOLA TOMANOVÁ (1162.) [Q] 6:2, 6:4
Natalie Prösová (GER, 1157.) - PERNILLA MENDESOVÁ (918.) 6:7 (4), 6:2, 2:6
VENDULA ŽOVINCOVÁ (711.) [8] - Meritxell Pererová Rosová (ESP, 827.) 6:3, 2:1 přerušeno a odloženo na 15.9.
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (375.) [1] - ANETA KLADIVOVÁ (809.) 6:3, 6:4
TEREZA PROCHÁZKOVÁ (764.) - GABRIELA PANTŮČKOVÁ (467.) [2] 6:4, 7:6(5)

Deuticová (MDA), MARKOVÁ - KŘTĚNOVÁ, SEDLÁČKOVÁ 6:0, 4:3 skreč Křtěnová, Sedláčková
SIROTKOVÁ, VLČKOVÁ - DUDLÁKOVÁ, TOMANOVÁ 2:6, 2:6
Kolbová, Prösová (UKR/GER) [3] - PULCHARTOVÁ, ŠEVČÍKOVÁ 0:2 přerušeno, odloženo na pátek 15.9.
Žuravlevová (RUS), ŽOVINCOVÁ - Filipová (SWE), POSPÍŠILOVÁ odloženo na pátek 15.9

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Egypt Men's Futures, Káhira (muži, EGY F25, 15 000 USD, antuka)